Wpis z mikrobloga

Oficjalne stanowisko przewodniczącego i jednocześnie jedynego członka #assadowskasekcjaprosalmanska.

Bardzo mocno popieram protesty w Iranie. Liczę, że w końcu młodzi Irańczycy obalą obecną teokrację i zapanuje dawny ustrój - monarchia z szachem na czele. O ile kiedyś jakąś małą sympatię miałem względem przywódców Iranu - za wsparcie Damaszku i Bagdadu w walce z IS-, to obecnie już nie ma po niej śladu. Do tej pory mam przed oczami zdjęcia żon irańskich żołnierzy, którzy zginęli w Syrii, a którym potem w ramach zapomóg rozdawano pościel. Do tej pory myślę o tych biednych Afgańcach, którzy emigrują nielegalnie do Iranu licząc na lepsze życie a tymczasem Irańczycy wysyłają ich do walki w Syrii obiecując im w zamian obywatelstwo irańskie. Do tego dochodzą jeszcze bardzo konserwatywny ustrój społeczny - niska rola kobiet w społeczeństwie itd.

W ostatnich latach Iran zrobił dużo dla Bliskiego Wschodu - pomoc dla rządu irackiego i syryjskiego w walce z IS. Jednak ten kraj potrzebuje reform, przede wszystkim wewnętrznych. Wielu Irańczyków dostrzega, że ustrój, w którym żyją jest sztuczny, nieprzystający do otaczających ich realiów. Chcę widzieć Iran silny, ale rządzony przez osoby świeckie a nie duchowne. Liczę, że obecne protesty doprowadzą do dyskusji nad społeczno-gospodarczymi problemami Iranu i w krótkiej perspektywie czasu nastąpi transformacja polityczna.

Szejk Jan bin Stefan Al-Laguna

SZACH PAHLAWI WRACA NA TRON

#iran
JanLaguna - Oficjalne stanowisko przewodniczącego i jednocześnie jedynego członka #as...

źródło: comment_aVjkM3zVHdqoKomzizhy1XKnFd7n096A.jpg

Pobierz
  • 16
@JanLaguna: Niektórym za bardzo się chyba po Syrii udziela. Śmieszne jest to, że jak przychodzi ktoś nowy na tag Syria to znajduje odpowiedzi, że Assad popierany jest jako świecka jedyna alternatywa, a później ta sama osoba pisze posty chwalące politykę Iranu np. w Jemenie. Oby nie skończyło się jak poprzednie protesty gdzie obalono gnębiącego lud Szacha na gnębiących lud teokratów.
@JanLaguna: zniszczenie Systemu Sterowania Społecznego w drodze rewolucji to prosta droga do chaosu i zniszczenia.
Rewolucja to wynalazek #wojnainformacyjna, który ma na celu destabilizować wrogie Systemy. To jest towar eksportowy.
Mam nadzieję, że stara cywilizacja perska nie padnie od takiego starego numeru.
@JanLaguna: napisze dla osób postronnych, które mogą nie czuć baitowości tego wpisu:

Po tym co widzieliśmy w Libii, Iraku, a przede wszystkim w Syrii, trzeba chyba nie być normalnym by życzyć jakiemuś narodowi kolejnej "rewolucji". Mam nadzieje, że Irańczycy zachowają chłodne głowy i jedna ani druga strona nie zabrnie w tym za daleko. Wojna domowa, na dodatek kiedy jesteś na celowniku mocarstwa i kilku bardzo wpływowych "sąsiadów", którzy tylko marzą by
SZACH PAHLAWI WRACA NA TRON


@JaSzwajcar: @2PacShakur: @60groszyzawpis: @JanLaguna: Ale kto by tego chciał? Reżim Mohammad Reza Pahlawi upadł tylko i wyłącznie z jego winy. Kolektywizacja rolnictwa i walka z mieszczaństwie doprowadziły miliony ludzi do nędzy a Szach utracił poparcia we wszystkich warstwach społecznych z armią włącznie która w kluczowym momencie ogłosiła neutralność. Propaganda zachodnia zbytnią wagę przykłada do aspektu religijnego rewolucji a on nie był taki ważny