•  

  2464 - 1 = 2 463

  Tytuł: Problem trzech ciał
  Autor: Cixin Liu
  Gatunek: sci-fi
  ★★★★★★★★☆☆

  Akcja zaczyna się w XX wieku w Chinach w czasach rewolucji kulturalnej, czyli jednego z najbardziej pojebanych momentów w historii ludzkości. Nie ma sensu pisać zbyt wiele bo w książce jest to świetnie przedstawione. Córka zamordowanego przez rewolucjonistów naukowca trafia do tajnej bazy gdzie m.in próbuje się nawiązać kontakt z cywilizacją pozaziemską.

  Następnie skaczemy do XXI wieku. Najwybitniejsi na świecie naukowcy zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach a badania fizyczne stają w miejscu z powodu niewyjaśnionych zjawisk. Członek komisji, która bada te dziwne zgony trafia w internecie na pewną gre, tytułowe "Trzy ciała", Gra polega na uratowanie cywilizacji zagrożonej anihilacją z powodu trzech słońc, których cykli nie da się przewidzieć. Jak nie trudno się domyślić gra nie jest tylko grą ;)

  Książka nie jest idealna. Szczerze mówiąc w 1/3 chciałem ją rzucić w cholerę bo zanim zaczynamy rozumieć o chodzi akcja wydaje się zagmatwana i rozwleczona. Problemem są też chińskie imiona i nazwiska bo wszystkie brzmią podobnie i przez co najmniej połowe książki trudno się połapać kto jest kim ;) Książka też zawiera sporo zaawansowanych terminów związanych z fizyka i astronomią ale to nie jest jakąś wielką przeszkodą nawet jak się niewiele z tego zrozumie ;) Nie mniej gdy w końcu wszystko się klaruje trudno się oderwać. Dla fanów gatunku pozycja obowiązkowa.

  pokaż spoiler No kto by się spodziewał że zdrajcami ludzkości staną się najbardziej skrajne lewicowe pojeby ( ͡° ͜ʖ ͡°)


  #bookmeter #scifi #sciencefiction #ksiazki

  źródło: publio.pl

Gorące dyskusje ostatnie 12h