•  

Wie ktoś może gdzie można zgłosić sklep w którym płatność kartą jest od 10zł?
    #lublin #prawo #polska #banki

•  
      a......4

+1

@piant: do banku przez internet nawet

+: piant
    •  

@ania2004: Wysłałem zapytanie do mojego banku, czekam zobaczę czy odpiszą.

•  

@piant: Do operatora płatności, z którym sklep ma podpisaną umowę.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@aniaczy: ee płaciłem wczoraj 2,50 w żabce kartą

•  

•  

@aniaczy: not true, u mnie w miescie nigdy z tym problemu nie mialem a codziennie robie malutkie zakupy przed silownia za niecale 10 zł

•  

•  

@allthethings: Lewaitan na Chodźki. Drogo, niemiła obsługa, brudno....

•  

@piant też mnie wkurwiają takie sklepy. Daj znać jak dobrze ich ujebiesz to będę szczęśliwy.

•  

@piant: Ta obsługa w lewiatanie to jakaś porażka...

•  
      H....n

+1

@piant: Nie rozumiem czemu nadal tak jest. Opłata za 100 zł płacone kartą to około 0,8 zł. Abonament za terminal to w okolicach 50-60 złotych. Co im da nieprzyjęcie transakcji poniżej 10 zł?

•  
      a......4

0

•  

@piant: Kiedyś już zgłosiłem w obecności kasjerki. Jak Ci odmówi patrzysz jaki mają terminal, tam jest numer do BOK. Dzwonisz, mówisz adres, nazwa sklepu i oni już robią z nimi porządek. Od teraz mogę płacić w tym sklepie kartą nawet za paczkę zapałek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@ania2004: terminal nie przyjmuje po prostu mniejszych płatności niż 1zł ;)

•  

@kyniak: Terminal przyjmuje takie kwoty jakie na nim wpiszesz. Kiedyś widziałem jak jakiś człowiek płacił kartą za siateczkę 8 gr

•  

@piant: do operatora teminala. Info jest na terminalui w sklepie jak i na potwierdzeniu zapłaty. Możesz próbować w banku też.

•  

@ryyy: może są różne wersje, ale ten który mam w pracy nie przyjmie kwoty mniejszej niż 1zł

•  

@Singularity00: @logitech07: @piant: @MichaelT128: ale jesteście świadomi że to kompletnie nic nie da? żaden operator nie zrezygnuje z terminalu, firmy teraz zabijają się żeby podpisać umowę i utrzymać klienta. zwłaszcza że np. w moim sklepie płatności kartą to już 20-30% obrotu. od tego 1% marży od kwoty brutto płatności to bardzo duży hajs się zbiera i dobry sklep to kupa kasy dla operatora za praktycznie nic.

kiedyś zadzwonił do mnie bank - chciałabym Pana poinformować że nie powinien Pan wykonywać wpłat na konto firmowe poprzez ROR tylko bezpośrednio [różnica prowizja za wpłatę 0% a 1%] - ja na to że rozumiem że mam przenieść konto do innego banku - kobieta na to że skądże znowu, ona tylko informacyjnie dzwoni bo jej z Warszawy kazali - także ten tego - powodzenia w krucjacie :D

ja za to nie mam minimum chyba że ktoś chce kupić zapałki albo siateczkę - to wolę już mu dać za friko i niech się cieszy klient niż nabijać na kartę, drukować potwierdzenie a potem to potwierdzenie trzymać 5lat w archiwum za siateczkę na której się nie zarabia...

@Hrotan: prowizja zależy od wynegocjowanej umowy - są pewnie nadal umowy z płaską stawką np. 10groszy od transakcji i stąd kwoty minimalne płatności się wzięły. przy transakcji za 1zł to 10% marży a przy 10zł to 1%. ludzie są leniwi a firmy lubią doić jak się nie upomnisz o zmianę marży stą taka stagnacja w niektórych sklepach

właściciele małych sklepów niestety nie rozumieją że jedyne czym mogą się bronić to wysoki poziom obsługi klienta a nie cena skoro ceny w hurtowniach są takie same jak w biedrach, jakieś kwoty minimalne płatności to tylko strzał w stopę dlatego w centrum same żabki się ostały

•  

@aecha: Jak nie chce przyjmować płatności poniżej 10zł to niech całkiem wyjebie ten terminal ze sklepu. Wolę zapłacić 6zł kartą, niż trzymać monety i szukać 68gr, bo nie ma wydać.

•  
      H....n

0

@aecha: Pracuję w firmie która wydaje terminale POS więc wiem jak było dawniej, ale teraz są bardzo dobre warunki. No i szybkie i proste płatności. Dla klienta i właściciela. Taka prowizja rzędu 0,8% a nawet i mniej + abonament 50 zł albo i mniej jest dużo lepszy niż wynajmować jakąś firmę X żeby Ci utarg przetransportowała.

•  

@aecha: da i to wiele bo to co odwalają prywaciarze łamie ich umowę z dostawcą terminala

•  

@piant: Wystarczy zadzwonić na infolinię do banku, najlepiej mieć wydruk z terminala- jako dowód. Później oni gdzieś to zgłaszają i sklep ma kontrol + karę.

•  

@Hrotan: myślisz że w takim Lewiatanie ktoś wynajmuje firmę X żeby utarg transportował? te 5k czy tam 10k dziennie? to zwykła lekka franczyza którą prowadzi zwykły kupiec, znam ich wielu bo sam jestem jednym z nich i dla nich nie ma różnicy czy w torbie ma 10, 5 czy 4k gotówki. dla małych sklepów terminal to czysty koszt, do tego potwierdzenie transakcji trzeba trzymać 3 lata czy tam 5 w wersji papierowej a nie elektronicznej jak kopie paragonów

dla takiej sieci żabka co ma 4.3k sklepów i obrót 6miliardów to czysty zysk ale nawet i dla takich sieci te 60-70% obrotu trzeba przewieźć do banku więc to co mówisz to czysta korpomowa namawiająca na terminal - znam to od PH wciskających terminale

•  
      H....n

0

@aecha: Wiesz - nosić tyle gotówki może się udać 1000 ludzi, ale ten 1001 zostanie napadnięty.
      Ja tutaj nie przekonuje nikogo do terminali POS, ani też nie reklamuje firmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  
      H....n

+1

@aecha: Poza tym. Przykład z mojego życia.
      Wracałem z pracy, zaszedłem do lokalnego sklepu, nabrałem zakupów i... terminal nie działa. Gotówki brak. No to na razie. Poszedłem do biedronki.

•  

@Hrotan: wiem że nie reklamujesz, tak sobie dyskutujemy :) a spójrz jeszcze na papierosy, bilety i doładowania. 7% marży, 5% i 5% brutto. więc nawet 1% prowizji brutto to jest 15-20% całego zysku z sprzedaży. a taki PAYSAFECARD to 0% marży bo to elektroniczny pieniądz. sprzedaż bez doliczenia prowizji to czysta strata. nic nie jest czarno białe

a z gotówką tak po prostu jest jest. wiesz że hala Makro dopiero od roku przyjmuje płatności kartą bez negatywnego wpływu na rabaty? wcześniej tylko gotówka żeby było to opłacalne dla kupca ponieważ płatność kartą nie wliczała się do obrotu który dawał progi rabatowe. więc takim tokiem rozumowania pod parkingiem hali Makro powinni ustawiać się hurtowo bandyty bo tam każdy w torbie czy kieszeni miał 10k - i zresztą cały czas ma

@Singularity00: no i co z tego że łamie? nikt nie rezygnuje z kury znoszącej złote jaja bo klientowi się nie spodobało i dlatego firma zrezygnuje z 1% od 1.5-3k dziennie za nic. jedynie w żabkach i innych sieciowych molochach to może zadziałać

•  

@Hrotan: znam to, ostatnio u mnie nie działał terminal 2 dni bo hilltech cośtam zwalił i widać było jak ludzie uzależnili się od technologii, spadek obrotów był bardzo odczuwalny z 15% dziennego obrotu wyparowało

•  
      H....n

0

@aecha: czyli sam widzisz. te 50 zł abonamentu i 0,8% od transakcji generuje Ci 15% dziennego obrotu.

•  

no i co z tego że łamie? nikt nie rezygnuje z kury znoszącej złote jaja bo klientowi się nie spodobało i dlatego firma zrezygnuje z 1% od 1.5-3k dziennie za nic. jedynie w żabkach i innych sieciowych molochach to może zadziałać

@aecha: No nie ale poleci kara umowna i szybko się nauczy, że nie ma prawa takich ograniczeń wprowadzać. Już nie jeden był taki cwaniak w gębie a potem nagle po skardze do banku / operatora terminala miękł.

•  

@Hrotan: wywracasz kota ogonem bo obrót generuje mi poziom sklepu jaki utrzymuje czyli poziom cen, obsługi klienta, godziny otwarcia i lokalizacja. płatność kartą to już taki standard że on nie przyciąga klienta jedynie jej brak może spowodować utratę klientów. zresztą mnie nie musisz przekonywać odnośnie płatności kartą - pokazuję Ci tylko że z drugiej strony to nie są same pozytywy
      ja mam najbardziej elastyczny sklep pod klienta w lublinie - dostosowujemy się całkowicie. chcesz płacić kartą. kij tam kartą - przyjmujemy nawet bony sodexho mimo że nie mam umowy na nie! gdzieś je wydam. chcesz aby zawsze czekała na ciebie zgrzewka gruzińskiej wody Borjomi 50zł za zgrzewkę? OK chcesz kraftowe piwa? OK jakieś rzadkie szlugi tylko dla Ciebie? będą pod kasą ale będą jeśli tylko będziesz kupował. chcesz sobie wybrać puste czyste butelki zwrotne albo kupić transporter po kosztach bo warzysz piwo? OK piwo bezglutenowe? nasz klient nasz Pan

@Singularity00: to trzeba mieć kary umowne wpisane w umowie. ja takich umów nie podpisuję z zasady. zresztą też nie bronię zapisu 10zeta bo sam go nie mam i uważam za głupotę która sprawiła że niezależnych sklepów w lublinie już prawie nie ma. tłumaczę dlaczego tak jest

•  
      H....n

0

@aecha: Załóżmy, że do Twojego sklepu przychodzi facet, napalony na jakiś towar X. A tu pyk, nie mamy płatności kartą, ale tam jest bankomat za rogiem może pan wypłacić.
      No i idzie ten facet do bankomatu i tak sobie myśli "a... niedługo urodziny córki/syna, może lepiej jak poczekam?" wypłaca pieniądze, a wiadomo, że jak masz kase w ręce to trudniej ją wydać niż jak masz ją na plastiku.
      I w końcu klient który 5 minut temu był napalony na zakup tego zakupu nie dokonuje

•  

@aecha: ty nie podpiszesz, ale większość tak.

•  

@piant: Urząd skarbowy też się tym zajmuje. Baba chciała mi sprzedać szlugi za 20zł, chyba że za gotówkę to 15,50. Zdenerwowałem się i napisałem maila do US, dostałem informację o przeprowadzonej kontroli, dostała karę (podejrzewam, bo nie informują o wyniku tylko o zasadności zgłoszenia) :).

•  

@Hrotan: wiesz że zmotywowałeś mnie do kontaktu z moim operatorem i sprawdzenia czy nie przepłacam aktualna oferta to 0,69% + 39netto najem + 4% na doładowania. moja to 0,76% +19netto +5% na doładowania :) coś pozytywnego się wykluło z tego ględzenia

@irithi: papierosy to inna bajka, mają cenę "ustawową" i nie można sprzedawać ani taniej ani drożej. mogła wjechać inspekcja handlowa albo urząd skarbowy za nieewidencjonowanie sprzedaży ale żeby dostać karę za taką sprzedaż to trzeba złapać za rękę więc raczej nic nie zapłaciła bo anonim może być podstawą kontroli ale nie wystawienia mandatu. tu musiałbyś pójść osobiście i zeznać na nią. jeszcze do tego urzędnik skarbowy [nie mylić z tym nowym urzędem kontroli skarbowej] nie może przeprowadzić zakupu kontrolowanego - może się tylko przyglądać - a przecież przy obcej osobie w garniaku nikt takich głupot nie robi

w niektórych knajpach robią tak że możesz kupić tylko "zestaw" z zapalniczką fajki 15.5 [pewnie chciałeś marlboro miękkie, nie?] + 4,5zapalniczka

+: irithi
    •  

@aniaczy w żabkach nie ma ograniczeń, to dziwne że taką znalazłaś

•  

@piant: do swojego banku i operatora płatności. Zgłaszaj do skutku

•  
      H....n

0

@aecha: Jazda z konkurencją ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  
      D.............e

0

@piant: @mega-ubogi-czlowiek: @MichaelT128: Walka z wolnym rynkiem widzę.

•  

@DylematyMoralne: Jakim wolnym rynkiem? Sklep podpisał umowę z agentem rozliczeniowym i jej nie przestrzega. Chyba nie na tym polega wolny rynek...

•  
      D.............e

0

@MichaelT128: Nie wiem co masz, to jego umów, ale nie ma wolności jeżeli mikro przedsiębiorca jest zdominowany przez ogromne korporacje.
      Jego wolność czy będzie chciał sprzedać tak czy inaczej ale dowalasz mu się do umowy tak jak ja bym zgłosił cię na policję widząc, że hodujesz zioło albo zarobiłeś na bitcoinach nie płacąc podatku.
      Wolny rynek widzę tylko, dopóki to na rękę.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Za niecały miesiąc jest mój ślub. Najlepsze jest to że nie bierzemy kościelnego tylko cywilny i spotkaliśmy się z falą krytyki januszy z ktorych kisnę XD mojej narzeczonej matka gadki typu „ale jak to tak bez kościelnego? Co to za ślub, a suknie jaką bedziesz mieć, jakto białą przecież biała jest do kościoła” XD JA tym prostakom staram się tłumaczyć że „oboje nie chodzimy do kościoła, żadni z nas Katolicy, nie będziemy hipokrytami i nie bedziemy robic czegoś bo tak wypada, bo byśmy obrazili swoją postawą ludzi ktorzy mają wiarę i uczęszczają do kościoła” a te prymitywy i tak dalej swoje XD ... bez kitu, lepiej składać slub, przysięgę przed nieistniejącym bytem niż przed urzednikami i w obecności świadków XD ale najlepsze jak teściowa se wymyśliła że oni zrobio wesele XD chcieli nam robić potańcówe na wiejskiej świetlicy, zatrudnić jakieś kuchty i sami to wesele zrobic „bo taniej”.... ta kuwa taniej... taki chuj XD nie mówię że ludzie ze wsi są zacofani ale czasem mają jazdy dziwne. Na szczęście moja narzeczona już wyzbyła się tej choroby, teraz jest MIASTOWA huahuha ( ͡° ͜ʖ ͡°) #bekazkatoli #slub #wesele #polskiedomy pokaż całość

odpowiedzi (190)

Pojechałem na poranną sesję nad wodę, aby trochę ptactwa złapać. Ptaków się nie udało, ale z tego ujęcia jestem zadowolony.

---
    1/200 s f/14 150 mm, ISO 100@ Nikon D7200 + Tamron 150-600mm G2
    ---
    Galeria: https://www.wykop.pl/multimedia-tag/trzeciwpis/
    Instagram: https://www.instagram.com/trzeci.eu/
    ---
    #trzeciwpis #wedkarstwo #fotografia
    pokaż całość

odpowiedzi (64)

Reakcja gracza na Turnieju Szachowym po popełnieniu błędu przez przeciwnika jakim był topowy gracz. It's a trap?
    #szachy #humorobrazkowy #heheszki

GFY

odpowiedzi (27)