Wpis z mikrobloga

#kosciol #katolicyzm #ateizm #oswiadczenie

20 lat byłem katolikiem, zawsze mnie szlag trafiał od tego klękania na mszach czy innych uroczystościach. Niestety mam krzywe kolana i jest to dla mnie nad wyraz bolesne. Rzuciłem wiarę (nie tak od razu) bo okazało się, że zawsze ona była słaba i teraz jestem szczęśliwy - współczuję ludziom, którzy dostają sraki ze strachu "co powie rodzina" i całe życie do usranej śmierci robią to czego robić nie chcą. Także apeluję o ogarnięcie się - nie chcesz to nikt Cię do wiary nie zmusza, odejdź z Kościoła i nie rób wstydu tym co naprawdę, szczerze wierzą. Będę to powtarza jak mantrę.
Pobierz jezus_cameltoe - #kosciol #katolicyzm #ateizm #oswiadczenie

20 lat byłem katolikie...
źródło: comment_683d8BEwSCS2B1it2dnTQLTNoLhSs62g.jpg
  • 10
Dokonałeś apostazji?


@Monarch: nie, próbowałem ale nie ma kontaktu z parafią w której zostałem ochrzczony - nie chcą w ogóle rozmawiać, mam policję wzywać? Jestem jednak przekonany, że to zaszkodzi Kościołowi - fałszywa ilość wiernych spowoduje zgnicie systemu, już spowodowała. Ludzie staja się coraz bardziej obojętni, sztuczni, wiara naprawdę wisi na włosku. Nie pomogą media, pamięć po JP2 ani politycy - na siłę nikogo do wiary nie zmuszą. Mnie to satysfakcjonuje
mam policję wzywać?


@jezus_cameltoe: Nie. Postraszyć drogą cywilną. Mediami. Uderzyć szczebel wyżej.

Ale luz. Tylko nie pisz:

odejdź z Kościoła

jeśli sam oficjalnie nie odszedłeś.

Ja nie poszedłem do bierzmowania, przestałem chodzić do kościoła i cześć.
Co na to rodzina i co na to sąsiedzi ? Co we wsi powiedzo.


@LegionPL: w rodzinie oczywiście matka największa histeria, a rodzeństwo nie mogło zrozumieć, że jestem już poza tym i próbowało mnie robić chrzestnym. Tak było na początku, od paru lat już wyraźnie odpuścili.