Wpis z mikrobloga

Mam ponad 20-letni samochód którego chce się pozbyć. Wartości prawie żadnej nie ma, wiele rzeczy w nim nie działa jak powinno, choć sama praca silnika i zawieszenie jest ok. Badania diagnostyczne przechodzi(ł).
Raczej nie uda mi się go sprzedać osobie prywatnej do dalszego użytku.

Wymyśliłem że zadzwonię do firmy skupującej samochody.
Jednak podejrzane jest to że tak chętnie "skupują każde auto w każdym stanie technicznym".
Na co się przygotować robiąc interesy z takimi firmami?

#samochody #motoryzacja i trochę #ubezpieczenia (pozdrawiam Cię fromasz56 ;) )
tomy86 - Mam ponad 20-letni samochód którego chce się pozbyć. Wartości prawie żadnej ...

źródło: comment_ogByI0qhZDY8GTcxSiZg7ZHwAdZy7uzd.jpg

Pobierz
  • 39
@tomy86: To dobra opcja jak chcesz szybko pozbyc sie auta bez odbierania setek #!$%@? telefonow z OLX.

Co to za auto to Ci powiem ile mozesz od skupu rzadac.

Koniecznie normalna umowa z godzina. Polecam tez sprawdzic komu sprzedajesz,zeby nie brali na slupa jakiegos.
@tomy86 rozłóż na części i na olx dostaniesz więcej a stare auta są tak proste że rozłożysz bez znajomości mechaniki dwoma kluczami a te słupy właśnie tak robią skupują i na części a kadłub złomują
@tomy86: Pognity? Jesli nie i ma wazny jeszcze jakas chwile przeglad i ubezpieczenie to:

a) mozesz go wystawic na OLX / grupy na FB za ~1000-1300 i powinien zejsc w ciagu tygodnia. Tylko poziom #!$%@? umyslowego i zenady osiagnie spore wartosci.

b) w skupie pewnie kolo 500-800 Ci dadza ( ja bym kolo 8 stow dal) i tyle bym rzadal. Jak juz przyjada i beda chcieli dalej negocjowac to sie nie
@tomy86: To że dla Ciebie nie ma prawie żadnej wartości nie znaczy, że nie ma popytu na takie auto.
Przyjedzie Ukrainiec i zadowolony będzie z takiego wehikułu.
Przegląd, sprawny i oszczędny silnik, mechanika ok to już coś.
@tomy86: lub przekalkuluj ile OC jest warte i ile ważne jeszcze. Może się okazać, że bardziej opłaca się oddać na złom, a do ubezpieczalni wystąpić o zwrot nadpłaty za OC.