Wpis z mikrobloga

Skończyłem pierwszy sezon i ojezu jakie to jest dobre. Tylko trochę nie rozumiem osadzenia akcji w latach 80, nie ma to za bardzo wpływu na historię i wydaje się być tylko pretekstem by puszczać muzykę z tamtych lat, ale równie dobrze akcja się może się rozgrywać w latach 90 lub początku XXI wieku, bo jakoś nie czuć tego więc jaki ma cel ustalenie akurat takiego roku?
#strangerthings #seriale
  • 17
@Bruske: myślę, że padł wybór na lata 80 bo:
- można robić fajne nawiązania i wykorzystywać ograne motywy, które w tym przypadku działają na plus
- w fabule serialu ze względu na brak telefonii komórkowej czy internetu łatwiej w miarę wiarygodnie kontrolować tajemnicę w miasteczku
@Nicolai Eleven była po to żeby "szpiegować" ruskich swoimi mocami telepatii. Jakby umieścić akcję w późniejszym czasie to po co by hamerykanom była taka dziołcha jak mieli już dostęp do narzędzi masowej inwigilacji? Nie byłoby sensu bytu dla postaci Eleven.
@Nicolai To może napiszę jeszcze raz, powoli, żebyś zrozumiał. Napisałem, że w późniejszych latach amerykanie mieli narzędzia powszechnej inwigilacji i nie potrzebowaliby narzędzia w postaci nastoletniej dziewczynki z supermocami, która swoją drogą i tak była mało wydajna.