Wpis z mikrobloga

wyrzucili mnie z pracy tydzien temu a 3 dni temu potracil mnie samochod, conajmniej 2 miesiace w domu... myslalem ze to dobry czas by zaczac zmieniac cos w swoim zyciu, myslalem o czyms przyszlosciowym i pomyslalem w sumie o #programowanie ale ten temat jest strasznie obszerny a ja swoja edukacje w tej dziedzinie skonczylem na pogrubieniu w php. Jaki jezyk byscie polecali na poczatek? Interesuje mnie tak na boku statystyka ale tez raczej podstawowa. Chcialbym cos zmienic w swoim zyciu ale boje sie ze przez te 2 miesiace dziabne tylko podstawy i bedzie to czas zmarnowany.
#praca #smutnazaba
  • 15
@c17h20n2s: zależy gdzie sie widzisz. Czy raczej po stronie front-end, back-end, i w jakiej branży, może robienie stron www? Jak nie to zawsze możesz sie uczyć javy ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ManWithOutNick: Jak dobrze ogarnie to ma szansę po 2mscach na jakieś stanowisko semi-junior łamane na stażysta za stawkę najniższą w firmie z przykazaniem uczenia, uczenia i jeszcze raz uczenia.
pewnie to ironia z twojej strony ale myslalem ze to zmarly temat juz (tzn php)


@c17h20n2s: Tak prędko nie umrze 1) rozwija się 2) sporo projektów napisanych w nim, gdzie firmy nie chcą ich przepisywać 3) niski próg wejścia, zarówno nauki dla człowieka by napisać coś, jak i dla firmy - taniej zatrudnić 3 programistów php, niż rubiego/javy/pythona ;)