Wpis z mikrobloga

@Alkreni @Myzreal Jak dotąd udało mi się zrobić coś takiego Link Cała idea polega na tym że wpisuje imiona do tablicy, a później ma mi wypisać wszystkie niekończące się na "a".Więc jakby miałoby to wyglądać na moim przykładzie?
@anonyme: Póki co zmienna tablica jest lokalna dla metody pobierz() - żeby mieć do niej dostęp z innej metody, musisz albo zwracać całą tablicę jako rezultat funkcji pobierz() (obecnie zwracasz ostatni element + 1, co w ogóle wygląda mi na błąd, na pewno nie masz tam exception?) - albo wyciągnąć zmienną tablica na poziom klasy, czyli u góry mieć private static String[] tablica;. Poszedłbym raczej w zwracanie tablicy z metody,
@anonyme: Funkcja pobierz() ma mieć sygnaturę: public static String[] pobierz(int x). W ten sposób określasz że przyjmuje int i zwraca tablicę Stringów (String[]). Na końcu tej funkcji ma być return tablica; - w ten sposób zwracasz stworzoną tablicę.

W main musisz sobie tą zwróconą tablicę przypisać do zmiennej: String[] tablica = pobierz(x);. Potem przekazać ją do wyszukaja: wyszukaj(tablica);
I popraw tą indentację bo się patrzeć nie da