Wpis z mikrobloga

Leci drugie rozdajo z cyklu #amainteligentnedomy

W dzisiejszym #rozdajo rozlosuję aż 4 zestawy książka "10 mitów inteligentnych domów" + firmowe etui antykradzieżowe na kartę bankową. A co będzie jutro?

słowem przypomnienia:
Lada dzień stuka mi 10 lat na Wykopie i 3 lata od mojego "AMA Inteligentne domy", które cieszyło się zaskakująco dużym zainteresowaniem (prawie 50 tysięcy odwiedzin). Z tej okazji będę robił codzienne #rozdajo aż do niedzieli, kiedy to ruszy kolejne, (mam nadzieję) dużo ciekawsze #ama w tematyce #inteligentnydom #smarthome #elektryka. Poza odpowiedziami na typowe pytania o zarobki i kaczkę wielkości konia proponuję Wam szeroko pojęte doradztwo z zakresu instalacji kablowych i nowych technologii w budownictwie.

Nie chcesz przegapić kolejnych rozdajo i niedzielnego AMA? Obserwuj tag #amainteligentnedomy

ps. #tylkonocny ( @oba-manigger @czteroch )
Szloch - Leci drugie rozdajo z cyklu #amainteligentnedomy

W dzisiejszym #rozdajo r...

źródło: comment_ZMoquuUPjW1nRAVTj6FwsGqFn7JDyrF8.jpg

Pobierz
  • 29
@Prison: Też korzystałem z rozdzielnic Hagera, bardzo lubię te złączki górne, sprytne są. Nie korzystacie ze złączek typu ZUG? Czy Free@Home wychodzi znacząco taniej niż KNX? Czy nie brakuje Wam w nim czasem funkcjonalności?
@Szloch: szafy tylko hager. W tym wypadku B&J wychodził korzystniej a klient był dość specyficzny i sobie to wybrał (zresztą ja wycen i projektów nie robię) warto wspomnieć że w tym konkretnym domu koszt wykonania instalacji elektrycznej, wyniósł 180k € wraz z różnymi gadżetami. Brak zlaczek zug ( musiałem wyguglowac bo u mnie to Reihenklemmschinne :P ) to ewidentny błąd mojego kolegi, przy tak dużej rozdzielnicy korzystalbym obowiązkowo z nich i