Wpis z mikrobloga

Najwyższy czas na trzecie rozdajo z cyklu #amainteligentnedomy

W dzisiejszym #rozdajo rozlosuję... 8 zestawów: książka "10 mitów inteligentnych domów" + firmowe etui antykradzieżowe na kartę bankową.

Ponadto wybiorę jedną osobę z plusujących pierwszy komentarz, która wygra godzinne, prywatne konsultacje z zakresu instalacji elektrycznych, okablowania, nowoczesnych technologii w budynkach.

słowem przypomnienia:
Lada dzień stuka mi 10 lat na Wykopie i 3 lata od mojego "AMA Inteligentne domy", które cieszyło się zaskakująco dużym zainteresowaniem (prawie 50 tysięcy odwiedzin). Z tej okazji będę robił codzienne #rozdajo aż do niedzieli, kiedy to ruszy kolejne, (mam nadzieję) dużo ciekawsze #ama w tematyce #inteligentnydom #smarthome #elektryka. Poza odpowiedziami na typowe pytania o zarobki i kaczkę wielkości konia proponuję Wam szeroko pojęte doradztwo z zakresu instalacji kablowych i nowych technologii w budownictwie.

Nie chcesz przegapić kolejnych rozdajo i niedzielnego AMA? Obserwuj tag #amainteligentnedomy
Szloch - Najwyższy czas na trzecie rozdajo z cyklu #amainteligentnedomy

W dzisiejs...

źródło: comment_fBotTpwAENqPOiQ3PVDX0UA0KKK6EPHc.jpg

Pobierz
  • 19
@Szloch Przy wigilijnym stole dostałem poradę by zainwestować w centrale alarmowe (sterowniczą) firmy Satel. Jedna z ofert płyty głównej zawiera do 128 wejść cyfrowych które smialo starczą na zaprogramowanie domowych gadżetów. Czy to dobry kierunek?:)
@slowin centrala Satel Integra 128 ma 16 wejść, a 128 oznacza maksymalną liczbę wejść do obsłużenia programowo, przez kolejne ekspandery. Można na tym budować spore systemy alarmowe ale też proste funkcje logiczne wchodzące w tematykę SmartHome. Są ekspandery z wyjściami wysokoprądowymi w fajnej cenie. Warto znać ten sprzęt.
@Szloch: pierwszy projekt nie jest zbyt ciekawy skupia się na obsłudze 4 kamer, sterowaniu 2 rolet okiennych, nawiewy z higrostatem i jakieś zabawy ze światełkami. W późniejszym okresie dopiero chciałbym projekt rozwijać i się dokształcać w tym kierunku Jaką centralkę byś polecił za małe pieniądze? Satel integra to wydatek ok 600zl.
@slowin @Szloch
Podpinam się pod pytanie slowina. W ciągu tygodnia muszę się zdecydować na któryś z systemów dostępnych na rynku. Też myślałem nad Satelem. Zależy mi na sterowaniu oświetleniem (przekaźnikowo) i elektrozaworami na grzejnikach. Wszystko musi śmigać ze smartfona poprzez Wi-Fi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tejotte: OP może i bankomat ale gość ze ze zdjecia które wrzuciłem to afera z 8 bańkami walnietymi z konwoju, w ogóle historia ciekawa i w moich okolicach znany jest mózg operacji którego poszukują
@slowin: Możemy się umówić na odpowiedź na to pytanie podczas jutrzejszego AMA? Wszystko będzie w jednym miejscu, odpowiedź być może się przyda większej liczbie osób.