•  

2 482 - 3 = 2 479

Tytuł: Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście
    Autor: Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski
    Gatunek: biografia/autobiografia/pamiętnik
    ★★★★★★★★★★

Rewelacja! Książkę czyta się wybornie, ciężko się oderwać. To moja pierwsza książka o tej tematyce. Oprócz biografii sławnego himalaisty można dowiedzieć się o życiu w latach '70-'80, jak wyglądały wtedy wyprawy (i kombinowanie).
    Jeśli jesteś fanem himalaizmu - musisz przeczytać.
    Jeśli nie jesteś fanem himalaizmu / nie czytałeś/aś nigdy takich książek - możesz śmiało się za nią zabrać, nie będziesz zawiedziony/a!
    Dzięki, @ozetka, za polecenie! :)

Tytuł: Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął
    Autor: Jonas Jonasson
    Gatunek: literatura współczesna
    ★★★★★★★☆☆☆

Bardzo przyjemna opowieść! Opowiada historię życia pewnego szalonego stulatka. Przygód miał co nie miara :) Niektóre opisywane zbyt dokładnie, przez co momentami chce się przeskoczyć dalej.
    Można się pośmiać. Są chwile, że chce się zajrzeć do prawdziwych opisów historii XX wieku, żeby zweryfikować, czy przypadkiem to, co jest opisywane w powieści, nie jest prawdą ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

Tytuł: Upiór w bloku. Kryminałki mieszkaniowe
    Autor: Marta Rysa
    Gatunek: literatura faktu
    ★★☆☆☆☆☆☆☆☆

Dam 2/10, bo jednak nie rzuciłam książki i doczytałam do końca. Pewnie dlatego, że składa się z krótkich opowiastek (nie są ze sobą powiązane, zajmują średnio 5 stron).
    Literatura faktu? Reportaż? Na pewno nie. Opowiastki, mam wrażenie, są przekoloryzowane. Autorka też jakaś taka... nieprzyjemna się wydaje. I mocno roszczeniowa. Nie wiem no, coś mi nie leży.
    Generalnie nie polecam.

#bookmeter #czytajzwykopem #himalaizm

źródło: s.lubimyczytac.pl