Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Hej remontowe świry dziś za mną 14 dzień roboczy remontu mojej łazienki.

  Dziś miałem okazję wygospodarować trochę czasu na dalszy etap zabawy z moim remontem łazienki. Tak więc dzisiejszym celem było wylanie wylewki samopoziomującej aby ułatwić sobie układanie kafli podłogowych oraz aby zredukować różnicę poziomów po skuciu starej wylewki. Wybrałem wylewkę Webera Saint-gobain nivelo.

  Od rana oczyściłem podłogę z pomocą mojego ostatniego zakupu z Lidla - odkurzacza budowlanego Parkside PNTS 1300 C3 - wiem, że to gówno ale koszt jego zakupu to równowartość 2 dniowego wynajmu odkurzacza w wypożyczalni (sprawdzałem 70 zł doba w moim mieście) - tak więc nawet jeśli miałbym go wyrzucić po remoncie to nie będzie szkoda - choć nie sądzę, że będzie taka potrzeba bo na chwilę obecną sprawdza się bardzo dobrze do moich potrzeb. Po dokładnym oczyszczeniu podłogi zagruntowałem ją z pomocą ławkowca i gruntu ATLAS następnie pozostawiłem na 5 godzin do dokładnego wyschnięcia. Po wyschnięciu gruntu wykonałem dylatację z pomocą pianki samoprzylepnej (taśmy akustycznej), której używałem do podklejenia stelaży sufitowych.

  Obliczyłem, że aby podnieć podłogę o tyle ile potrzebuję muszę przygotować wylewkę z 3 worków. Rozrobiłem je równolegle 3 wiadrach 20l z wodą odmierzoną z aptekarską dokładnością w zgodzie z instrukcją producenta - nigdy wcześniej nie robiłem wylewki. Rozlałem tak jak kazał producent i obecnie modlę się aby było wszystko ok bo w tej chwili wylewka schnie i nie mogę sprawdzić czy jest poziom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Dodatkowo zamontowałem w końcu nowe kolanka po prysznic, do uszczelnienia zgodnie z radami Ojca użyłem nici Loctite 55, kupiłem plastikowe korki do tzw. prób szczelności instalacji i puściłem ciśnienie w rury a następnie punktowo odpowietrzyłem je popuszczając trochę wody z każdego punktu. Na chwilę obecną wygląda na to, że wszystko jest szczelne i oby tak zostało.

  Zdjąłem również stare zawory od grzejnika łazienkowego. Aby to wykonać musiałem odciąć dopływ wody do ogrzewania na korytarzu. Panowie ze spółdzielni byli tak mili, że powiedzieli, że mogę zrobić sobie to sam tylko skrzynkę mam otworzyć śrubokrętem - tak więc zrobiłem. Następnie myślałem, że będę musiał spuścić część wody z wyższych poziomów instalacji CO w domu jednak po poluzowaniu zaworów okazało się to niepotrzebne. Założyłem na śrubunki tylko uszczelnione nicią korki na 1/2 cala - w tej formie muszą pozostać do klejenia kafli.

  Kto chce być wołany do kolejnych raportów niech da plusa temu wpisowi a będzie mi łatwiej wołać przez mirkolisty lub zapraszam do obserwacji nowego tagu - zgodnie z prośbami #anonimowyremontuje

  #anonimowyremontuje #remontujzwykopem #budownictwo #budujzwykopem
  pokaż całość

  odpowiedzi (40)

 • avatar

  Hehe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #policja #heheszki

  odpowiedzi (5)

 • avatar

  Telewizja Republika: Tak trzymać! Kolejne miasto nie puści szmacianego** filmu "Kler"
  To są te obiektywne i niezależne media, którymi tak wielu podnieca się na wykopie?
  Repbulika to jedno z mediów które najgłośniej krzyczało o ACTA 2, a teraz sami cieszą się z prób cenzury, HIPOKRYCI

  A w artykule:
  "dystrybutor filmu na chama, na siłę, chce by każde kino grało tę chałturę"
  "Zatroskana losem szmatławca wp.pl zadzwoniła do Centrum Kultury"

  i najlepsze:

  Ten film jest największym gniotem artystycznym, o treści która jest po prostu kłamliwa. Więc dobrze by było, by oglądało go jak najmniej ludzi w Polsce

  Super kurwa że zadecydowaliście za nas.

  #neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #polska #film #tysiacurojenniezaleznychmediow
  pokaż całość

  odpowiedzi (15)