Wpis z mikrobloga

Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

LC-39A - Launch Complex 39A, Cape Canaveral – Dawna platforma startowa, używana m.in. przez wahadłowce, obecnie została przejęta przez SpaceX i będzie używana do startów Falcona 9 i Falcona Heavy.
JRtI - Just Read The Instructions, Pacific landing ~~barge~~ ship

Jestem botem

Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

LC-39A - Launch Complex 39A, Cape Canaveral – Dawna platforma startowa, używana m.in. przez wahadłowce, obecnie została przejęta przez SpaceX i będzie używana do startów Falcona 9 i Falcona Heavy.
MaxQ - Maximum aerodynamic pressure

Jestem botem

@enron:

The total cost of the actual 30-year service life of the shuttle program through 2011, adjusted for inflation, was $196 billion.[8] The exact breakdown into non-recurring and recurring costs is not available, but, according to NASA, the average cost to launch a Space Shuttle as of 2011 was about $450 million per mission.[20]


Ciężko policzyć koszt, zwłaszcza, że dokonali czegoś technologicznie niesamowitego nawet dziś. Jeszcze ciężej to porównać do FH
@FabianBlendzior: jasne, zgadzam się że to byłoby niesprawiedliwe przeliczenie. Z drugiej strony, według wielu osób cały program STS był bez sensu i gigantyczne pieniądze poszły na de facto przyspawanie nas do LEO i skompromitowanie USA, które po utracie 14 astronautów uznało że już lepiej płacić Rosji za wożenie swoich na ISS...
Kwestia odkryć dokonanych przy jakimś programie to już w ogóle kosmos ( ͡° ͜ʖ ͡°) i
Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

ISS - International Space Station – Międzynarodowa Stacja Kosmiczna – międzynarodowy, zamieszkały satelita, umieszczony na niskiej orbicie okołoziemskiej.
FH - Falcon Heavy – Projektowana rakieta, składająca się z trzech członów Falcona 9.
F9 - Falcon 9 – Następca Falcona 1.
SLS - Space Launch System heavy-lift
STS - _Space Transportation System (*Shuttle*)_

Jestem botem