Wpis z mikrobloga

@rador314:
W przypadku filamentów Devil Design, PLA kolorowe, kolorowe półprzejrzyste i naturalny (czyli bez dodanego barwnika, sam z siebie przejrzysty żółtawy) produkowane są z tego samego granulatu, różnica jest tylko w barwnikach.

EKOFILAMENT vs DD - opakowanie, szpula, marka, paleta kolorów, dostępne materiały
@FlameRunner:
masz może gdzieś na miejscu zdjęcie wydruku z petg w kolorze ciemny niebieski? jestem ciekawy jak wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

edit:
czy miałeś kiedyś problemy z plączącym się filamentem od DD na rolce? u mnie EKOPLA było dosyć mocno poplątane na rolce
czy miałeś kiedyś problemy z plączącym się filamentem od DD na rolce? u mnie EKOPLA było dosyć mocno poplątane na rolce

@rador314:
Nie pamiętam, kiedy ostatnio mi się jakikolwiek filament poplątał.
1. Dobre prowadzenie filamentu od szpuli do ekstrudera.
2. Uważna obsługa szpuli - końcówka filamentu nie powinna ani przez chwilę być luzem.
3. Gdy nie korzystasz z danej szpuli, końcówka filamentu ma być przełożona przez oczka.

Że tak się dopnę
@FlameRunner: Ja działam po partyzancku;) Próbowałem drukować z ABS na mojej śmiesznej drukarce, ale rogi się odklejały zawsze. Do PLA wystarczy klej w sztyfcie. Tylko musi być ten "zmieniający kolor" bo zwykły biały do papieru nie działa.