Wpis z mikrobloga

Mirki, przestało mi wykrywać dedykowaną kartę graficzną w lapku (860m, Lenovo y50-70). Wymieniłem pastę termoprzewodzącą, odpaliłem test w furmarku (temperatury na karcie dochodziły do 93 stopni). Dopiero wieczorem jak chciałem pograć, zorientowałem się, że gra chodzi na zintegrowanej. Karty nie wykrywa w menadzerze urządzeń (nawet jak dam skanowanie nowych urządzeń, pokazywanie ukrytych urządzeń). Odinstalowałem sterowniki. Przy próbie zainstalowania dostaje informacje, że instalator nie może znaleźć odpowiedniego urządzenia. Sama karta fizycznie się nagrzewa. Jestem na etapie ściągania ubuntu i na nim chce sprawdzić, czy znajdzie mi kartę. Jakieś pomysły?
#komputery #informatyka #serwispc
  • 12
@kenzic: jest ustawione na switchable graphics (a nie na vga), z nudów nawet zrobiłem update biosu do najnowszej wersji i nic. Jak na ubuntu nic nie zdziałam to spróbuje coś w biosie pomieszac, ale to raczej nie tu leży problem, bo z kartą coś się zaczęło dziać w momencie jak laptop był włączony :/
@kenzic: co dziwniejsze:
-na ubuntu również nie znajduje karty
-po przestawieniu w biose ze switchable graphics na uma graphics układ fizycznie się nie grzeje, a na switchable się grzeje...
Na serwis mi szkoda kasy, bo ostatnio wydałem 1k na wymianę matrycy i płyty głównej :/
@Pan_Slon: gwarancja na płytę i matrycę jest, ale robiłem to w nieautoryzowanym serwisie. Do bardziej profesjonalnego sprzętu będę miał dostęp dopiero po nowym roku. Zwykłe grzanie suszarką nic nie dało ;/