Gorące dyskusje ostatnie 12h

Hej remontowe świry dziś za mną 14 dzień roboczy remontu mojej łazienki.

Dziś miałem okazję wygospodarować trochę czasu na dalszy etap zabawy z moim remontem łazienki. Tak więc dzisiejszym celem było wylanie wylewki samopoziomującej aby ułatwić sobie układanie kafli podłogowych oraz aby zredukować różnicę poziomów po skuciu starej wylewki. Wybrałem wylewkę Webera Saint-gobain nivelo.

Od rana oczyściłem podłogę z pomocą mojego ostatniego zakupu z Lidla - odkurzacza budowlanego Parkside PNTS 1300 C3 - wiem, że to gówno ale koszt jego zakupu to równowartość 2 dniowego wynajmu odkurzacza w wypożyczalni (sprawdzałem 70 zł doba w moim mieście) - tak więc nawet jeśli miałbym go wyrzucić po remoncie to nie będzie szkoda - choć nie sądzę, że będzie taka potrzeba bo na chwilę obecną sprawdza się bardzo dobrze do moich potrzeb. Po dokładnym oczyszczeniu podłogi zagruntowałem ją z pomocą ławkowca i gruntu ATLAS następnie pozostawiłem na 5 godzin do dokładnego wyschnięcia. Po wyschnięciu gruntu wykonałem dylatację z pomocą pianki samoprzylepnej (taśmy akustycznej), której używałem do podklejenia stelaży sufitowych.

Obliczyłem, że aby podnieć podłogę o tyle ile potrzebuję muszę przygotować wylewkę z 3 worków. Rozrobiłem je równolegle 3 wiadrach 20l z wodą odmierzoną z aptekarską dokładnością w zgodzie z instrukcją producenta - nigdy wcześniej nie robiłem wylewki. Rozlałem tak jak kazał producent i obecnie modlę się aby było wszystko ok bo w tej chwili wylewka schnie i nie mogę sprawdzić czy jest poziom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodatkowo zamontowałem w końcu nowe kolanka po prysznic, do uszczelnienia zgodnie z radami Ojca użyłem nici Loctite 55, kupiłem plastikowe korki do tzw. prób szczelności instalacji i puściłem ciśnienie w rury a następnie punktowo odpowietrzyłem je popuszczając trochę wody z każdego punktu. Na chwilę obecną wygląda na to, że wszystko jest szczelne i oby tak zostało.

Zdjąłem również stare zawory od grzejnika łazienkowego. Aby to wykonać musiałem odciąć dopływ wody do ogrzewania na korytarzu. Panowie ze spółdzielni byli tak mili, że powiedzieli, że mogę zrobić sobie to sam tylko skrzynkę mam otworzyć śrubokrętem - tak więc zrobiłem. Następnie myślałem, że będę musiał spuścić część wody z wyższych poziomów instalacji CO w domu jednak po poluzowaniu zaworów okazało się to niepotrzebne. Założyłem na śrubunki tylko uszczelnione nicią korki na 1/2 cala - w tej formie muszą pozostać do klejenia kafli.

Kto chce być wołany do kolejnych raportów niech da plusa temu wpisowi a będzie mi łatwiej wołać przez mirkolisty lub zapraszam do obserwacji nowego tagu - zgodnie z prośbami #anonimowyremontuje

#anonimowyremontuje #remontujzwykopem #budownictwo #budujzwykopem
    pokaż całość

odpowiedzi (40)

troche mi odjebało i chce sobie zrobić pierwszą dziare . myśle nad takim czymś , nie chce mi sie jakiś kurwa lwów 3d czy innych hebrajskich napisów , prosty shit gruba krecha markerem i tyle #tatuaze

odpowiedzi (54)

No dżeźdź.

Kutka piłka tego typu, mam do rozdania grę o pani archeolog co najeżdża grobowce. Chodzi o tę część sprzed pięciu lat, co to była pierwszą częścią tego słynnego rebootu. Biorą udział wszyscy, ALE... xD
    Zielonki odpadają, jacyś falołersi patostreamów odpadają, ludzie wykazujący się totalnym brakiem RiGCzu również (czyt. troll konta, ludzie co na lewo i prawo [xD] rzucają "lewactwem" i "prawactwem").

Najchętniej widziałbym Chadów i betamyszkomaty, ew. spierdoksy też wchodzą w grę (jak przynajmniej dwa razy tygodniowo bierzecie xanax).

Losowanie spośród plusujących za pośrednictwem mirkorandom, jutro około 16 polskiego czasu, benc.

PS. ogunie mam nadzieję, że klucz jest i działa, bo to z humblebundla, nie był odkrywany ani nie tworzyłem gift linka, więc to chyba gnije od stycznia czy kiedy był ten bundel z Larą xD

#rozdajo #rozdajosteam #gry #laracroft #tombraider
    pokaż całość

odpowiedzi (8)