•  
    C..............o

+9

31 grudnia:
    192 roku - zamordowanie cesarza Kommodusa. Był to koniec panowania dynastii Antoninów i początek wojny domowej w cesarstwie
    1600 roku - Elżbieta I powołuje Brytyjską Kompanię Wschodnioindyjską
    1757 roku - początek okupacji Królewca przez Rosjan (dzisiejszy Kaliningrad). Był to epizod Wojny Siedmioletniej, konfliktu o zasięgu światowym. Bitwy toczyły się na czterech kontynentach (Ameryka Północna, Europa, Azja, Afryka) i angażowały takie państwa m. in. jak Portugalia, Prusy, Rosja, Szwecja, Hiszpania, Austria i Francja
    1759 roku - Arthur Guinness podpisuje umowę wynajmu na 9 tysięcy lat za 45 funtów rocznie browaru w Dublinie. Do dziś produkuje się tam słynne piwo Guinness
    1800 roku - Koniec Królestwa Wielkiej Brytanii. Następnego dnia kraj przekształcono w Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii
    1805 roku - ostatni dzień funkcjonowania Francuskiego Kalendarza Rewolucyjnego. W kalendarzu tym każdy miesiąc posiadał 30 dni oraz 5 (6 w przypadku roku przestępnego) dni świątecznych
    1857 roku - Ottawa zostaje stolicą Kanady
    1868 roku - wojska brazylijskie zdobywają paragwajską stolicę Asunción. Był to epizod Wojny Paragwajskiej, najkrwawszego konfliktu Ameryki Południowej: 50% mieszkańców zostało pozbawionych życia, w tym 90% męskiej populacji
    1879 roku - Thomas Edison zaprezentował publicznie oświetlenie elektryczne. Wbrew temu co się dzisiaj mówi, to nie on wynalazł żarówkę. Zrobił to Warren De la Rue, jednak jego żarówka była droga i krótko działająca. Wad tych pozbył się Joseph Swan, na rok przed opatentowaniem wynalazku przez Edisona
    1935 roku - Charles Darrow opatentował grę planszową Monopoly
    1943 roku - Polska Partia Robotnicza zakłada Krajową Radę Narodową. Jej twórcami są m. in. Bolesław Bierut, Władysław Gomułka, Kazimierz Mijal i Michał Rola-Żymierski
    1946 roku - Ostatni żołnierze francuscy opuszczają Liban
    1960 roku - Zielonka otrzymała prawa miejskie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
    1973 roku - grupa AC/DC zagrała swój pierwszy koncert
    1978 roku - w rosyjskim miasteczku Ust-Czugor zmierzono najniższą temperaturę w historii Europy (-58,1 stopni celsjusza)
    1999 roku - Borys Jelcyn składa dymisję. Tymczasowym prezydentem został premier Władimir Putin
    1999 roku - otwarto London Eye
    1999 roku - Panama przejmuje zarząd nad Kanałem Panamskim
    Na zdjęciu ruiny kamiennicy, w której powołano KRN.
    #datyhistoryczne

pokaż spoiler #historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #rzym #anglia #irlandia #dublin #piwo #piwowarstwo #wojna #swiat #zainteresowania #portugalia #prusy #rosja #szwecja #hiszpania #austria #francja #guiness #monarchia #rewolucja #rewolucjafrancuska #kalendarz #kanada #ottawa #brazylia #paragwaj #edison #edisoncwel #wynalazki #monopoly #monopol #ppr #polskapartiarobotnicza #krn #liban #zielonka #panama #londyn #putin #jelcyn #acdc #rock #hardrock #muzyka #temperatura #rekordy #komunizm #socjalizm #prl

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Witam, to znowu ja #mireknawygnaniu. Od dnia dzisiejszego wszystko zaczyna się układać i powinno być lepiej. Znalazłem sobie lokum na dłuższy czas, i od jutra zaczynam pracę jako sprzedawca w delikatesach, już powoli czuję że staję na nogi. dziękuję wszystkim za jakąkolwiek pomoc bo otrzymałem jej na prawdę dużo. Nie spodziewałem się że ktokolwiek zainteresuje się tym tematem. Również dziękuję tym co dotrzymali mi przez te kilka dni towarzystwa na wykopie jak i osobiście. Teraz tylko wziąć się w garść nie poddawać się i iść do przodu miesiąc dwa i osiągnę sukces.. mam nadzieję ( ͡° ͜ʖ ͡°) A, i dziękuję za hejty w moją stronę że to bait, też mi pomogły zebrać w sobie siłę. Pisze to bo wielu chciało relacji jak się układa nie licznować dla tego oznaczam #gownowpis

#warszawa #warszawa #dziekuje
      pokaż całość

odpowiedzi (71)

Mamy w szkole taki zwyczaj, że każdy losuje osobę z klasy i kupuje jej mikołajkowy prezent za max 40 zł. I wylosowałam gościa, z którego śmieje się cała klasa. Wiem tylko, że interesuje się nożami i metalurgią, a ja się na tym ani trochę nie znam. Ma ktoś pomysł, co mogłabym mu kupić?

Ej, serio... koleżanka mówiła, żeby dorzucić karteczkę "nie chcemy cię tu", ale ja chcę być miłą mirabelką która mu kupi coś, z czego będzie się cieszył... I to musi być coś fizycznego, materialnego, co mogę opakować w papier i położyć pod choinką.

#pytanie #kiciochpyta #pomocy i może jeszcze #noze #nozeboners #metal
      pokaż całość

odpowiedzi (247)

polskie witaminki najlepsze kwii
      najbardziej plusowany komentarz leci XD

#p0lka #tinder

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (152)