Wpis z mikrobloga

Co mirki sądzą o Renault Megane w wersji III (2010r)?

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-16v-110km-krajowy-i-wl-serwis-klima-tempomat-ID6zmUWt.html#71e81b9613

Podobno benzyniaki się trzymają jeśli chodzi o awaryjność. Wersja III bije na głowę II tak też czytałem.. ale wiadomo, że w necie jest wszystko. Zastanawia mnie tutaj dość niska cena jak na auto w tym roczniku.. Miał ktoś przygody z #renault #megane ?

#kupautozmikro
  • 15
@tymonss: Ja za bardzo Ci nie pomogę bo moje Renault było 8 lat starsze także mało co miało wspólnego z tym autem ale jak zmieniałem rok temu samochód i patrzyłem na te Meganki to były zdecydowanie droższe. Także albo bardzo zjechaly na cenach albo ten jest wyjątkowo tani ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tymonss: lepsza pod pewnymi względami niż dwójka (a pod innymi gorsza ale one Cię raczej nie bolą), silnik ok ale słaby, absolutnie najbardziej podstawowa wersja (aż dziw że ma tempomat) - chyba pierwszy raz widzę Megane 3 bez HF tylko z anachronicznym kluczykiem. Może dlatego tak tania, chociaż ich cen nie śledzę więc nie wiem ile powinna kosztować.
granatowy to chyba najtanszy kolor renault i pewnie auto poflotowe


@leszek_SK: w każdej marce granatowy zwykły (nie metalic) to najtańszy kolor i w każdej marce oznacza że auto jest poflotowe, to Megane też :) To najtańsza, najbiedniejsza, najgorsza wersja Megane III, dla przedstawiciela handlowego najniższego szczebla.
absolutnie najbardziej podstawowa wersja (aż dziw że ma tempomat)


@xetrov: Pewnie firma brała 100 sztuk tych Megane w najtańszej wersji, ale obowiązkowo "dokupili" tempomaty bo przedstawiciele jeździli wyłącznie na dłużsych trasach:) czasem firmy dbają o pracowników:)
@Jokker: a masz jakieś doświadczenia z autami poflotowymi - jak to nazwałeś? Wiem tyle ile udało mi się wygooglać w necie.. Jestem zielony i szukam jakiegoś autka i na pewno taka wiedza by mi się przydała
@tymonss: Nie mam doświadczenia, ja wyłącznie handlowałem autami z niemiec.
Ale poflotowe samochody mają taką zaletę, że były do końca serwisowane w ASO, więc pełna historia do sprawdzenia. I mają taką wadę, że wiadomo jak się traktuje auta służbowe - nikt o służbowe nie dba, więc mogą być wytłuczone, silnik męczony na zimnym itp.
Więc są plusy i minusy - do przemyślenia. Nie odradzam, można brać poflotowe, ale chociaż srebrnego poszukaj,
@Jokker: super dzięki to mi się na pewno przyda, ogólnie to nie spinam się na ten model szukam raczej czegoś do 20 tys - mało awaryjnego, w miarę oszczędnego ale i zrywnego, > 2007 i nie w kombi :p póki co robię rozeznanie..
Mówiłeś, że handlowałeś autami - może masz jakiś faworytów w tych kategoriach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie granatowy nie-metalic to najgorszy kolor do sprzedaży, kupisz to auto a przy sprzedaży będziesz musiał obniżyć bardzo cenę za ten kolor.


@Jokker: taniej kupi taniej sprzeda. Przecież to uczciwy układ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xetrov: wbrw pozorom sporo jest MIII z ręczną klimą czy nawet z kluczykiem. Tak naprawdę to ciężko znaleźć automatyczną klimatyzację i komplet elektrycznych szyb w MIII w jakichś rozsądnych pieniądzach.
@ksiak: trójkę oglądałem tylko w wariancie CC i RS a tam wszystkie to mają, aż dziwne że Renault wypuszczało takie golasy, ale widocznie chcieli się wbić we floty. W sumie poniekąd się udało bo jak Lagun praktycznie nie było w tym charakterze tak Megane 3 trochę jednak jeździło.