Wpis z mikrobloga

2 492 - 1 = 2 491

Tytuł: Światu nie mamy czego zazdrościć. Zwyczajne losy mieszkańców Korei Północnej
Autor: Barbara Demick
Gatunek: literatura faktu
★★★★★★★★

Każdy kto choć trochę interesuje się Korea Północną i szukał jakiejś książki na jej temat, z pewnością natknął się na ten tytuł. Państwo dynastii Kimów opisane z perspektywy osób, którym udało się opuścić idylliczną krainę znajdującą się pod wieczną opieką Wielkiego Wodza, Słońca Narodu, Żelaznego i Niezwyciężonego Generała, Marszałka Wszechpotężnej Republiki w jednej osobie.

Zdawałem sobie sprawę z opresyjności koreańskiego reżimu. Oglądnąłem kilka filmów dokumentalnych, przeczytałem parę artykułów. Tym niemniej, książka Barbary Demick i historie w niej przedstawione naprawdę mną poruszyły. Najbardziej chyba zapadła mi w pamięć scena w której to północnokoreańska doktor pediatra, po przekroczeniu granicy z Chiny natrafiła na chłopską chatę. Było zdziwiona widząc w jej pobliżu metalową miskę leżącą na ziemi, pełną ryżu wymieszanego z kawałkami mięsa. Chwilę później usłyszała szczekanie psa - chiński kundel jadł lepiej niż północnokoreański doktor.

#bookmeter #ksiazki #korea
MartinMartinez - 2 492 - 1 = 2 491

Tytuł: Światu nie mamy czego zazdrościć. Zwycza...

źródło: comment_KfKqw0OzqBiVNoomUk060zRbmNLEWKgN.jpg

Pobierz
  • 2
@MartinMartinez: Kiedyś w internecie spotkałem jakiegoś kolesia, który twierdził, że uciekinierzy z Korei Północnej "kłamią i wyolbrzymiają fakty", a także paru "komuchów", którzy mówili, że Korea Północna jest "oczerniana" przez "Amerykańskich i europejskich imperialistów". ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Stooleyqa: Dobry przykład z przed pół roku, gdzie zatrzymali amerykańskiego prankstera. "Został skazany na 15 lat ciężkich robót za zerwanie propagandowego plakatu w hotelu." Wrócił do kraju w śpiączce i zmarł. ( ʖ̯)