•  

Mam pytanie do wszystkich holderów #lsk #lisk liska. Co wyróżnia owy produkt oprócz javy?
    #kryptowaluty

•  

@La-Flame: JavaScript, która jest coraz bardzie popularna w aplikacjach webowych. SDK pozwala na tworzenie wałsnych pobocznych sieci. W skrócie może być tak jak by MotherShip dla mniejszych projektów w dowolnej branży.

•  

Dużo Polaków w składzie :p zapowiedzieli dużo aplikacji webowych i desktopowych. Każda aplikacja będzie posiadać swój własny blockchain. Ma tez rozwiązywać problem skalowalności znany z Bitcoina, gdzie blockchain może przyjąć ograniczoną ilość danych w konkretnym okresie, co doprowadziło do pewnych podziałów i gorących debat odnośnie do sposobów rozwiązania problemu.

•  

@foxminator2000: Prosiłem oprócz java, czyli nic więcej się nie dowiedziałem.
      @kml86: To że dużo to wiem, pytanie dlaczego? Przez to że był dostępny na giełdzie?

Dlaczego Lisk a nie EOS czy Stratis?

•  

@La-Flame: java != javascript :-]
      Java ma się do javascriptu tak jak ma się świnia do świnki morskiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@kml86: @La-Flame: Dodam także, że w przeciwieństwie do ETH (który ma swój własny język programowania, gdzie Lisk używa JS), to mała aplikacja pokroju cryptokitties nie zapcha całej sieci, tylko będzie działać na swoim bocznym blockchainie.

Ponadto mają fundusze z ICO oraz tylko dwie osoby, które mogą się pokłócić (Max i Oliver), bo developerzy pracują dla podmiotu gospodarczego Lightcurve, wiec mniejsza szansa na konflikt, oraz tworzą nową bazę dla wielu aplikacji, dzięki naturze Blockchain.

Jak chcesz poczytać o obecnej wizji Lisk wg Maxa i Olivera (co-founderzy) zapraszam tutaj:
      http://liskpoland.pl/relaunch.html

Pozdrawiam,
      Delegat LiskPoland.pl

pokaż spoiler http://liskpoland.pl/

•  

Java ma się do javascriptu tak jak ma się świnia do świnki morskiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@b0lec: i co z tego, jeśli i tak programiści to psują... Szkoda, że programista nie jest już "elitarnym" zawodem i byle kto może teraz pisać śmieciokod (╯︵╰,)

•  

@Ranger: Masz rację i nie masz- bo zgodzę się z tym że programistów jest za dużo i robi się bańka. Z drugiej strony jednak wynika to z potrzeb rynkowych. I rynek to zweryfikuje gdy nadejdzie czas.
      Warto się specjalizować oraz warto mieć zestaw umiejętności uniwersalnych. No i nie zamykać się tylko na programowanie- rozwijanie umiejętności miękkich jest tak samo ważne jak znajomość języka programowania.
      Zamykanie się i mówienie "hur dur jesteśmy elytą, pierdolcie się wszycy" do niczego nie prowadzi. Taki Rychu Stallman na przykład- dobry przykład jak siedzenie w okopach i zaprzeczanie rzeczywistości do niczego nie prowadzi.