Wpis z mikrobloga

2 502 - 1 = 2 501

Tytuł: Enklawa
Autor: Ove Løgmansbø
Gatunek: kryminał
★★★★★★★★

Wyspy Owcze. Jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Od 1988 roku zdarzyło się tutaj tylko jedno morderstwo, a mieszkańcom pojęcie przestępstwa jest właściwie nieznane. Farerzy żyją spokojnie, zajmując się swoimi sprawami i przejmując jedynie tym, by liczba turystów w sezonie nie spadła.
Pewnej nocy wszystko się zmienia.
W niewyjaśnionych okolicznościach znika w porcie nastolatka. Społeczność Vestmanny szybko organizuje poszukiwania, ale okazują się one bezskuteczne. Po dziewczynie nie ma śladu, a sprawa zaczyna przyciągać zainteresowanie zarówno mediów, jak i duńskiej policji.
Życie w Vestmannie zmieni się na zawsze, gdy na jaw zaczną wychodzić mroczne sekrety zamkniętej społeczności.

Polecam :) Od razu biorę się za drugą część ("Połów").

#bookmeter #ksiazki

PS. Kurde, nie zaznaczyłem okienka z info o skrypcie.
SunnO - 2 502 - 1 = 2 501

Tytuł: Enklawa
Autor: Ove Løgmansbø
Gatunek: kryminał
...

źródło: comment_qN8jyOYM0rTuB02ReTaqiNoS8kyUWrWU.jpg

Pobierz
  • 3
@rudy2007: > aleś się rozpisał. xD

Coś pochrzaniłem tym razem przy dodawaniu wpisu. Zresztą i tak nic wielkiego nie napisałem bo jakoś ciężko mi jest ująć tę książkę mimo że mi się podobała.

Książka jest dobra, ani fenomenalnie wybitna ani średnia. Pierwszy raz przeczytałem o farojskich mieścinach i plusem tej książki jest na pewno to że nie dzieje się w nudnym już Oslo czy Sztokholmie a na #!$%@?.

Główna bohaterka jest