Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy pracodawca ma sposób aby sprawdzić moje wykształcenie?
Mam średnie wykształcenie ale ile razy to widzę wymagane "WYŻSZE" w ogłoszeniach to mnie szlag trafi, czasami mam wrażenie że moje CV zostaje odrzucone już z tego etapu, pomijając moje umiejętności. Obecnie pracuje z ludźmi którzy posiadają wyższe wykształcenie... i szczerze mówiąc to idioci którym bym nie dał łopaty.

Mam ochotę naściemniać z wykształceniem w CV, a studia zaczne w tym roku.
#praca #pracbaza #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy pracodawca ma sposób aby sprawd...

źródło: comment_yBSqOOSUk4XTgODDG32e6Fb3jRiAPgnx.jpg

Pobierz
  • 41
@NienawidzeWymyslacNickow: "Polskie prawo karze zarówno posługiwanie się sfałszowanym dokumentem (art. 270 § 1 Kodeksu karnego, w skrócie K.k.), jak i czynienie przygotowania do posługiwania się sfałszowanym dokumentem (art. 270 § 3 K.k.).



„Art. 270. § 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(…)

§ 3. Kto czyni
@NienawidzeWymyslacNickow z tego, co widzę, to mówi o tym art. 270 Kodeksu Karnego § 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Są w stanie wykryć, ale chyba musieli by to sprawdzić na uczelni (uczelnia wie, czy ją skończyłeś czy nie), ale lepiej byłoby zapytać jakiegoś studenta prawa (
@kajtek6509 A właśnie, bo mnie to ciekawi w sumie.
Jako, że licencjat/inżynier to też już studia wyższe to też dają 8 lat do stażu pracy? Czy jakoś proporcjonalnie mniej?
@NienawidzeWymyslacNickow: był gdzieś dawno wpis, że po prostu kupił dyplom we lwowie. Ofc wiele ludzi powie, że to głupota, ale jak ktoś kupuje dyplom to pewnie tylko i wyłącznie dlatego by dostać awans, albo #!$%@?ć x
w odpowiednią rubryczkę.

Chociaż wyższe niepełne też nie brzmi jakoś źle, jak ktoś się spyta, mówisz że zrezygnowałeś, bo stawiasz np na umiejętności/certyfikaty. Potwierdzenia jako tako nie będą mieć.

Pozdrawiam
Każdy pracodawca musi prowadzić akta osobowe każdego pracownika. Nie zależy to od jego widzimisię, jest to z góry narzucone. W pierwszej części muszą znajdować dokumenty związanie z ubieganiem się o prace czyli: list motywacyjny, CV jeśli jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych, dyplom UKOŃCZENIA studiów lub innej szkoły i wiele innych, więc jeśli napiszesz wyższe a rzucisz im świadectwo szkoły średniej to może nie pyknąć. A czy sprawdzą podrobione (jest taka możliwość)