Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Paradoks czarnego kruka
  Sam paradoks paradoksem raczej nie jest, a pokazuje błąd w procesie poznawczym. W skrócie: jeśli powiemy sobie, że wszystkie kruki są czarne i zobaczymy czarnego kruka to utwierdzimy się w tym przekonaniu, z każdym kolejnym czarnym krukiem coraz bardziej. Po pewnych doświadczeniach może to prowadzić do pewnych wypaczeń w postrzeganiu świata. Weźmy wykopka, mizogina, który twierdzi, że wszystkie kobiety lecą na kasę. Wystarczy, że kiedyś np. doświadczył tego lub gdzieś zauważył takie zjawisko i teraz z każdym przypadkiem coraz bardziej utwierdza się w tym przekonaniu "wszystkie jesteście takie same, lecicie tylko na kasę". A prawda jest taka, że nie ma nawet dwóch takich samych płatków śniegu, a co dopiero ludzi. Może to prowadzić do tego, że aż zaczynamy szukać wyłącznie tez na potwierdzenie naszej przyjętej hipotezy. Albo inny przykład, niektórzy uważają, że latanie samolotem jest niebezpieczne, mimo, że to najbezpieczniejszy środek transportu; z każdym kolejnym wypadkiem, nawet gdzieś na końcu świata, ich przeświadczenie wzrasta. Nie zamykajcie się w swoich przeświadczeniach, utartych schematach, chociaż to prostsze. Dobrego dnia.
  #oswiadczenie #takaprawda #gruparatowaniapoziomu #coolstory
  pokaż całość

  odpowiedzi (34)

 • avatar

  Śniło mi sie, że umarła jakaś Mirabelka i była na mirko informacja gdzie i kiedy pogrzeb i następnego dnia po pogrzebie jej grób był rozkopany, bo mirki chciały wiedzieć jak wyglądała

  #byloaledobre #niemoje

  odpowiedzi (10)

 • avatar

  Jak ogarnąć gostka?
  Pracuje w pięcioosobowym zespole w zwykłej korporacji. Praca jak praca, wszyscy pracują swoim tempem, oprócz jednego gostka. On pracuje tak, aby zrealizować wyznaczone cele w jak najkrótszym czasie. Nam to zajmuje ok. 8 godzin - nie ma sensu się przemęczać, tylko nasza wydajność spadnie przy kolejnych projektach. Młody tego nie rozumie, rozmowy nic nie dają, bo według niego praca ma być zrealizowana szybko, bo gonią terminy. Płacą nam za godzinę a nie wyniki. Podejrzewamy, że chce nas podpierdolić. Wpierdol to ostateczność, ale jak nie wymyślicie tutaj niczego sensowniejszego to mu wpierdolimy.

  #korpo #programista #programowanie #pytanie #praca #pdk
  pokaż całość

  odpowiedzi (24)