Wpis z mikrobloga

#godelpoleca #muzyka #indierock #britpop #00s

Doves - Black And White Town

my nie chcieliśmy być bitelsami. ale w tym czarno-białym mieście, to oni zdążyli zapełnić kiedyś każdy stadion. ale chłopaki, dziewczyny... taki refren to jeden na milion. słyszycie te gitary, co gonią za melodią i wokalem? obudziłem się po wczorajszym ćpaniu, dostawiłem ucho do sufitu i usłyszałem jego oddech - tak to właśnie brzmiało.

a czy lubicie jeździć używanym samochodem? nawet jak zawiesicie nową paskudną-choinkę-odświerzacz-powietrza, to i tak jeździli nim przed wami. a lubicie pić kawę z cudzego kubka? a wiecie co to za uczucie jak czyjeś serce bije przy was szybciej, ale nie dla was?
zdobyto tamten szczyt. odziano na cienką skórę zimny dreszcz...
ale po raz kolejny, pytam się, czy to powód by sobie darować?

kiedyś, ktoś, coś do mnie mówił i zrozumiałem z tego tyle - my tutaj nie pasujemy, wiesz? możemy założyć okulary, fajną skórę, splunąć przez ramię. udawać, że za plecami mamy kamerę, ale to ucieknie. ucieknie jak twoja nadzieja na miłość. my pachniemy i umieramy po europejsku. na zawsze będziemy chudymi, brytyjskimi pedałami.

i coś to zmieniło? wywarzam ciągle otwarte drzwi. zastanawiam czy jak wyciągnę przed siebie rękę, to czy jeszcze zechcesz dojść i za nią złapać.
co by się nie stało, to dojdę do lady, zdejmę czapkę i powiem:
-poproszę zeszyt. nie, nie w linię. w kratkę też nie. poproszę gładki, 64 kartek, po jednej na rok. a4, żeby nie mieć za dużo miejsca na depresje, smutki, żal i choroby. tak, gumka do ścierania też się przyda....
KurtGodel - #godelpoleca #muzyka #indierock #britpop #00s

Doves - Black And White ...
  • 9