Wpis z mikrobloga

Ktoś chciał to podaje ,statysta : z jakich krajów najwięcej pracuje lekarze w Niemczceh .
1.Rumunia 4285
2.Grecja 3118
3.Syria 2895
4.Austria 2600
5.Federacja Rosyjska 2075
6.Polska 2038 wzrost w 2016 roku o 2,6%
7.Wegry 1731
8.Bulgaria 1634
9.Iran 1354
10.Wlochy 1312

Inne kraje
Jordania 695
Izrael 300
Egipt 1049
Libia 807
Turcja 1052
Japonia 76
Indie 441
Ukraina 1336
Czechy 1063

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech ..dawaj suba kolego i koleżanko ;)

http://www.bundesaerztekammer.de/fileadmin/user_upload/downloads/pdf-Ordner/Statistik2016/Stat16Tab10.pdf

#statystyka #medycyna #emigracja #sluzbazdrowia #lekarz
  • 23
@Strahl mam znajomego, który studiuje na Ukrainie medycynę i miał praktyki w Niemczech. Powiedział, że oprócz dobrej pensji są tam świetne warunki pracy.
@miki4ever nie znam szczegółów ale będzie mógł. Już po praktykach zaproponowali mu, żeby po studiach i tym roku w Polsce na załatwienie polskich papierów tam przyjechał pracować.
@sroka22: powodzenia, ale jak znam życie to mu przedstawiciel bzdur nagadał i się mocno zdziwi po paru tygodniach. Poza tym nie wiem jakim cudem chce w Polsce zdać egzaminy z niemieckiego prawa pacjenta.
@sroka22: nie jest. Generalnie jak ktoś ma ukraińskie studia to Ärztekammer bardzo sceptycznie podchodzi do takiego wykształcenia. Np. kolega niedawno miał tymczasowa zgodę na leczenie, po paru tygodniach, tuż przed dyżurem dostał informacje, ze nie dostanie aprobacji i musi studia robić.

Koleżanka w ogóle nawet tymczasowej nie dostała i teraz jako pielęgniarka pracuje.

A już na pewno pozwolenie na prace w Polsce nie ma w ogóle związku z aprobacja w Niemczech.
@miki4ever praktyki jakieś wiem, że robił w Niemczech i ordynator mówił, że jak skończy studia i jakaś praktykę w Polsce (mówił, że żeby móc w Niemczech robić bez problemu musi rok albo półtora pracować w Polsce) to ma tam pracę, wszystkie formalności ma załatwić szpital.