•  

Hej

Planuje zakup #gitaraelektryczna + konieczne pierdoły (wzmacniacz). Początkujący here. Klasyczna #gitara grana od roku.
    Polećcie coś proszę. Budżet do 2k (elastyczny).
    Dzięki!

•  

@jackieboy: bierz używki - zwłaszcza wzmacniacz i efekty.
      a to co polecić zależy od Twoich preferencji muzycznych

•  

@jackieboy a jakie gatunki będziesz grał? Jaki kształt preferujesz?

•  

@strikingsurface: @Misieq3340: kasa nie ciśnie srogo więc używka nie jest musem - trochę też nie chce mi się jeździć po ludziach i sprawdzać gitar - tym bardziej - że się nie znam na nich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Stara klasyka :-)

Trochę goglowałem i narazie najbardziej podobają mi się takie czarne np polecana wszędzie:
      https://www.ceneo.pl/17832048

•  

@jackieboy stary za 800-900 wyrwiesz takiego les paula vintage a dokładnie v100 która jest lepsza od dzisiejszych epi... A jak chcesz epi dobre to najlepiej szukać koreańskich egzemplarzy ale moim zdaniem lepiej dać te 900 za gitarę i 1100 na wzmaka lub więcej bo nawet super gitara zagra jak gówno na słabym wzmaku najlepiej za jakąś lampa się porozgladaj

•  

@jackieboy: nie chodzi o to, czy ciśnie, czy nie, ale za pół ceny czasami można coś ciekawego wyrwać.
      ja kupiłem sobie kiedyś Epiphone LP i drugi raz bym tego nie zrobił. gitara jest ciężka i to bardzo i ma strasznie gruby gryf. jak parę razy wziąłem do ręki strata, czy stagemastera to po pierwsze mi sie lepiej grało, bo gryf był dużo cieńszy, a po drugie gitara przez mniejszą masę była poręczniejsza.

gdybym dziś miał kupować drugi raz gitarę i wzmaka do domu, to bym kupił jeszcze raz peaveya rage 158 (kiedyś nówkę kupiłem za 250PLN), ale zamiast nowego LP od epi kupiłbym jakąś używkę ibaneza HSH np RG350 (za 1200 można wyhaczyć w internetach).

i zostaje 500PLN na jakieś multi. np analogowy korg G3, lub jakąś cyfrę

•  

Panie, szukaj długo i wytrwale. Ja szukając pickupow EMG znalazłem w cenie seta (1400zl) cała gitarę. Zmodowane olp, z pickupami EMG Lukathera I EMG 81 przy moście. Co ciekawe most był wymieniony na gotoha, taki który trzyma strój (takiej potrzebowałem). kupiłem dosłownie w ciemno, oglądając jedynie zdjęcia. Gitara okazała się przepotezna i zamiast być backupem na koncertach stała się główna gitara nawet do studia, mimo iż posiadam znacznie droższe gitary. Także polecam polować
      Taka ciekawostka
      @jackieboy

źródło: fromapp.jpg

•  

@jackieboy rozważ stare, japońskie gitary. Ja, gdybym był na etapie zakupu teraz, rozejrzalbym się za takim właśnie japoncem albo koreańcem z lat 70, 80 i paruwatowym lampowcem. Za tysiaka da się znaleźć gitarę po przeglądzie i w dobrym stanie a za drugiego tysiaka np. Vox ac4 czy inny bleackheart pieciowatowy. Akurat na aukcjach widzę, że wisi parę lespauli Hondo i vox Ac4 w wersji head plus paczka.

•  

@m200a: @jackieboy: jakby co mam takiego olpa do sprzedania, tylko że w pełni oryginalne części. Gdyby ktoś był zainteresowany, chętnie odstąpię w rozsądnej cenie. Idealny pod modyfikacje, seryjny mostek moim zdaniem jest okej, ale te aktywne przystawki oryginalnie montowane nie urywają dupki. Gryf za to to majstersztyk.

•  

@camelinthejungle: olp - masz na mysli gitare? jaki model?

•  

@jackieboy: MM Luke, jutro mogę zrobić zdjęcie.

Gorące dyskusje ostatnie 12h