Wpis z mikrobloga

Mircy i Mirabelki zbieram się do Nowego Jorku pod koniec maja i będzie to mój pierwszy raz po tamtej stronie świata, przez co mam kilka pytań.

Czy możecie polecić jakieś hotele czy airbnb w okolicy, nie jakies Hiltony tylko cebula deals ofc ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Myślałem wstępnie o Brooklynie czy Jersey, co myślicie czy może inne okolice?

Patrzyłem też na loty i do Newark są tańsze o jakieś 300 zeta na osobie tylko że przylatuje się po 21 (w sumie to na JFK tez się jest po 21). Czy ciężko/drogo się dostać na Brooklyn o tej porze czy w ogóle lepiej atakować JFK od razu?

Lecimy na 9 dni i chcemy na pewno zobaczyć Waszyngton. Jak tam najoptymalniej się dostać bus/samolot/pociąg? I w sumie też jakieś noclegi w okolicy Waszyngtonu by się przydały.

Da radę w to jeszcze wcisnąć szybka wycieczkę nad Niagarę? Taka na jedna noc czy nawet jeden dzień. Jest sens?

Jak macie jakieś ogólne tipy co zobaczyć, czego nie oglądać, gdzie zjeść itp to dawać.

Dziękować!

#podroze #podrywajzwykopem #usa #nowyjork
  • 8
@russo:

Hotele
Szukaj na Booking.com lub Airbnb właśnie, najważniejsze, to lokalizacja tuż przy stacji metra i nie w murzynowie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nowy Jork ma to do siebie, że jesteś niby w spoko dzielnicy ale kilka przecznic dalej już zaczyna się inny świat (niekoniecznie lepszy). Polecam też Kayak.com, można upolować niezłe hotele w super cenach. Manhattan jak wiadomo jest drogi, ale jeśli nie szukasz czegoś centralnie
@chudemleko: dobre, dużo informacji dzięki bardzo

Powiedz mi jeszcze jakich dzielnic czy części miasta najlepiej unikać. Jakieś strefy No Go gdzie mnie afroamerykanin może rozstrzelać ?

A co do typu turysty to raczej staram żyć jak lokales jak gdzieś jestem, chociaż NY to nie jest jakaś wybitnie inna kultura od naszej. Takie podejście bardziej się sprawdza gdzieś dalej.

Nie odmowie dobrego muzeum chociaż muzea sztuki czy historii naturalnej to wszędzie podobne.
@chudemleko: Nie mogłem już edytować. Przeglądam te oferty na wycieczki co podesłałaś i musze przyznać ze są spoko.

120 dolcow za objechanie całości gdzie jak patrzyłem to sam lot do Niagary to jakieś 160. Wiadomo ze Waszyngton będzie trochę na chaos ale jak nie nie brać tych muzeów co tam są w opcji to całkiem sporo czasu jest dla siebie.

Używałaś tego, legitne to?
@russo:

Dzielnice, których radzę unikać to niektóre części Brooklynu (zwłaszcza ten głęboki). Crown Heights, Park Slope, Bed Stuy to murzynowo ale już np. Brooklyn Heights to typowe, urocze brownstones albo taki hipsterski Williamsburg, też spoko. Od całego Bronxu też bym się trzymała z daleka. Greenpoint jest polski, jak zatęsknisz za pierogami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli chodzi o Jersey to szukaj w okolicy pociągu PATH, można wykupić
@chudemleko: To ja jeszcze dorzuce dwie stronki od siebie...

Noclegów warto poszukać tu www.hotelscombined.com Ja zarezerwowałem 4* hotel przy samym WTC na 3 noce za mniej niż 1400 PLN. Zatrzymaliśmy się też w airbnb ale czytałem że burmistrz NYC poszedł z nimi na wojnę (bo zgodnie z prawem wynająć mieszkanie od osoby prywatnej można tylko na >30 dni) więc widziałem że sporo fajnych mieszkań zniknęło z serwisu.

Transport z lotniska polecam
@russo: Waszyngton z NY polecam megabus.com dobre ceny, często jeździ, zatrzymuje się na dworcu w Waszyngtonie tak ze z buta dojdziesz do najważniejszych miejsc. Na jednodniowy trip idealne.