•  

  Próbowałem oglądać filmy Klocucha, ale nadal nie rozumiem ich fenomenu. Wiem, że prawdziwych fanów to nie interesuje, ale niech mi ktoś powie, na czym polega jego popularność? Co Was w tym śmieszy?

  #klocuch #niepopularnaopinia #pytanie

  +: Cronox
  •  

   @kaduceusz: Śmieszy nieśmieszność.

   +: k...1
  •  

   @kaduceusz: Daj spokój to jest chwilowe,wcześniej była patologia typu danilemagical,teraz jest klocuch za jakiś czas będzie kto inny

  •  

   @kaduceusz przeszukaj tag wczoraj ktoś odjebał taka analizę że głowa mała.

   +: kaduceusz, P..v +5 innych
  •  

   @PonySlaystationn Racja od premiery kruci gangu nagle przybyło wielkich fanów, który za jakiś miesiąc zapomną kim jest Klocuch.

  •  

   @kaduceusz: Przeklejam swoją odpowiedź:

   Klocuch mimo swojej niszowości, jest obecnie najbardziej intrygującym twórcą na YT, doskonale łącząc w swojej pracy wszystkie nośne trendy XXI wieku: nostalgię, aurę tajemniczości, inteligentną satyrę i coś co jest megamodne a co nazywam "posthumorem". Po kolei:

   1. Nostalgia. Klocuch jest dorosłym człowiekiem udającym dziecko. Persona internetowa, którą stworzył jest archetypem osoby, która we wczesnych latach 2000 była w wieku ucznia podstawówki, grała we wszystkie klasyczne gry i odkrywała internet. Wielu widzów oglądając Klocucha widzi siebie z tamtych czasów, znajduje u niego swoje ówczesne cechy, o których dawno już zapomniała jak np.: przeżywanie każdej porażki w grze, kaleczenie rozgrywki swoim brakiem umiejętności, częste niezrozumienie questów (bo po angielsku), nadmierna dziecięca emocjonalność i ekscytacja mało znaczącymi szczegółami, wykrzywione (na dziecięcą modłę) postrzeganie gier. Zauważ, że żyjemy w czasach dziwacznej apoteozy nostalgii: cały vaporwave, retro moda od komputerów przez muzykę po ubiór. South Park zrobił nawet cały sezon o tym. Nowe Star Warsy (te robione przez JJ Abramsa) były idealną kopią Nowej Nadziei - bo wiedzieli że nostalgia się sprzeda. Klocuch jest nostalgiczną personą.

   2. To co tajemnicze zawsze ma na starcie +50 do zainteresowania. Sam pewnie jesteś w stanie podać multum przykładów. Jeżeli nie to sobie obejrzyj chociażby tę scenę: https://screencast-o-matic.com/watch/cDlf3iQ2O2. W każdym razie: nikt nie wie kim jest Klocuch. Nikt nawet nie jest blisko odgadnięcia jego tożsamości. Istnieje mnóstwo wzajemnie wykluczających się teorii, a żadna nie ma wystarczająco dużo argumentów, żeby traktować ją poważnie. W świecie, gdzie karachan wyśledził Testovirona i o anonimowość jest najzwyczajniej bardzo trudno, to jest fenomen. Ta tajemnica zachęca mocno do oglądania Klocucha, napędza zainteresowanie, a sam Klocuch w sposób wzorowy tym wszystkim steruje, myląc od niechcenia tropy poprzez rzucanie fałszywych wskazówek. Gdyby jego tożsamość była znana, na pewno miałby o wiele mniej widzów.

   3. Inteligentna satyra - to jest coś bardzo pożądanego, a co znaleźć jest bardzo trudno. Persona jaką jest Klocuch jest dzieckiem, zachowuje się jak dziecko (nigdy nie przeklina), ale pomiędzy te swoje dziecięce głupotki wtyka szpilki w różnych twórców youtube'owych, rakowe zjawiska branży gamingowej czy ogólnie w życie społeczne. Jest sumieniem branży, ale sumieniem od czasu do czasu i jakby od niechcenia. Nie robi tego na siłę, nie robi tego w co drugim zdaniu, a jakby przypadkowo, co każdym takim "obserwacjom" nadaje pewnego smaczku. To nie jest osoba, która wali jakąś tępą propagandą w dwugodzinnych filmikach jak Ator, tylko robi to z wyczuciem. Ponadto warto tu zauważyć, że Klocucha jako całość należy traktować jako najciekawszy performance internetowy od czasów Grażyny Żarko. W odróżnieniu od innych twórców na yt, nie podpisuje żadnych umów z firmami partnerskimi, nic nie reklamuje, jest youtuberem a rebours - odwrotnym do każdego innego. Nie zarabia na swojej twórczości nic, chociaż bez problemu by mógł. Żyje na rubieżach jutjuba, a to w dzisiejszym świecie przepełnionym komercją jest czymś bardzo intrygującym.

   4. Posthumor. Żyjemy w świecie, gdzie wszystko jest post. Także humor. Popatrz sobie na tag postmemizm albo na takich twórców jak Dem. Wiele rzeczy jest śmiesznych tylko dlatego, że nie ma w nich nic śmiesznego. I taki często bywa Klocuch. Czasem powie jakąś totalnie nieśmieszną bzdurę (według powiedzmy normalnego kanonu humoru), ale jest to zabawne, bo jest. Nikt ci tego nie wytłumaczy prosto, bo albo się ten posthumor lubi albo nie. Albo się umie go wyczuć albo nie. Albo masz dostrojony mózg pod takie treści albo nie.

   Klocuch łączy wszystkie te cechy w idealnej, boskiej proporcji, dlatego ostatnio zdobył tyle atencji. Nie ma w tym nic tajemniczego, dziwnego ani niezrozumiałego dla normalnego człowieka potrafiącego czytać ze zrozumieniem. Ot ciekawa internetowa historia, a ciekawe historie od zawsze zdobywały mnóstwo uwagi.

  •  

   @baalder363: klocuch teraz ma wlaczona monetyzacje z tego co wiem

  •  

   @baalder363: Bardzo ładnie i trafnie napisane! Dziękuję!

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (12)

 • avatar

  No to sie chyba pożegnałem z tygodniówką...( ͡° ʖ̯ ͡°)
  A za chwile miałem się zbierać i sprzątać po sobie ale nie jeszcze jedna spawka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  pokaż spoiler bylo słuchać ojca jak mówił
  >mniej zrobisz mniej spierdolisz

  #pracbaza #budownictwo #pdk #praca #zalesie pokaż całość

  odpowiedzi (39)

 • avatar

  Bry! Dzisiaj mamy dla Was w kolejnym #rozdajo i #wykopowytest naszą następną nowość, która przyda się każdemu z Was Power bank 20000mAh SAVIO BA-03 o którym możecie poczytać tutaj <-

  Power Banki są aktualnie dostępne w poniższych cenach i oferta z tego co wiemy jest ograniczona czasowo i takie trochę #cebuladeals:
  - Power bank 10000mAh SAVIO BA-02 - 41,99pln
  - Power bank 20000mAh SAVIO BA-03 - 64,99pln

  Zasady?
  1. Zaplusuj ten wpis
  2. Czekaj na wyniki do wtorku
  3. Zrecenzuj nasz produkt ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Pst. Zielonki mogą brać udział!

  Czego są takie fajne? Bo posiadają zabezpieczenia: przed przeładowaniem/nadmiernym wyładowaniem się, przed zwarciem, przed przeciążeniem wejściowym/wyjściowym. Są odporne na temperaturę i dodatkowo posiadają automatyczne wykrywanie połączenia przez urządzenie i ledowy wskaźnik poziomu naładowania. Oczywiście trzymają parametry podane na naszej stronie i oczywiście gwarancja 2 lata (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  #savio

  Właścicielem marki Savio jest firma Elmak Sp. z o.o., działająca na rynku elektroniki użytkowej od 1990r. Elmak jest producentem pilotów zdalnego sterowania, oświetlenia LED i sterowników elektronicznych do sprzętu AGD. Projektowanie, badania w laboratorium CE i produkcja wyrobów pod marką Elmak odbywają się w zakładzie w Rzeszowie. Firma zgromadziła szereg nagród i tytułów, m.in. „Lidera Innowacji i Rozwoju”, a wśród jej klientów znajdują się uznane marki, jak Samsung, De Dietrich, HBO, Canal+ czy O2. W 2011r. Elmak utworzył nowy oddział firmy, zajmujący się wprowadzaniem na rynek i rozwojem marki Savio, pod którą sprzedawane są akcesoria elektroniczne produkowane zgodnie z wymogami firmy przez wyselekcjonowanych dostawców.Dzięki współpracy obydwu działów i merytorycznemu wsparciu doświadczonych inżynierów produkty Savio spełniają najwyższe standardy jakości.

  więcej na www.savio.net.pl
  pokaż całość

  odpowiedzi (45)