•  

Mały update do historii VATowca, którą wrzuciłem jakiś czas temu: https://www.wykop.pl/wpis/28430121/historie-vatowcow-vol-1-m-poznalem-kiedy-zaczynal-/
    Wczoraj wieczorem rozmawiałem z naszym wspólnym kolegą i co się okazuje: M. nie jeździ już Audi RS6 za pół bańki, a co więcej skarbówka zaczęła mu się dobierać do dupy tak, że aż jego rodzice musieli sprzedać kawał ziemi, aby pomóc mu chwilowo wybrnąć z kłopotów. Więcej szczegółów nie znam i ciężko powiedzieć, czy na tym się skończy ta sytuacja, czy też może w więzieniu. Jak widać w każdym razie, kariera VAT-owca to nie tylko same sukcesy. #vatowcy #policja #podatki #przestepczosc #ciekawostki

•  

Jak widać w każdym razie, kariera VAT-owca to nie tylko same sukcesy.

@grafikulus:

źródło: wykop.pl

•  

@grafikulus mam takie pytanie:

Wiadomo, że piszesz bajki, bo póki co nigdy nie odpowiadałeś konkretami co do schematu działań.

-wyłudzał vat
      -jak?
      -no wyłudzał wyłudzając

I to tyle, czyli albo coś gdzieś, ale do końca mi wujek z ciocia nie powiedzieli, bo mama kazała wracać...

...albo prowadzisz kampanię PR-antyvatową, bo wszystkie mają smutne zakończenie (jednak się nie opłaca). Komu zależy? Zlecenie od partii? Może min. Finansów? Trochę za dużo energii w te bajki wkładasz żeby robić to za darmo, tym bardziej że miesiąc-dwa temu nastąpiła w tobie aktywacja tematu "podzielę się z wami doświadczeniami z vatowcami".
      W sumie jak w mediach non-stop słychać o walce z wyłudzeniami VAT to czemu taka kampania nie miała by być też na wipok.peel.

Szkoda czasu na bajki...

•  

@a8110aac8b: Parskłem w pracy i teraz weź każdemu na około opowiadaj czemu xD Ja pitolę człowieku ale żeś popłynął.
      Kolega @grafikulus: opisuje, że zna kilku VATowców no ale wiadomo, że nie będzie pisał ze szczegółami, bo po pierwsze na pewno nie życzą sobie, po drugie po co sobie kłopoty robić. Ale nie!!! Jak można mieć znajomych?! Wyjść z piwnicy i mieć kontakty?! Takie życie to tylko na filmach, normalnie ludzie siedzą w domu i piszą na wykopie.
      Opowiedz historię, która jest trochę bardziej urozmaicona od życia tych wszystkich przegrywów a zwyzywają Cię, że piszesz "na zlecenie partii/min. finansów". IKS KURWA DE

•  

@Pies_Benek nie pytam się kto. Pytam się jak. Skoro us dobrał się do dupy to znaczy że ten sposób już jest bezużyteczny. A OP nigdy nie napisał jak. Idziesz do us, mówisz poproszę dwie bańki za vat i dają? Nie interesuje mnie kto kogo ma w znajomych na fb. Jeśli nie potrafi wyjaśnić jak to zrobili to znaczy że pisze bajki. Żadne kontakty i znajomi, nie działają nawet jak masz wujka i ciocię w us, bo po to jest tam w huk osób zatrudnionych że wreszcie gdzieś się rozjedzie komuś excel, więc trzeba mieć sposób.

A "Jak można mieć znajomych?! Wyjść z piwnicy i mieć kontakty?! Takie życie to tylko na filmach, normalnie ludzie siedzą w domu i piszą na wykopie." zachowaj dla siebie, bo odwoływanie do piwnic, itp jest nie na miejscu i sprowadza się do pyskówki.
      "IKS KURWA DE" - mama wie jak mówisz? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@a8110aac8b: kampania przeciw wyludzaniu VAT XD

•  

@Pies_Benek: Sam bym tego lepiej nie ujął chyba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@a8110aac8b:

A "Jak można mieć znajomych?! Wyjść z piwnicy i mieć kontakty?! Takie życie to tylko na filmach, normalnie ludzie siedzą w domu i piszą na wykopie." zachowaj dla siebie, bo odwoływanie do piwnic, itp jest nie na miejscu i sprowadza się do pyskówki.

sprowadza się do pyskówki

pyskówki

...

"IKS KURWA DE" - mama wie jak mówisz? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@a8110aac8b: Bez przesady, te wpisy są realistyczne choć jak dla mnie to zasłyszane historie sprzed 5-10 lat. Od jakiegoś czasu urzędy skarbowe przestały łykać historyjki o tym, że wywiozłem sobie 100 ton kakao i nie mam ani magazynu, ani dokumentów transportowych tylko faktury chuj wie skąd ale dajcie 2 mln zwrotu bo panamere muszę opłacić.

Wyłudzanie vat to nie były jakieś spektakularne akcje rodem z filmów akcji. Nie było tu tajnych agentów 007 i napadów z bronią w ręku. To było proste jak drut nawet dla osiedlowego Sebka i wszystko masz opisane. Wystarczyło się nie bać i mieć fuksa albo wujka z PO.

+: I...............................i, jan-kecam +1 inny
    •  

@a8110aac8b: https://www.zakiewicz-adwokaci.pl/prawo/wyludzenia-vat.html

ale jak przejrzysz poprzednie wpisy to też pisał o tym nie jakoś bardzo szczegółowo, ale pisał

•  

@justkilling wyłudzić na vat można max 23% - koszty operacji. Skąd chłopek po podstawówce to wziął? Został słupem. A teraz jak przelać jemu te miliony na fikcyjną działalność? Nie da się bo jak u kogoś z 20 zł na koncie robi się 10 000 020zł to następnego dnia wchodzi skarbówka, zadaje pytania i już nic się nie da.

Żeby wyłudzać vat trzeba albo zrobić jak wyżej (jak?) albo mając już te miliony robić swoimi pieniędzmi tylko że te pieniądze do nas doprowadzą w razie wpadki, więc znowu jak?. Na żadne z pytań op nie potrafi odpowiedzieć, a twierdzi że ma wiedzę tylko nie bo "nie może"( ͡~ ͜ʖ ͡°).
      To co on opisuje nie działa, a nawet tego do końca nie potrafi wyjaśnić.

Równie dobrze można napisać biografię biaukowa opisując że był zwykłym chłopakiem i został największym gangsterem po kontakcie z masą. Brak dowodów i samo w sobie się to kupy nie trzyma bez konkretów.

•  

To co on opisuje nie działa, a nawet tego do końca nie potrafi wyjaśnić.

działa i nie chce wyjaśniać, rzuca tylko anegdoty

Brak dowodów i samo w sobie się to kupy nie trzyma bez konkretów.

@a8110aac8b: ale rozróżniasz sąd i prokuraturę od wykop.pe el? Od początku pisał że będzie bez konkretów i przypierdalasz się o brak konkretów xD

+: wron3k
    •  

@justkilling no to bez konkretów, Łajka może na księżycu szykować inwazję na ziemię. Tak jest bo jestem ekspertem ds. łajkostwa, ale więcej zdradzić nie mogę...

Taki sam poziom bajkopisarstwa bez konkretów uwiarygadniających.

•  

@a8110aac8b: Ty oczekujesz dokładnej instrukcji jak wyładzać vat?
      Zgłoś się na dyrektora karuzeli to się dowiesz. Zrobią Ci szkolenia i nawet pierwszą fakturę podpiszesz.

Masz problem, że opisywane wyłudzenia nie działają? Są znane, więc nie mogą działać. Nie od dziś wiadomo, że jak taksówkarze zaczynają mowić, że "warto na giełdę wchodzić, bo można zarobić" to z tej giełdy należy jak naszybciej spierdalać.

•  

@kaczypierd tylko że op nie podał żadnego schematu działania a te nieaktualne też by go uwiarygodniły. Żadnego , czyli brak merytoryki. Równie dobrze każdy z nas może o sutenerstwie zacząć pisać, bo przejeżdżał koło tirówki (szczegółów też można nie podawać bo "lepiej o tym nie mówić") i też pewnie pelikany chwycą.

Nie chce żadnej instrukcji, ani telefonów. Chcę dowodu że nie wyssał z palca.

Btw. Faktury już nie wymagają podpisu, ale co ja tu będę o życiu jak wy chcecie sensacji

•  

@a8110aac8b: a ja chce dowodu na to że nie jesteś nie ślubnym synem kononowicza

+: enron
    •  

@Pies_Benek nie pytam się kto. Pytam się jak. Skoro us dobrał się do dupy to znaczy że ten sposób już jest bezużyteczny.

@a8110aac8b: opisanie niektórych metod mogłoby łatwo pomóc w zidentyfikowaniu konkretnego przekrętu. Podając szczegóły @grafikulus mógłby sobie narobić kłopotów - po co mu to? Przekręty VAT to spore pieniądze, spora motywacja i - bywa - niebezpieczni ludzie.

Bliska osoba zajmuje się tropieniem takich ziółek i też niechętnie mi zdradza szczegóły, woli o tym w ogóle nie myśleć. Ostatnio już wszystkie przesłuchania woli robić w obecności kierownika, żeby uniknąć ewentualnych kłopotów.

A co do wykrywalności, to wprowadzenie JPK dla większych firm trochę już pomogło, wprowadzenie JPK dla maluczkich - choć upierdliwe - pomoże jeszcze bardziej.

•  

@enron ok, obawia się napisać o tym co kiedyś było znanym przekrętem i wszystkie dzienniki już to opisały. Ale tak ogólnie napisać to się nie boi... Plusy mu to wynagrodzą

Nawet gangusy wydają książki opisując co i jak a anonimowy wykopek się boi napisać to co w gazecie może przeczytać.

•  

Dobra, dziękuję za uwagę. Pomerdało mnie że tyle literek natłukłem pod bzdurami anonimowego bajkopisarza. Eot.

+: guaira

Gorące dyskusje ostatnie 12h