Wpis z mikrobloga

Pomocy Mirki, nieszczęscie :( Dałem młodemu do zrobienia kompa kogos z rodziny, 2 razy powtarzalem zeby tej i tej partycji nie formatowal..... No i co? Sformatował k**a..... po czym zainstalowal na niej Windowsa. Ten ktos z rodziny nie miał backupa, a na partycji byly bardzo wazne dla niego pliki, zdjecia i nagrania mp3.
Myslicie ze juz po ptakach? :( Prosze o jakas porade, czy dam rade cos samemu zrobic aby to przywrocic, czy moze polecicie jakas firme ktora mi to przywroci nie obdzierajac mnie ze skóry..........
#odzyskiwaniedanych #informatyka
  • 15
@kamil996: Sam się za to nie zabieraj bo możesz nieodwracalnie uszkodzić dane, myślę że firma odzyska nawet do 90%. Tylko to kosztuje, zależnie od ilości. Mniej niż 500 giga powinno zmieścić się jakoś do dwóch tysięcy. Może tysiąca, mniej raczej nie.

Chyba że te dane nie są aż takie ważne. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zwykle nie są.
@Axoi: jakos 40 giga max
takie firmy maja jakies specjalne niedostepne na rynku konsumenckim programy czy jak oni to robią?
Martwi mnie ta instalacja Windowsa, ze ona zepsula te dane bezpowrotnie...............
@kamil996: To nie aż tak źle, może uda się odzyskać większość za kilka stówek. Partycja na dysku, tak? Odłączony od razu gdy poznano nieszczęście, bez ruszania innych partycji? HDD czy SSD? Jaka cała pojemność dysku?
@Axoi: Cala pojemnosc dysku to zdaje sie ze 500 giga, HDD. Partycja miala chyba ze 70gb i zajete bylo okolo 40gb jesli dobrze kojarze. Sporo nagran z monitoringu, plikow dzwiekowych, zdjec i screenshotow.

Sek w tym ze młody zrobil to w tej kolejnosci: sformatował, zainstalowal windowsa, skapnał sie, zaczal cos odzyskiwac jakimis darmowymi programami (z czego naprawde niewiele mu sie udalo odzyskac, zapisal to na innej partrycji), potem ja wrocilem do
@kamil996: No to tak – takie firmy zwykle mają własny soft, januszexy nie, ale porządne tak. Polecić Ci konkretnej nie potrafię.

Prawdę mówiąc sama ta instalacja windowsa to nie byłoby nic aż tak złego, ale większym problemem będą te darmowe programy – one mogły właśnie uszkodzić mocniej dane upraszczając. Windows się aktualizował? Młody odpalił szybkie czy długie formatowanie? Pamiętasz jakie konkretnie to były programy? Niektóre to amen w pacierzu w takim
@kamil996: W każdym razie prawie zawsze da się odzyskać lwią większość danych, nawet w takim przypadku, tyle że to kosztuje. Dużo, i tu nie ma się co oszukiwać.
@Axoi: Szybkie formatowanie, nie wiem czy byly jakies aktualizacje windy, wiem za zainstalował siódemkę. Nie wiem dokladnie co to za programy ale jednym z nich był O&O Data Recovery Professional (ten chyba nie darmowy).
O&O Data Recovery Professional


@kamil996: Pewnie trial, to nadal totalny shit który w tej sytuacji raczej narobił więcej szkód… On na tym dysku instalował te programy a nie przełożył go do innego kompa, tak? Zainstalował je na tej samej partycji co system?

Powiem tak – te dane są do odzyskania. Za dużą kwotę. Jeśli te dane naprawdę były ważne zapłacicie to niestety, a najlepiej żeby młody zapłacił, tyle w temacie. #!$%@?ł
@kamil996: Mirabelko, jestem prawdziwym różowym paskiem z doświadczeniem informatycznym i wiedzą. :P Powodzenia, uda się, ale ostrzegam że będzie drogo, jeśli czas nie gra roli i można poczekać do kilku–kilkunastu tygodni to trochę taniej ale i tak drogo.