Wpis z mikrobloga

Nasz czytelnik się zalogował i "w podzięce" serwis odesłał mu dane pozostałych użytkowników jednej z wypożyczalni samochodów. A wypożyczalnia twierdzi, że wycieku nie było, bo użycie "narzędzi deweloperskich" to wiedza tajemna ;)

https://niebezpiecznik.pl/post/dane-klientow-wysylane-w-tle-do-przegladarki-uzytkownika-to-nie-wyciek/

#hacking #programowanie #webdev #security #niebezpiecznik #bezpieczenstwo #samochody
  • 22
@NieUsune: Ale mi nie przeszkadza to, że portale mają "tryb nocny". Przeszkadza mi to, że ten portal nie ma "trybu normalnego" i mimo ciekawych treści które zamieszczają nie jestem w stanie tego przeczytać bez kopiowania tekstu do notatnika.

@niebezpiecznik-pl: Tak trudno jest wybrać domyślny styl pasujący do reszty świata? Rozumiem, że macie w dupie czytelnika i odsyłacie go do mobilnej wersji strony uważając, że nie ma problemu? Brzmi znajomo... Czyżby
Jeśli lepiej Ci się czyta z notatnika niz z niebezpiecznika no to gratuluję, szczyt ergonomii


@NieUsune: Nie jestem w stanie przeczytać więcej niż kilka linijek tekstu na tym portalu - nie żyję w ciemnej piwnicy, więc próba czytania białego tekstu na czarnym tle jest bardzo niekomfortowa. Musiałbym "przestawić" oczy na taki tryb. Szkoda tylko że po kilkunastu linijkach czarnego tła nagle pojawia sie oczojebny wielki biały kwadrat z czarnym tekstem który
@WesolySromek: Nie wiem po co ciągle jakieś nawiązania do piwnicy robisz, jakiś kompleks? Daj sobie spokój.

Nie jestem w stanie przeczytać więcej niż kilka linijek tekstu na tym portalu


A ja mogę i jest to bardzo komfortowe. I nie żyję w ciemnej piwnicy :) Może wyreguluj monitor? Gusta i guściki, do czasu aż niebezpiecznik nie wprowadzi jasnego stylu pozostaje Ci faktycznie kopiowanie tekstu do notatnika albo napisanie własnego stylu jak ktoś
januszową stronę do ogólnie przyjętych standardow?


@WesolySromek: ogólnie przyjętym standardem u informatyków/programistów/hackerów/speców od bezpieczeństwa to raczej jest właśnie ciemny styl, a taki jest target tej strony.

Ale jak kopiujesz do notatnika zamiast kliknąć jeden przycisk w przeglądarce (bez dopisywania żadnych styli z ręki - https://chrome.google.com/webstore/detail/just-read/dgmanlpmmkibanfdgjocnabmcaclkmod ), no to od razu wiadomo z kim się ma do czynienia. I wszystko ma być dopasowane do ciebie, bo wszystko inaczej jest źle xD