•  

Możecie polecić jakiegoś dostawcę reklam na androida poza admob? Chodzi mi konkretnie o statyczne reklamy na cały ekran. Teraz korzystam wyłącznie z filmów w UnityAds i Adcolony, ale nie zawsze mają one sens.

#gamedev #androiddev

•  

@hgter: Zainteresuj sie czyms takim jak Appodeal. Platforma mediacji, ktora pozongluje ci roznymi dostawcami, ot takie AI.

+: hgter
    •  

Appodeal

@ofczy: Dzięki wielkie. Z tego co widzę to plusem jest brak konieczności zakładania kont w każdej sieci oddzielnie. Ale minusem (dla mnie) jest konieczność integracji z admob - a tego chciałbym jednak uniknąć. Mam paranoję, że w przypadku jakichś problemów z apką albo siecią, korzystając z admob zablokują i jedno i drugie. A jednak google nie słynie z łatwego odkręcania problemów.

•  

@hgter dude. Troche przesadzasz. Nikt by nie uzywal tego. Kwestia tego czy chcesz rovic hajs czy nie :)

•  

@ofczy: Trochę racji masz. Nie da się ukryć, że w każdym wątku w necie się przewija. Poczytam jeszcze i jak nic sensownego nie znajdę to pewnie w końcu się przemogę.

•  

@hgter: Fajna masz gre? Moge ci zrobic intro do czlowieka w Appodeal. Tylko pokaz ze masz chociaz dobrze wygladajaca gre :)

+: hgter
    •  

@ofczy: Dzięki, ale to małe puzzelki. A, że projekt pierwszy to i wiele zgrzytów jest. Chwalić się za bardzo nie ma czym.

Ale mogę podać, sensowna krytyka zawsze w cenie (nawet jak boli):
      https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fattyowlgames.goodpuzzle

Tylko, że tu raczej Appodeal nie da rady, bo pisane jest w Game Makerze a z tego co widziałem na stronie to akurat kończą wsparcie.

Natomiast i tak akurat jestem w trakcie rezygnowania z dalszej pracy z GM i ostrej nauki Unity - dalsze projekty już tu będę robił - i rozważę wtedy mocno Appodeal (właśnie z myślą o dalszych projektach pytałem).

Z GM wygoniły mnie zmiany w polityce Google - mają w 2019 przestać akceptować 32bitowe apki a innych GM na chwilę obecną nie robi. A że niedawno wyszła nowa (płatna od zera oczywiście) wersja GM to obawiam się, że wsparcie w tym co korzystam się już nie pojawi.

•  

@hgter tru. Na takich prostych rzeczach to juz ciezko cokolwiek zarobic. No i unity to podstawa jednak.

•  

@ofczy: Dlatego też nie zmartwiłem się jakoś strasznie jak z tym Google wyszło. Od dłuższego czasu się do Unity przymierzałem. Choć do takich drobiazgów GM jest zdumiewająco przyjemny w użyciu.

Jeżeli chodzi o zarobki to w przypadku tych puzzli nigdy nie było to celem - chodziło żeby spiąć się i w końcu zrobić coś od początku do końca.

PS Spojrzałem na Twój profil - wyskoczenie z GM z mojej strony wyszło dość zabawnie:)

Gorące dyskusje ostatnie 12h