Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od kilku miesiecy prowadze ogolne zapiski mojego budzetu domowego, bo od dlugiego czasu zaczelo mnie wkurzac ze pieniadze sie rozchodza na niewiadomo co. Od 3 miesiecy zapisuje kazdy wydatek/kazdy zakup w telefonie, ktory pozniej jest przyporządkowany do konkretnej kategorii (jedzenie, dziecko, koty, mieszkanie, alkohol itp).

Ciekawi mnie czy byłoby chociaż kilku chętnych dowiedzieć się ile kosztuje (prawie niczego sobie nie odmawiajac) życie w mieście wojewódzkim rodziny 2+2. Ja i żona niecałe 30 lat, dzieci w wieku do 3 lat. #programista15k here, żona też całkiem spoko, miesięcznie wydajemy na życie koło 8 tysięcy.

Po co w ogóle to piszę? Na pewno nie, żeby się pochwalić, bo uważam, że przy takich zarobkach dopiero zaczęło się nasze życie jak cywilizowany europejczyk, ale wg rządzących to jesteśmy krezusi xD. Jeszcze 6-7 lat temu, kiedy zarabiałem 1500 zł, żona podobnie nie mogłem pojąć na co ludzie mogą tyle wydawać i że jak będę zarabiał 3000 zł to będę królem życia. Im większe zarobki tym większe wydatki, bo dzieci, dom etc. Może po prostu kogoś młodego może to zainteresować.
Jeśli będzie kilku chętnych mogę rozpisywać moje zestawienie wydatków i odpowiadać na pytania dlaczego tyle, a nie inaczej i czemu tak drogo. Dajcie znać.

#budzetdomowy #finanse #pieniadze #zarobki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz

Chcesz się dowiedzieć więcej?

  • Tak, bardzo chętnie 68.1% (942)
  • Bardzo mi wszystko jedno 16.1% (223)
  • Spadaj atencjuszu na drzewo 15.8% (219)

Oddanych głosów: 1384

  • 40
@xyazmb: Niby tak, ale robię zakupy w supermarkecie i kupuję różne kategorie produktów, ja raz na 2-3 dni biorę paragony i przeglądam, zajmuje mi to 5min, a mam skategoryzowane wydatki i wiem w jakich obszarach idzie mi kasa, a nie np - zakupy.
@AnonimoweMirkoWyznania: wydajesz 8k miesięcznie? Na życie? W sumie... z dwójką dzieci to jest możliwe. Aż jestem ciekawy co tam masz wpisane. Ja obecnie od miesiąca sobie takie rzeczy spisuję. No i w samym grudniu, gdzie był czas na prezenty oszczędziłem więcej ponad 500 zł. Jestem pozytywnie nastawiony na styczeń, bo liczę, że odłożę jeszcze więcej :)