Gorące dyskusje ostatnie 12h

TL;DR Na głównej wisi znalezisko z prawie 5tys. wykopów do zbiórki na NIEOKREŚLONE leczenie w Niemczech za NIEOKREŚLONĄ kwotę (zbiórka na 100tys.), gdy jest potwierdzenie, że dziecko ma wdrożone leczenie w POLSCE NA NFZ i metody nie zostały wyczerpane.
    Weźcie się wykopki zastanówcie, czy chcecie wspierać bezmyślnie takie żerowanie na ludzkiej dobroci.

W skrócie:
    1. Wczoraj rano na głównej link do zbiórki (ok 2 tys. wykopów).
    2. Wiekszość komentarzy pod znaleziskiem to sugestie, że to może być oszustwo.
    3. Tekstu... zbiórki.nie da się.... czytać... ZERO konkretów odnośnie nowotworu, stadium:

Potoczna nazwa"mięsak złośliwy".  Jak bardzo złośliwy? Bardzo

4. ZERO konkretów odnośnie planów leczenia. Kwota 100tys. niczym nie uzasadniona. Czy leczenie na NFZ jest już wyczerpane? Nie wiadomo.

Pieniądze są potrzebne na leki, żywność dla Amandy i leczenie w Niemczech   gdzie koszt będzie na pewno ponad ta kwotę .

5. Niepotwierdzona tożsamość osoby zakładającej. Tekst pod względem merytorycznym pełen błędów, aż się nie chce wierzyć, że pisał to rodzic zaangażowany w proces leczenia. (Niezależnie od wykształcenia i IQ rodzice po takim czasie leczenia wiedzą bardzo dużo i muszą być świadomi, bo inaczej wkracza sąd rodzinny i pozozstawia decyzje lekarzom).

6. Po wielu prośbach o potwierdzenia, odpowiedź na pytania o szczegóły, pojawia się zielonka, podająca się za brata chorej dziewczynki.

7. Wstawione zostaje zdjęcie z dokumentem ze szpitala, że dziewczynka ROZPOCZYNA WŁAŚNIE CHEMIO- I RADIOTERAPIĘ W POLSCE, CAŁKOWICIE FINANSOWANĄ PRZEZ NFZ, która zapewne potrwa kolejne pół roku.
    Czyli możliwości 'bezpłatnego' leczenia na europejskim poziomie w Polsce nie zostały wyczerpane i zbiórka NIE JEST POTRZEBNA.

8. Na pytania o konkrety padaja od zielonki odpowiedzi:

Czytałem te posty, nie mam pojęcia kim jest tamta osoba i nie wiem skąd ma takie informacje (...) Badania Amandy wysłane będą do jakiejś kliniki w Niemczech, ja osobiście szczegółów nie znam, o wszystkim wiem zaledwie od tygodnia a o Niemczech dowiedziałem się wczoraj. (...)

A do bardziej dociekliwych użytkowników:

żegnam cię sherlocku holmesie

9. Z 2 tys. wykopów owczy pęd sprawił, że jest ich wieczorem prawie 5tys. Szczegółów dalej brak.

Najchętniej zawołałabym tu te 5tys. osób by mi odpowiedziały czy używają mózgu, a jeśli tak to dlaczego wykopały.

To co wczoraj obserwowałam w kontekście tego znaleziska było jak dla mnie rzeczą okropną.
    Nie zrozumcie mnie źle - WARTO pomagać, materialnie czy niematerialnie - obojętne. Sama często pomagam (także finansowo) w przypadku leczenia pacjentów.

Zbiórka pieniędzy od dobrych ludzi, gdy leczenie onkologiczne w Polsce jest naprawdę bezpłatne i na światowym pozomie jest dla mnie NIEMORALNE.
    Nie jestem prawnikiem, ale z tego co docztałam, to taka zbiórka dodatkowo nie jest chyba do końca legalna.

Rozumiem bezradność, zwiększenie wydatków związanych z pobytem poza domem w szpitalu, dojazdami, zmniejszonym dochodem w związku ze spadkiem przepracowanych godzin. Ale to nie powód by wyciagać od ludzi 100tys. złotych.

Nie napisałabym tego tekstu gdyby nie przekonanie o tym, jak wyglada w Polsce onkologia dziecięca i onkologia 'ogólnie' w porownaniu z ta na terenie Niemiec. Jako lekarz znam świetnie oba systemy.

Jest naprawdę wiele potrzebujących dzieci i dorosłych, dla ktorych wpłata pieniędzy jest dużą szansą na lepsze życie. Szkoda tylko, że aby pomagać rozsądnie, trzeba się dobrze wczytać w cele zbiórki by wyselekcjonować tych najbardziej potrzebujących.
    Bo między nimi są takie właśnie 'konie trojańskie'.

To Wasze pieniądze, ale proszę Was - MYŚLCIE.

#rakcontent #medycyna #wykop #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #nfz #oszukuja #afera
    pokaż całość

odpowiedzi (80)

• odpowiedzi (9)

2007-nagrywanie żuli i wrzucanie na Youtube
    2018- żule robią live stream na showupie

odpowiedzi (22)