Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki i Mirabelki!

Ostatnio wrzucałem posta pod tagiem #canoegame z prośbą o opinie na temat zręcznościowej grzy na androida nad którą pracowałem. Udało mi się w końcu dopiąć większość rzeczy i wrzuciłem ją do Google Play'a.

Sama gra polega na sterowaniu kajakiem w taki sposób, aby przepłynąć jak największą odległość. Jest tylko jedno znaczące utrudnienie - w danym momencie można skręcać kajakiem tylko w jedną stronę i jest to podyktowane kształtem rzeki. Wobec czego trzeba się też skupić na kształcie rzeki który jest przed nami, aby dać radę wymanewrować. Oprócz tego jest jeszcze kilka innych mniejszych przeszkód które to już poznacie podczas gry.

Zachęcam do pobrania i przetestowania. Będę wdzięczny za jakąś ocenę (może być tu jak i w google playu :P ) oraz ewentualne sugestie.

Link do gry: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katra.tappycanoe

#gry #tapycanoe #android #gamedev
Symeg - Czołem Mirki i Mirabelki!

Ostatnio wrzucałem posta pod tagiem #canoegame z...

źródło: comment_Q4utOtbsyIuDaHBORjwqfOTRDxRFnb08.jpg

Pobierz
  • 8
@LaserRock46AND2: Sama gra też polega na tym żeby łapać odpowiednio często te bonusy z dodatkowymi szansami i wtedy nie jest tak wcale prosto przegrać. Myślałem też żeby dodać drugi tryb w którym można zawsze skręcać w obie strony.
Dlaczego horyzontalnie? Nie wiem, nie potrafię odpowiedzieć Ci na to pytanie. Taki mi wpadł pomysł na początku i tak zostało.
@Symeg: W czasie gry też niestety odbieram to tak, że się krawężniki nakładają. Mam jeszcze tak, że próbuję za wcześnie skręcać (gdy tylko dziób minie krawężnik). Oczywiście Twoje założenie, że to wioślarz ma minąć jest logiczne, ale mimo to co jakiś czas się mylę. Ponadto początkowo uznałem, że powinno dać się skręcać w obie strony, ale po pograniu kilka razy przyznaję, że obecna forma też jest fajna.
@hgter Zdecydowałem, że dodam drugi tryb gry gdzie będzie można skręcać w obie strony.
Każdy więc w zależności od upodobań będzie mógł sobie wybrać na początku :P
@Symeg: No i to też jest pomysł:) Tylko boję się, że mało kto będzie grał w wersję z jednym skrętem, bo na początku jednak trudna jest. Ale na dłuższą metę chyba bardziej zabawna.