Wpis z mikrobloga

Mówcie co chcecie ale dla mnie skoki straciły trochę uroku, bo gra toczy się tak naprawdę pomiędzy nami, Norwegią a Niemcami.
- Sloweńcy poniżej możliwości, Damjan skacze przyzwoicie ale ta wygrana to wypadek przy pracy.
-Ammann kumuluje formę na igrzyska
-Japonia ma tylko Kobayashiego
-Czesi 3pkt w PN, Jakub Janda obok Jiri Raski już nie skacze
- Austria, nikogo w 10 TCS
- Finowie styczeń 2014 ostanie zwyciestwo w PŚ
A Do tego częściej w 10 meldowali się ruscy czy Francuz, że o Wlochach, Amerykanach czy takich ewenementach jak Martin Mesik nie wspomnę
#skoki
  • 6
@Alkerz: To troszeczkę kolej rzeczy, że jest rotacja wśród najlepszych. Dla mnie np skoki ostatnio zyskały bardzo na uroku bo sporo naszych skoczków jest teraz w czołówce i liczymy się jako drużyna. 10lat temu był to tylko Małysz. Szkoda mi natomiast Finlandii. Przecież to była potęga skoków. Do roku 2010 dominowali całkowicie z Ahonenem na czele a teraz skaczą na poziomie Kazachstanu.
@Alkerz:
Pewnie to wynika z dużo większego niż kiedyś znaczenia sprzętu, kraje nie mające takich środków jak najlepsi nie mogą się przebić.
Jakoś tak patrzyłem sobie na wyniki konkursu na dużej skocznik z 1998 roku z Nagano( ͡° ͜ʖ ͡°), tam to była różnorodność, 16 państw miało skoczka w drugiej serii.
Byli tam odpowiednio, Japończyk,Niemiec, Fin, Austriak, Słoweniec, Czech, Norweg, Polak, Francuz, Szwajcar, Włoch, Rusek, Kazach, Słowak,
@Dandelion: W dużej mierze się zgadzam, że hajs i sprzęt determinuje wyniki, ale to jest odwieczny problem federacji które nigdy nie miały wybitnych skoczków, ale na dzień dzisiejszy jest kilka nacji, które mimo stabilnego zaplecza finansowego skaczą zdecydowanie poniżej oczekiwań.
@Alkerz:
Które nacje masz na myśli?
Może po prostu samo stabilne źródło finansowania już nie wystarcza do tego żeby nie być daleko z tyłu za najlepszymi, sprzętowo? Myślę że jedynie o austriakach można powiedzieć że nie odstają sprzętowo a skaczą poniżej oczekiwań. A tacy Czesi, Finowie, czy Rosjanie są już mocno do tyłu.
Do tego dochodzą też metody treningowe, czytałem że przed sezonem Horngacher sprowadził do Polski jakąś superdrogą maszyne, chyba
@Dandelion: Właśnie o te metody i pomysł na prowadzenie kadry mi chodzi, niektórym go brakuje.
Głownie mam "pretensje" do Słoweńców, Austriaków i Japończyków. Mam nadzieję, że Finowie wrócą do czołówki bo mimo wszystko to potęga w skokach i jasne, że jak nie ma sukcesów to skończył też się gruby hajs, ale jakieś szkolenie na pewno tam działa.