Wpis z mikrobloga

Wykop pytanie.

Moja mama jest cukrzykiem. Dzisiaj po rutynowej wizycie po leki i paski do glukometra u lekarza rodzinnego, dowiedziała się w aptece, że akurat ten model wycofują z rynku i to ostatnie paski na stanie. Teraz pytanie, czy lekarz rodzinny może "przepisać" ten glukometr, czy musi iść do diabetologa na którego wizytę będzie pewnie czekać z pół roku, ktoś wie?

  • 11
@stulejan: Mój różowy pasek jest cukrzykiem i też ją to spotkało, znalazłem stronę producenta tegoż glukometru i okazało się że za darmoszke wymieniaja na nowy z dziesięcioma paskami gratis (jak zwykle). Do tej pory używała Accu-Chek Go a wymienili jej na Accu-Chek Performa Nano.
@stulejan: Mama może zapytać w aptece, u mnie po podaniu PESELu wydają za darmo sprzęt. A receptę z refundacją na paski do nowego urządzenia spokojnie wypisze lekarz rodzinny.
@stulejan: @wiskoler: Ja jedną performę nano dostałem w osiedlowej aptece, a drugą dał mi diabetolog. Więc może to zależy czy i do której apteki producent dostarcza sprzęt w ramach promocji. Zarobek tutaj jest i tak na paskach.
@stulejan z żoną dostaliśmy glukometr za darmo ale trzeba było kupić przynajmniej jeden komplet pasków testowych. Byliśmy w szoku bo kilka dni wcześniej widzieliśmy ten glukometr za 350 cebulionów w sklepie internetowym.
@stulejan: jak chcesz to mogę oddać Contour Plus One z kilkoma opakowaniami pasków za ich koszt (mam ryczałt więc dużo mniej) i wysyłki, bo po 1,5 roku cukrzycy mam już z 6 glukometrów
@wiskoler: jestem cukrzykiem, ale bez okazywania dowodow - tylko wypisujac krotka ankiete (w ktorej nawet nie podaje prawdziwych danych :d) - dostalem 2 czy 3 glukometry w losowych aptekach.

Idziesz, mowisz zes cukrzyk i ze w podrozy i zapomniales gluko i umierasz i tragedia i dostajesz elo
@palladni być to może, ale skoro istnieje sposób na legalną i zgodne z prawdą możliwość wymiany to dlaczego z tego nie korzystać? Poza tym zarówno apteki jak i przychodnie powinni udzielać informacji ze raki glukometr można wymienic