•  

Zapraszam na dzisiejszą Kielecką Masę Krytyczną - jedziemy o 18 z Rynku :) Fajnie, że kierowcy w ramach solidarności z nami też sobie zrobili swoją masę :)

#kielce #rower #masakrytyczna #kieleckamasakrytyczna

+: f.......n, reddin +32 innych
    •  

@lewactwo: Trzask pękających dup kierowców za 3....2....1....

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@lewactwo: przecież to przez pedalarzy te korki!!

pokaż spoiler to nic, że jeszcze nie wyjechali ale musi być na nich xD

•  

HAHAHA Niektórzy zawracają na ekspresówce, żeby ominąć korki... :D

+: piotrek-ry
    •  

@lewactwo mam nadzieję, że w piekle jest specjalne miejsce dla ludzi biorących udział w tym bezsensownym przedsięwzięciu :) jestem sam rowerzystą ale nie popieram wcale tej bezsensownej utrudniającej życie zbieraniny...

+: xetrov, P....e +138 innych
    •  

@fromasz56: Powyżej masz widoczne kto utrudnia życie - codziennie po kilka godzin dziennie. Ludzie, którzy muszą pracować samochodem cierpią przed kretynów, którzy nie potrafią bez samochodu przejść 100 metrów po bułki do sklepu.

•  

@fromasz56: swoją drogą to jest ciekawe - jak jadą ci z masykretynicznej (bo są też normalni których zresztą jest większość) to 'hurr durr to my jesteśmy róhem' i miasto jest dla ludzi, ale jak jadą samochody to już nimi jadą jacyś kosmici albo wręcz same metalowe puszki i wcale nie są dla ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@lewactwo nie wyzywaj nikogo od kretynów bo sam jesteś nie lepszy od nich a jak tak się czujesz to Ci współczuję. Jeżeli ktoś chce jechać samochodem po bułki to sobie pojedzie. Twoja poprawność polityczna jest po prostu fantastyczna. Tak jak zrywałeś plakaty przeciwko homofobii... Licz się ze zdaniem innych a nie tylko z tymi którzy zgadzają się z Tobą.

•  

@xetrov: Miejsce dla samochodu jest poza miastem. Samochód to idealny sposób podróży na wsi, natomiast do poruszania się po mieście najlepsza jest komunikacja miejska, rower czy własne nogi. Prędzej czy później skończy się zawłaszczanie miast przez samochody, czy tego chcesz czy nie :) Kult motoryzacji - jak każda moda - przeminie, a po mieście samochodami będą poruszać się tylko ci co naprawdę muszą (kurierzy, służby miejskie, dostawy towarów do sklepów, taksówki) :)

@fromasz56:

Jeżeli ktoś chce jechać samochodem po bułki to sobie pojedzie.

A niech sobie jedzie, ale ja go wtedy nazwę kretynem :)

Twoja poprawność polityczna jest po prostu fantastyczna.

xD

Tak jak zrywałeś plakaty przeciwko homofobii...

Jakie plakaty? :D

Licz się ze zdaniem innych a nie tylko z tymi którzy zgadzają się z Tobą.

A ty się liczysz z moim? Bo widzę, że jedynie pouczasz tego, kto nie zgadza się z Tobą :)

•  

@fromasz56: no to jak nie mogą żyć bez auta to niech stoją w korkach. Tylko niech nie pierdzielą, że te korki są przez pedalarzy

pokaż spoiler nie popieram masy krytycznej

•  

jestem sam rowerzystą ale nie popieram wcale tej bezsensownej utrudniającej życie zbieraniny...

@fromasz56: O, typowe - jestem rowerzystą-masochistą i lubię jak mi miasto buduje wysokie krawężniki, bo wtedy mi siodełko napierdala po odbycie ;) Co kto lubi ;)

•  

@lewactwo: ale też już nie przesadzaj. Ja nie papieram masy a buduje infre dla rowerów etc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

natomiast do poruszania się po mieście najlepsza jest komunikacja miejska, rower czy własne nogi

@lewactwo: no tylko nie każdy jest alternatywnym hipsterem który jeździ co najwyżej ze swojego mieszkania w śródmieściu do nowej knajpy po drugiej stronie centrum na kawkę. Już widzę jak tym rowerem, zbiorkomem czy własnymi nogami przynoszę dwutygodniowe zakupy z większego sklepu zajmujące cały bagażnik samochodu i ważące lekko z 30kg.

Prędzej czy później skończy się zawłaszczanie miast przez samochody, czy tego chcesz czy nie :)

@lewactwo: no tak jak pisałem właśnie wyżej, część rowerzystów ma dziwny pogląd na temat samochodów, tak jakby w nich jeździli kosmici lub nie jeździł nikt.

•  

@lewactwo te plakaty ʕ•ᴥ•ʔ

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: fromapp.jpg

•  

Już widzę jak tym rowerem, zbiorkomem czy własnymi nogami przynoszę dwutygodniowe zakupy z większego sklepu zajmujące cały bagażnik samochodu i ważące lekko z 30kg.

@xetrov: przecież on o czymś innym pisze

•  

Już widzę jak tym rowerem, zbiorkomem czy własnymi nogami przynoszę dwutygodniowe zakupy z większego sklepu zajmujące cały bagażnik samochodu i ważące lekko z 30kg.

@xetrov: (kurierzy, służby miejskie, dostawy towarów do sklepów, taksówki)

•  

no tylko nie każdy jest alternatywnym hipsterem który jeździ co najwyżej ze swojego mieszkania w śródmieściu do nowej knajpy po drugiej stronie centrum na kawkę. Już widzę jak tym rowerem, zbiorkomem czy własnymi nogami przynoszę dwutygodniowe zakupy z większego sklepu zajmujące cały bagażnik samochodu i ważące lekko z 30kg.

@xetrov: Nie mieszkam ani w śródmieściu, na kawie byłem ostatnio rok temu i raz na miesiąc / dwa miesiące jadę własnym samochodem na duże zakupy. Resztę zakupów robię w osiedlowym Lewiatanie. Jestem alternatywnym hipsterem?

@fromasz56: Przecież to nie były plakaty przeciwko homofobii, bo takie to bym pochwalił a nie zrywał ;)

•  

przecież on o czymś innym pisze

@demoos: to te samochody nie współtworzą korków?

(kurierzy, służby miejskie, dostawy towarów do sklepów, taksówki)

@galonim: no brawo, a ze sklepu do mieszkania jak je przywiozę? Jakbym miał korzystać z taksówek to już bym chyba wolał zrobić pięć kursów zbiorkomem. Dodatkowo to nadal samochód, dlaczego akurat te miałyby być dobre a inne już nie?

•  

@xetrov: zamawiając dostawę ze sklepu lub taksówkę

•  

@xetrov: on napisał, że niektórzy nawet jak nie muszą to jeżdżą autem. Pojechanie raz na tydzień na większe zakupy pod to nie podchodzi.
      Oczywiście można się obejść bez tego, ale jednak, dalej nie podchodzi pod "jak nie muszą"

•  

@galonim: dostawa ze sklepu to gunwo, przynajmniej ta w Tesco, innych już nie testowałem. Nie widzę sensu płacenia za taksówkę skoro i tak mam samochód gdzie przynajmniej nie muszę użerać się z januszem-kierowcą i jego passatem śmierdzącym skumulowanym pięcioletnim smrodem papierosów w środku.

Oczywiście można się obejść bez tego, ale jednak, dalej nie podchodzi pod "jak nie muszą"

@demoos: Swoją drogą, nie wiem jak ta masa w Kielcach, swego czasu miałem kontakt z liderami tej stołecznej (oraz z drugiej ręki z krakowską) i to byli dziwni fanatycy-cykliści, może tu akurat jest lepiej. Dla nich nawet wyjechanie samochodem na weekend poza miasto to zbytek, bo przecież można sobie szosówką wyskoczyć te 30km i wyjdzie zdrowiej oraz taniej, kompletnie ignorowali wszelkie argumenty. Może niepotrzebnie się tym zasugerowałem.

+: dlugi_
    •  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@xetrov: nie popieram masy, aczkolwiek znam normalnych ludzi, ktorzy je organizują. Do cyklopierdolców im daleko

•  

najlepsza jest komunikacja miejska,

@lewactwo: To chyba kuzwa nie w polsce. Ciagly brak punktualnosci, 2 razy dluzej niż autem, kompletny brak regulacji temperatury, często brak miejsc siedzących i częste użeranie się z mniejszymi lub większymi niedogodnosciami.

•  

@Oseghe Mając na myśli komunikację miejską mam na myśli właśnie taką dobrze działającą, wygodną, szybką i punktualną a nie te ochłapy co są w Polsce traktowane po macoszemu.

+: Oseghe
    •  

@lewactwo: @lewactwo: a po sciezkach rowerowych jeździsz czy ci kostka szkodzi w opony

•  

@lewactwo: Czemu zbudowano S74 w takim wżynającym się w miasto śladzie? Jak będą budować dalej do Piotrkowa, to ekspresówka przetnie miasto czy będzie nowy ślad?
      W ogóle trzeba nieźle się postarać, aby w 200k mieście wygenerować taki korek.

•  
      piotrek-ry via Android

0

No to ładna gównoburza się zrobiła a i tak każdy zrobi co będzie chciał

•  

@marc1027: Chcą przeciąć całe miasto na dwie części tą drogą, walczymy by tak nie było i powstała obwodnica. Dlaczego tak się stało? Bo prezydent Kielc sobie wymyślił, że zrobi dobry deal i za pieniądze GDDKiA wybuduje sobie wylotówkę.

•  

@lewactwo qurwa byłem tam, stałem dziś w tym korku, ale z tą różnicą że ja po prostu chciałem dostać się z warszawskiej na źródłowa., a nie jak 99% ludzi do galerii.. Oj jak ja się pomyliłem.... Udało mi się na szczęście środkiem w miarę sensownie przejechać i po prostu pojechać przez cedzyne, bo tam żeby skręcić w prawo stałbym ponad godzinę.

•  

@latko: Sam kiedyś się tak nadziałem i wolałem zawrócić na Cedzynie niż tam czekać :) Jak powstanie cała S74 przez miasto to będzie jeszcze gorzej, bo i ci na Zachód od Kielc stwierdzą, że mają super drogę pod galerię, więc z niej skorzystają. Z drugiej strony nie ma się co dziwić - dojazd komunikacją miejską do tej galerii to jakaś kpina.

+: latko
    •  

@lewactwo ech i tak źle i tak niedobrze. Raczej nie ma szans na obwodnicę...

•  

Masa kretyniczna pod galeria, czemu mnie to mi dziwi w Kielcach. ))¯_(ツ)_/¯

•  

@lewactwo dojazd w Kielcach do pracy gdy mieszkasz od nich kilkadziesiat kilometrow to kpina. Czym dojedziesz z wiosek np u mnie dawniej w okolicach Lopuszna. Januszobus kilka razy dziennie potem dwie przesiadki na pkp. Slabe to... Nikt z własnej woli nie lubi jezdzic samochodem. Inni wiesniacy maja tak samo z innych okolic typu jakies Bieliny Bodzentyny,Bilcze etc. Korkow nie ma porownujac z takim Wroclawiem wiec jezdza. A ze pod galeriami korki to taka chyba tradycja...

•  

@CzarnyOwiec: Sam mieszkałem całe dzieciństwo we wsi pod Chmielnikiem i wiem jaki chujowy jest transport regionalny. Zniszczenie transportu regionalnego, kolei regionalnej, brak planów zagospodarowania, chujowa komunikacja miejska i bezmyślne inwestycje drogowe - to wszystko się łączy w jedną całość - gdyby nie to, że wiem, że to wynika z debilizmu to można by pomyśleć, że to wszystko jest sponsorowane przez koncerny motoryzacyjne jak to miało miejsce w USA

Gorące dyskusje ostatnie 12h