Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich... Poszukuję osób które zostały nagonione przez @noisy na tworzenie treści w innym serwisie niż nasz kochany Wykop. Wierząc w jego przemowy, uwierzyłem że Steem to będzie zdecentralizowana sieć przyszłości do publikacji treści, a zarobione ciężką pracą tokeny STEEM, w najgorszym razie będą warte tyle co moje plusy na wykopie, a w najlepszym trochę więcej.

Na Steem dołączyłem w maju 2017 roku. Gdy zaczynałem pisać, polskiej społęczności prawie nie było, a STEEM, który zarabiałem na pisaniu postów o grach, linuksie i innych moich hobby, zarabiały STEEM, który wówczas kosztował $0.23 za sztukę. Swój cały dobytek STEEM zarobiłem w czasie, który normalnie bym przebimbałbym na moim kochanym wykopie. Spędziłem łącznie pewnie kilkadziesiąt godzin pisząc o tym o czym lubie. Jestem w tym momencie przez to o kilkaset pozycji w rankungu wykopu w plecy i marne $6640 do przodu. Od kiedy STEEM podrożał o 3400% do $8, nagle się okazało, że nie mam już wymówki przed tym, by pisać częściej o tym co lubie... cały plan na bycie numer 1 na wykopie szlak trafił.

A teraz do sedna, poszukuję osób które dały się namówić temu noisyemu tak jak ja. Proszę również o wszelkie informację o nim na pw... Będę szykował laurkę dla tego pana (wiecie może jaki kolor lubi?), tylko nie wiem ile miejsca zostawić na podpisy innych osób... Proszę o jak największy odzew... im więcej osób się podpisze na laurce, tym więcej mazaków będę musiał kupić - a takie rzeczy trzeba wcześniej planować.

#kryptowaluty #heheszki #steem #steemit #bitcoin #pasta (albo przeróbka pasty :P)
  • 21
@bevegelsesmengde: Jeśli chodzi o jutuberów to nie (po prostu wrzucali wulgarne posty bez nfsw), albo ubliżali innym (bo paru jutuberów przyszło).

Oczywiście nie to, że wszyscy rakowi byli. Ale zrozumieli błąd i nie ma problemu
@bevegelsesmengde: bo te pieniądze nie biorą się z nikąd. Nowy STEEM jest tworzony w ramach inflacji (9.5% rocznie), potem wędruje do reward pool, z którego jest rozdzielany według decyzji wszystkich użytkowników. Innymi słowy, jest to wspólny budżet całej sieci.

W interesie wszystkich użytkowników sieci jest to by STEEM był rozdawany do tych użytkowników, którzy tworzą największą wartość dla sieci. Istotą całego mechanizmu konsensusu jest to, że pojęcie wartości jest subiektywne i
Nie, to trochę tak jakby ilość głosów w wyborach powszednich była przyznawana na podstawie tego ile zapłaciłeś w podatkach. Masz większy wkład = masz większy wpływ. Jeśli to się nie podoba to system jest źle zaprojektowany.


@bevegelsesmengde: dałem porównanie do budżetu krajowego, bo to jedyny budżet, który ludzie wiedzą, że jest wspólny, który jednak jest rozdzielny przez bardzo wiele osób.

Natomiast samo przyrównanie do kraju jest złe. W kraju takim jak
Ależ ja nie krytykję Cb


@bevegelsesmengde: nie odebrałem tego tak. Jeżeli Ty odebrałeś moje słowa, jakbym ja to tak odebrał - to przepraszam, może faktycznie odpisując na szybko mogłem napisać to bardziej neutralnie. Z mojej strony bez urazy :)

Co do "kosztów alternatywnych" wiem że coś takiego istnieje ale nie uznaję "utraconych możliwości" za stratę sensu stricto.


Rozumiem też i to podejście.
@PanSeler: To zależy od tego czy tworzysz coś. Spróbuj sprawdzić czy masz dar :P
Ogólnie jest spoko atmosfera, na wykop zależy od tagu. Na niektórych jest fajnie, z niektórych trzeba uciekać

W każdym razie jeśli tworzysz coś (np. artykuły) to możesz zarobić na nich i zainwestować w coś. Jeśli to recenzje na przykład to w jakiś komputer czy co tam recenzujesz.

Serwis się rozwija, a niebawem strimi będzie, możesz być przed