Wpis z mikrobloga

Miraski, zainteresował mnie monitor 32 cale, 2.5K – AOC Q3279VWF. Na razie poszukuję przekonującego testu/recenzji, niestety w sieci są głównie opisy marketingowe. Tani jak barszcz, więc nie spodziewam się cudów. PPI na poziomie 94 mnie cieszy, miałem swego czasu nadmierne w laptopie i tylko irytowało.
Pytanie – czy ktoś z Was miał przyjemność pracować z monitorem 32-calowym? Czy jest to w ogóle ergonomiczne? Nie trzeba siedzieć 2 metry od biurka?
#monitory #kiciochpyta #komputery #programista15k
  • 8
@Leel00: polecasz? Przy cenie 1488 zł to prawie dwukrotnie więcej. Jakbym już celował w tę półkę, to brałbym coś mniejszego.

@budyn ale te 27 cali jeszcze jest znośne? I domu i w #pracabaza mam 24. Tak jakoś się połasiłem widząc powyższy, żeby mieć 2w1: telewizor i monitor. W moim aktualnym mieszkaniu trudno myśleć o obu na raz ;) Na 100 cali 8K przyjdzie poczekać.
Moim zdaniem 27" z rozdzielczością QHD to optimum do pracy biurowej (excele, okienka, literki). Mam w pracbazie (już niedostępny) model ViewSonic VP2770 i jestem z niego bardzo zadowolony.
Wcześniej miałem 27" albo 28" FullHD jakąś ijame i piksele były za duże.

PS: Czekamy na przyjazd ViewSonic VP3881 dla wice prezesa i ciekawy jestem czy będzie zadowolony - ale to w zasadzie alternatywa dla dwóch dużych monitorów obok siebie (to zakrzywione, panoramiczne 38",