Wpis z mikrobloga

Drogi wykopie, potrzebuję pomocy :D

W skrócie historia samochodów:
- Clio 1 1.2
- Punto 2 HGT 1.8
- Octavia 2FL 1.4 TSI

Powoli zbieram się do wyboru nowego samochodu, (chciałbym kupić coś w marcu). Prowadzę DG więc samochód musi być z FV, co mocno ogranicza rynek. Robię po 25-30k km rocznie więc zużycie paliwa ma znaczenie.

Co byście polecili, co będzie:
- fajne (kierownica w skórce, sterowanie i możliwość instalacji radia z Androidem
- szybkie (tak <= 9,5s do 100km/h), żebym nie poczuł straty
- wygodne i ciche bo głównie dojazdy A2 + A1w
- miarę duże, bo od tego roku będę powoził pierwsze swoje dziecie + wózek
- bezpieczne bo jednak rodzina też będzie tym na wakacje jeździć

Mam parę swoich typów, ale zdradzę je trochę później żeby nie zaburzać pomysłów :)

#motoryzacja #samochody #kupautozmikro
  • 8
@maciek30_pl: toyota avensis 2013+? Ja bym sobie tego nie kupił, ale Twoje wymagania raczej spełni. Nie wiem jedynie jak radio, ale czy ten android to mus w dobie wszechobecnych bluetooothow?
Samo auto przestronne bardzo (kombi z wielkim kufrem), dobrze wyciszone, gumowe zawieszenie (porównuje do mojego auta, aczkolwiek na chwile to przyjemna odmiana) nie wiem jak z osiągami, dostalem dwulitrowego klekota, był szybszy od mojego drugiego auta (toledo 1.2tsi 90hp) ale nie
@m4rk: a idź pan w cholere z tym samochodem. Podobał mi się i w ogóle, ale byłem je zobaczyć z okazji wyprzedaży rocznika. Powiem szczerze, że lipa na maxa. Plastiki trzeszcza, wygląda staro w środku a z tyłu nie ma nawiewów. Passat dla odmiany ma... 2 strefową klimę o.O

@veilofdisguise: początkowo właśnie Insignia wygrywała ale mam wrażenie, że co chwila gdzieś widzę, że bezawaryjny to ten samochód nie jest, czy