Wpis z mikrobloga

Murki czy temp. na rx480 xfx 8GB 88-90 przy grze PUGB to normalność? Czy lepiej kartę wysłać na serwis?

Dodam, że odkurzone i przeczyszczone wszystko. Wczoraj 3 razy zrobiło mi restart i wyrzuciło błąd: power supply detected during the previous power on asus, wyłączyłem to i po 3h gry zrestartowało mi komputer samo od siebie.

Cały sprzęt to: zasilacz supernova g2 650W, i5 4690k, 16GB ramu, chłodzenie procka fortisem, płyta Z97

#pcmasterrace #serwispc #gry #pubg
Matth - Murki czy temp. na rx480 xfx 8GB 88-90 przy grze PUGB to normalność? Czy lepi...

źródło: comment_tBmeOj6ocwQOmRTlafwnJ225mO3H2YTy.jpg

Pobierz
  • 23
@Matth: Nie mam pojęcia czemu masz takie różne wartości temperatury. U mnie podczas grania w zimie to więcej jak te ~72 stopnie to nie ma, gdy karta chodzi na 100%. A u ciebie 100% a różne temp są, trochę to dziwne.
Jedynie co pomoże to włączenie vsync, ale to nie eliminuje problemu. Niestety nie pomogę.
@Matth: A nie grzebałeś czasem w ustawieniach wentylatorów? Bo ja tam widzę pełne użycie grafiki i 30% wentylatorów, chyba że się mylę. Ale i tak warto zwiększyć obroty.
@guru8: Mnie dziwi fakt, że po zakupie zaraz- mam wyższą temp. procesora bo robiłem misję, a GPU niższe. Aktualnie mam GPU 83'C na początku misji a CPU niżej. @guru8:
@Matth: No to podkręć wentylatory i włącz synchronizację pionową. Jaki masz monitor, jeżeli masz 60hz to te 100hz które osiągasz to jest zbędność, bo i tak monitor tego Ci nie przetworzy. A wentylatory warto podkręcić, bo na domyślnych ustawieniach mają chodzić cicho, a nie chłodzić. Zobacz jeszcze w googlach temperatury dla tej karty,.
@guru8: wysłałem do sklepu zapytanie bo gdyby nie fakt ze wentylatory na 31% lepiej chłodzą kartę niż na 48% przy tym samym stresie to bym się nie przejmował