Gorące dyskusje ostatnie 12h

I cykunio dwujeczkunia
    #motoryzacja #samochody #heheszki

GFY

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (32)

13 lat temu, 21 lutego 2005 roku w swoim warszawskim mieszkaniu, zginał tragicznie Zdzisław Beksiński - pochodzący z Sanoka wybitny fotograf, rysownik, rzeźbiarz, malarz i grafik. Dla wielu z nas jeden z największych polskich artystów wszech czasów, człowiek obdarzony niezwykłą inteligencją, ale i wyjątkowym poczuciem humoru, które kontrastowało z jego tajemniczą, mroczną sztuką.

Czego bym tu dziś nie napisał to i tak będzie to zbyt mało... Dlatego proszę, wspomnijmy dziś Pana Zdzisława, pamiętajmy o tym co nam zostawił, odwiedzajmy galerie jego prac - to najlepsze co możemy zrobić by kultywować pamięć o tym niezwykłym polskim artyście. Dziękuję. via Zdzisław Beksiński - Bez tytułu / Untitled.fb

______
    "Rano lekkie zachmurzenie. Temperatura poniżej -1. Czuję się tak, że najchętniej wlazłbym powtórnie do łóżka. W nocy męczyła mnie zgaga, ładowałem się Manti i sodą, potem nad ranem rozbolała dość silnie głowa. Wczoraj wieczorem przyszła Danusia i jak zwykle przyniosła jakieś chrupiące ciasteczka i sernik, i winogrona, i mandarynki i tylko mandarynkom nie dałem rady, resztę po jej wyjściu wbiłem w siebie, gapiąc się na jakiś thriller, no a konsekwencje pojawiły się w nocy. Może jednak mimo wszystko uda mi się dziś skończyć obraz." - ostatni wpis z dziennika Mistrza.

#beksinski #malarstwo #oswiadczenie
    pokaż całość

odpowiedzi (40)

Zawsze gdy słyszę, że są jakieś prognozy tego co będzie za 50 lat, jak będzie wyglądała sytuacja gospodarcza na świecie itp. i ktoś snuje poważne plany oparte na tych prognozach to mówię, że gdyby w 1920 Polak Niemcowi powiedział, że za 30 lat mecz piłki nożnej Szczecin - Wrocław będzie meczem polskiej ligi, to on mógłby odpowiedzieć, że tylko w wypadku jeśli mecz Lwów - Kraków będzie spotkaniem drużyn z dwóch osobnych państw i obaj uznaliby to za świetny dowcip i pogratulowaliby sobie nawzajem wyobraźni

#wroclaw #zielonagora #szczecin #gorzow #przemyslenia
    pokaż całość

odpowiedzi (31)