•  

  2 461 - 1 = 2 460

  Tytuł: Żarna Niebios
  Autor: Maja Lidia Kossakowska
  Gatunek: fantasy
  ★★★★★☆☆☆☆☆

  Lata temu czytałem "Siewcę Wiatru", swego czasu dość znaną polską powieść fantasy. Powieść opowiadała losy Aniołów, próbujących jakoś radzić sobie w świecie gdzie Bóg opuścił Niebo. Pamiętam , że wrażenie wtedy zrobiła na mnie wizja bardzo ludzkich skrzydlatych.

  ŻN to zbiór opowiadań dziejących się w tym samym świecie. Nie wiem, czy już wyrosłem z takich klimatów ale opowiadania niezbyt mi się podobały. Ot takie sobie czytadło. Całości brakuje rozmachu Siewcy, a i wizja Aniołów które właściwie niczym nie różnią się od ludzi wydała mi się teraz marnowaniem potencjału.

  #bookmeter

  źródło: publio.pl

  •  

   Tytuł: Żarna Niebios
   @robertvu:
   Twój wpis wygląda na błędny. Prosimy o stosowanie się do kilku prostych zasad.
   Tag bookmeter (sluży on tylko do wpisywania przeczytanych książek)!

   Regulamin zabawy dostępny tutaj

   Schemat odejmowania: [Wynik z poprzedniego wpisu] - [Twoja liczba przeczytanych książek] = [Wynik odejmowania]
   np. 110 -10 = 100 książek
   następnie zdjęcia, opis itp.
   na końcu tagi.

  •  

   @robertvu: nie strasz, bo zarówno 'Siewca Wiatru' jak i 'Zbieracz Burz' bardzo mi się podobały, a do 'Żaren' zbieram się od dawna i w najbliższym czasie miałem kupić ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   @nomus jeżeli czytałeś Obroncow Królestwa to rzeczywiście możesz być nie zadowolony, ale w przeciwnym wypadku powinno ci się bardzo spodobać. Zbiór zawiera m. in. bardzo fajne opowiadanie Wieża z zapalek, które oryginalnie czytałem w Fantastyce (chyba jeszcze nie "Nowej"), a które sprawiło że zafascynowal mnie wykreowany przez Kossakowska świat aniołów.

   +: nomus
  •  

   @piwniczak od Kossakowskiej czytałem tylko to co wypisałem, ale właśnie świat jaki stworzyła w tym cyklu jest niesamowity. Żarna już kupiłem, może uda się zacząć w weekend.