•  

Czemu niektórych tak bardzo boli Polska?

Czy to przez chłopsko-pańszczyźniane kompleksy, czy przez nieudacznictwo życiowe i potrzebę znalezienia czegoś na co można zrzucić własne niepowodzenia?

Jesteśmy 24 gospodarką świata, zarówno licząc nominalnie, jak i parytetem siły nabywczej,
    a trochę ponad 2 nasze średnie krajowe wystarczą do tego, aby znaleźć się wśród 1% najbogatszych ludzi na świecie.

Według wskaźnika HDI należymy do grupy państw bardzo wysoko rozwiniętych, nie ma u nas głodu, a nędza po wprowadzeniu 500+ została już prawie tylko u bezdomnych i nizin społecznych stawiających używki nad cokolwiek innego.

Dodatkowo brak wojen, dużych gangów, czy zamachów, bo nie ma u nas ani imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, ani nikt nie chce od nas uzyskać niepodległości. Patologię się sukcesywnie tępi, przez co dziś na takiej Pradze-Północ można normalnie i bez przeszkód egzystować w większości miejsc, a regiony gdzie dalej jest patologia sukcesywnie zmniejszają się z roku na rok.

Ponad połowa Polaków ma stały dostęp do internetu, a ogólnie korzysta z niego 80% populacji i pod tym względem jesteśmy na podobnym poziomie co Zachód Europy, będąc jednocześnie w światowej czołówce, zatem mamy również szerokie perspektywy w edukacji i sytuacji zawodowej zapewnianej przez internet.

No ogólnie nie jest źle, w wielu aspektach jest nawet dobrze, a mimo to wielu wciąż stęka i kwęka jak to Polska jest zła i gówniana, choć tak naprawdę nasz kraj jest taki 8+/10 z tendencją wzrostową.

Najzabawniejsze jest to, że wielu z tych plujących na Polskę mieni się antyrasistami i antyksenofobami, święcie obrażonymi, gdy powie się coś złego na Murzynów, czy choćby Ukraińców, choć tacy Ukraińcy zbudowali sobie państwo bez porównania gorsze niż Polska, a poziom życia na Ukrainie jest dużo odleglejszy od polskiego, niż polski od niemieckiego, nie mówiąc już o Afryce.

Ja rozumiem, że lata komuny, okupacji i zaborów, połączone z nie tak dawną tradycją chłopstwa pańszczyźnianego i otwartą pedagogiką wstydu promowaną przez pewne środowiska, mogą budzić kompleksy, ale prawie zawsze ci którzy mówią, że w Polsce jest źle, przesadzają.

Gdy umie się dobrze zakręcić i pokombinować(nie piszę o łamaniu prawa), to w Polsce żyje się całkiem dobrze, a gdy ktoś tak jak ja ma własny kawałek ziemi po rodzicach na odludziu, z możliwością zabudowy i już obecnymi budynkami, a także wszystkimi mediami, łącznie z szerokopasmowym internetem, to nawet bardzo dobrze.

#polska #gruparatowaniapoziomu #przemyslenia #ekonomia #gospodarka #shitwykopsays #bekazpodludzi

źródło: dzfhzdf.png

•  

przez podatki stary

@atakzsutuwrojemdzikichkleszczy: Przez jedne z najniższych podatków w Europie?

Ja bym bardziej narzekał na urzędników z kompleksem władzy i kijowym podejściem do obywatela.

źródło: bankier.pl

•  

prosta odpowiedz dlaczego narzekamy

ZAROBKI

@JaTegoNiePowiedzialem: Pisałem wyżej o zarobkach. Czytałeś to w ogóle?

•  

@Lawrence_z_Arabii: Dlatego, że jadąc kilkaset kilometrów na zachód można mieć dwa razy wyższy poziom życia przy takim samym wysiłku. Do tego dochodzi przesadna obecność religii w życiu codziennym w Polsce i skupianie się na martyrologii zamiast radosnych świętach. Jeśli ktoś chciałby robić coś naukowego, to poziom i finansowanie polskich uczelni i jednostek badawczych są bardzo kiepskie. Nie ma też dbałości o wspólne dobro, na przykład wyzywanie od konfidentów, gdy zgłosisz sąsiada palącego śmieciami i puszczającego ścieki do strumyka czy ogromne oburzenie, gdy ktoś chce dać priorytet komunikacji miejskiej i ograniczać ruch samochodowy w centrach miast.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Polska zabija nas swoim smogiem, nie mamy się czego wstydzić.

•  

@Lawrence_z_Arabii

Najzabawniejsze jest to, że wielu z tych plujących na Polskę mieni się antyrasistami i antyksenofobami
      O ile z większością twojego wpisu się zgadzam tak tu piszesz głupoty. Wcale nie pluję na Polskę krytykując Partię za kretyńskie i szkodliwe dla Polski działania. Pluje na Polskę ta druga strona twierdząca, że była ona w ruinie do 2015.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Nie odnoszę się do całości wpisu ani nie chce mi się tu zajmować żadnego stanowiska. Jednakże piszesz, że mamy jedne z najniższych podatków w Europie i na dowód tego zamieszczasz wykres dot. wpływów podatkowych jako odsetek PKB.

Moje pytanie brzmi: co ma piernik do wiatraka?

•  

Nie odnoszę się do całości wpisu ani nie chce mi się tu zajmować żadnego stanowiska. Jednakże piszesz, że mamy jedne z najniższych podatków w Europie i na dowód tego zamieszczasz obrazek dot. wpływów podatkowych jako odsetek PKB.

Moje pytanie brzmi: co ma piernik do wiatraka?

@Wydmuszka: Im mniej PKB stanowią podatki, tym więcej obrotu pieniędzmi stanowią nieopodatkowane pieniądze, czego tu nie rozumiesz?

U nas po odjęciu podatków zostaje 2/3 wszystkich pieniędzy, a w Danii połowa.

•  

Wcale nie pluję na Polskę krytykując Partię za kretyńskie i szkodliwe dla Polski działania

@rudy2007: Co innego krytyka, a co innego pisanie, że Polska "jest gówniana bo tak".

•  

@Lawrence_z_Arabii: To prawda że w Polsce można żyć dobrze ale niestety jeśli chodzi o szacunek jednego człowieka do drugiego to jesteśmy w tyle w porównaniu do takiego Uk czy Włoch (oczywiście nie mówię że wszyscy się nie szanują ale te pokolenia przeżarte przez komunizm mają do tego tendencję)

•  

Dlatego, że jadąc kilkaset kilometrów na zachód można mieć dwa razy wyższy poziom życia przy takim samym wysiłku.

@ms93: Kłamstwo. Już sama nauka obcego języka jest wysiłkiem dla prawie wszystkich ludzi.

Do tego dochodzi przesadna obecność religii w życiu codziennym w Polsce i skupianie się na martyrologii zamiast radosnych świętach.

A co cię obchodzi fakt, że ludzie chodzą do kościoła, czy sobie powieszą, krzyż w szkole?

Jak pisałem, chłopskie kompleksy i oglądanie się na innych. Temat świąt pominę, bo bóldupienie o jakieś święta jest tak żałosne, że poniżej poziomu.

Jeśli ktoś chciałby robić coś naukowego, to poziom i finansowanie polskich uczelni i jednostek badawczych są bardzo kiepskie.

Jak większości państw na świecie. Państwa z bardzo dobrymi uczelniami można policzyć na palcach jednej ręki, choć i tak najważniejsze są USA i Wielka Brytania.

Zresztą, niski poziom to koszt takiego rozpowszechnienia wyższych studiów w Polsce. Samych doktorantów jest kilkadziesiąt tysięcy.

Nie ma też dbałości o wspólne dobro, na przykład wyzywanie od konfidentów, gdy zgłosisz sąsiada palącego śmieciami i puszczającego ścieki do strumyka czy ogromne oburzenie, gdy ktoś chce dać priorytet komunikacji miejskiej i ograniczać ruch samochodowy w centrach miast.

PiS chce wprowadzić premie za takie rzeczy więc to się zmieni.

•  

To prawda że w Polsce można żyć dobrze ale niestety jeśli chodzi o szacunek jednego człowieka do drugiego to jesteśmy w tyle w porównaniu do takiego Uk czy Włoch (oczywiście nie mówię że wszyscy się nie szanują ale te pokolenia przeżarte przez komunizm mają do tego tendencję)

@United: Zależy gdzie się żyje i co masz na myśli, pisząc "szacunek". W dużych aglomeracjach, również na zachodzie, ludzie mają na siebie wyjebane. Szczególnie widać to w Skandynawii, ale i w UK nie jest to wyjątkiem.

•  

@United: Ty chyba w innej Polsce żyjesz albo z PIS jesteś?( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Lawrence_z_Arabii: Chodzi mi np o podejście pracodawcy do pracownika czy po prostu życzliwość(nawet jeśli jest na pokaz jak w USA czy UK) której w Polsce uświadczyłem rzadziej niż podczas przebywania w wymienionych krajach

•  

@Lawrence_z_Arabii: Moim zdaniem obecnie problem z naszym społeczeństwem polega na pozostałości dwóch pokoleń wychowanych w PRLu. Najczęściej właśnie takie osoby są utożsamiane ze stereotypowym Januszem, którego mentalność zatrzymała się w latach 80 gdzie dobrze widziane było okradanie miejsc pracy lub drobne oszustwa. Obecnie objawia się to na przykład pretensjami do kontrolerów biletów, że jak to tak mandat za brak biletu MPK czy nienawiścią do policjantów, że zatrzymują za przekroczenie prędkości. I owszem, bogacimy się, ale często nie ma to wpływu (zwłaszcza u osób starszych) na mentalność.

•  

Im mniej PKB stanowią podatki, tym więcej obrotu pieniędzmi stanowią nieopodatkowane pieniądze, czego tu nie rozumiesz?

@Lawrence_z_Arabii: Dokładnie. Tylko, że nijak nie świadczy to o wysokości podatków. Wskaźnik zależny jest od struktury gospodarki, struktury finansowania państwa.

Skuteczniej do mierzenia wysokości podatków byłoby podać dzień wolności podatkowej. Albo jakiś inny artykuł podliczający ile % dochodu przeciętny Kowalski oddaje państwu w podatkach - vatach, akcyzach, klinach podatkowych, podatkach dochodowych i innych 'opłatach, datkach, daninach, wpłatach i wpłacikach', które w rzeczywistości są podatkami.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Wolno%C5%9Bci_Podatkowej#Inne_kraje

Przykład: Belgia która na wykresie którym zaproponowałeś ma jeden z najwyższych % podatków jako części PKB, a dzień wolności podatkowej wypada tam dużo wcześniej niż w Polsce.

W ogóle jak porównasz dane które zaproponowałem ja, a które zaproponowałeś ty - role się odwracają i Polska z czołowego miejsca nagle zajmuje miejsce w ogonie. Może o tym nie wiesz. A może nie pasuje do przyjętej linii. propagandowej W sumie, nie moja sprawa. Miłego dnia.

•  

A co cię obchodzi fakt, że ludzie chodzą do kościoła, czy sobie powieszą, krzyż w szkole?
      @Lawrence_z_Arabii: Nie obchodzi mnie, dopóki nie czuję narzucania tej religii przez państwo, a to się w Polsce dzieje. Niech sobie wieszają krzyż w domu, a nie w szkole, urzędzie czy Sejmie.

Temat świąt pominę, bo bóldupienie o jakieś święta jest tak żałosne, że poniżej poziomu.
      @Lawrence_z_Arabii: Sam jesteś żałosny. Nie podoba mi się polityka historyczna w Polsce i mam prawo o tym mówić. Wiecznie tylko robimy z siebie ofiary, wszystko to zawsze wina Niemców, Rosjan czy Ukraińców. Zamiast świętować jakieś zwycięstwa, to ciągle przeżywamy porażki.

Jak większości państw na świecie. Państwa z bardzo dobrymi uczelniami można policzyć na palcach jednej ręki, choć i tak najważniejsze są USA i Wielka Brytania.
      Zresztą, niski poziom to koszt takiego rozpowszechnienia wyższych studiów w Polsce. Samych doktorantów jest kilkadziesiąt tysięcy.

@Lawrence_z_Arabii: Tu nie chodzi o posiadanie najlepszych uczelni na świecie. Chodzi o zmianę mentalności pracowników uczelni, by nie traktowali studentów jak śmieci, a wykładania jako przykrego obowiązku, który trzeba odbębnić. Do tego powszechne przyzwalanie na ściąganie. Dokładając do tego absurdalne liczby ludzi przyjmowanych na studia wychodzi tragiczny obraz polskich uczelni wyższych. Mam porównanie i gdybym wiedział jak to wygląda wcześniej, to nawet bym się nie zbliżał do polskiej uczelni.

@Lawrence_z_Arabii: Tu nie chodzi o płacenie ludziom za zgłaszanie takich rzeczy, bo to prowadzi do patologii w stylu zaglądanie przez okno, by tylko komuś coś znaleźć i na tym zarobić. Chodzi o zgłaszanie problemów, które zauważa się przy okazji, mając jako intencję wspólne dobro, a nie indywidualny interes w postaci pieniędzy.

•  

Nie obchodzi mnie, dopóki nie czuję narzucania tej religii przez państwo, a to się w Polsce dzieje.

@ms93: Rozwiń temat, bo do tej pory uprawiasz standardowe narzekanie starych bab.

Nie podoba mi się polityka historyczna w Polsce i mam prawo o tym mówić.

To sobie mów, a ja będę mówił, że jesteś żałosny, skoro oceniasz cały kraj po kilku świętach w których wcale nie musisz uczestniczyć. Widać, ze szukasz problemów z dupy.

Wiecznie tylko robimy z siebie ofiary, wszystko to zawsze wina Niemców, Rosjan czy Ukraińców.

A ty co teraz robisz? Robisz z siebie ofiarę, a wszystko to wina Polski, która ma złe święta i "narzuca ci religię" cokolwiek to znaczy XD

Chodzi o zmianę mentalności pracowników uczelni, by nie traktowali studentów jak śmieci, a wykładania jako przykrego obowiązku, który trzeba odbębnić.

No to idź i to zmień. PiS ostatnio prowadził jakieś prace w tym kierunku, aby przy tym samym finansowaniu uczono mniej studentów, na których uczelnie by się bardziej skupiały.

Tu nie chodzi o płacenie ludziom za zgłaszanie takich rzeczy, bo to prowadzi do patologii w stylu zaglądanie przez okno, by tylko komuś coś znaleźć i na tym zarobić.

To w końcu boli cię donoszenie na nieprawidłowości, czy je pochwalasz?

Chodzi o zgłaszanie problemów, które zauważa się przy okazji, mając jako intencję wspólne dobro, a nie indywidualny interes w postaci pieniędzy.

Czy to ważne z jakich pobudek zgłoszono przemoc domową, czy palenie oponami? Jak dla mnie najważniejsze jest, zeby to wykryto i ukrócono.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Bo Polska to kraj w którym niby wszystko jest a nic nie ma. Są góry? Są. Ale 100 km dalej na Słowacji są lepsze, już nie mówiąc o Alpach kilkaset km dalej. Jest morze? No niby jest, ale jak każdy wie Bałtyk to nie Adriatyk czy Morze Śródziemne. Duże miasta są całkiem ładne, ale jak się pojedzie do Barcelony, Paryża czy Amsterdamu to nie ma porównania co do klimatu, architektury itp.

Do tego dochodzi tragiczne powietrze, mieszkania to małe prlowskie klitki i zarobki rzędu 450-600 euro netto. No i ta pogoda. Przez pół roku jest ciemno i szaro, a w lato też jest nie za ciepło.

Polska to kraj 6/10. Jest okay. Okay - to chyba najlepsze określenie na Polskę.

•  

Czemu niektórych tak bardzo boli Polska?

@Lawrence_z_Arabii:

Polska najbardziej boli wyborców i polityków pisu, Kaczyńskiego i resztę. Całą kampanie wyborczą i dwie poprzednie kadencje gadali jak to Polska jest w ruinie.

•  

Przez jedne z najniższych podatków w Europie?

@Lawrence_z_Arabii: Gości, naprawdę jesteś tak głupi, czy chcesz manipulować?
      Jak myślisz, dla kogo jest niższym podatkiem zapłaty:
      Dla Holendra który musi zapłacić 500 zł podatku, ale zarabia 4000 zł, czy
      dla Polaka, który musi zapłacić 300zł podatku, ale zarobi 2000 zł?

Pierwszemu na życie zostanie 3500zł na życie, zaś drugiemu 1700 zł, a więc 2 razy mniej, mimo, że oficjalnie płaci niższe podatki. Ale to nic, bo ty przedstawiłeś diagram procentowy, a tu juz w ogóle można robić czary mary.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Znamienne, że podałeś wykres z artykułu o najwyższych podatkach, dodając z niego wykres o % dochodów z podatków, gdzie Pl jest na dobrej pozycji, a nie drugi wykres porównujący wysokość podatku VAT, gdzie Polska zajmuje (ex aequo z kilkoma innymi krajami) czwartą pozycję.

•  

Przykład: Belgia która na wykresie którym zaproponowałeś ma jeden z najwyższych % podatków jako części PKB, a dzień wolności podatkowej wypada tam dużo wcześniej niż w Polsce.

@Wydmuszka: Ale wiesz, że w to wlicza się podatki, które państwo płaci same sobie, czyli dochodowy z emerytur i budżetówki, oraz wszelkie podatki, które płacą państwowe firmy, takie jak KGHM czy kopalnie?

Wystarczy, że w Belgii nie będzie takich podatków i już mają wcześniejszy dzień wolności podatkowej, bez żadnych obniżek podatków dla obywateli.

Stosunek podatków do PKB jest dobry, jeśli nie stosuje się go do kraju który jest centrum handlowym regionu, tak jak np. UK, czy Hong Kong, bo handel sztucznie podbija PKB.

•  

Gości, naprawdę jesteś tak głupi, czy chcesz manipulować?

@orkako: Mamy procentowo jedne z niższych podatków, więc jesteś nie tylko chamem, ale i ignorantem.

•  

@Lawrence_z_Arabii: zgadzam się w 100%. Do tego mam necik 500/500 za 40 zł, no jak można narzekać w takim wypadku?

•  

Chodzi mi np o podejście pracodawcy do pracownika czy po prostu życzliwość(nawet jeśli jest na pokaz jak w USA czy UK) której w Polsce uświadczyłem rzadziej niż podczas przebywania w wymienionych krajach

@United: To już zależy od człowieka. Ja mam taki styl bycia, że po kilkukrotnej wizycie w tym samym sklepie ludzie mi z daleka mówią "dzień dobry".

A podejście do pracownika bezpośrednio wiąże się z podejściem pracownika do samego siebie. Ja tam żadnych krzywych akcji ze strony pracodawcy nigdy nie uświadczyłem, ale zawsze dawałem do zrozumienia, że jak coś nie pasuje, to mogę się zwolnić i szukać lepszej roboty.

Starsi pracownicy, zwłaszcza tacy w okolicach piątej dekady życia często mnie rugali za bezczelność, bo według nich z szefem trzeba rozmawiać grzecznie i uniżenie, tylko przytakując, dlatego są zawsze jebani.

•  

Polska najbardziej boli wyborców i polityków pisu, Kaczyńskiego i resztę. Całą kampanie wyborczą i dwie poprzednie kadencje gadali jak to Polska jest w ruinie.

@i-marszi: Teraz role się odwróciły i PiS chwali Polskę, a opozycja wróży jej rychły upadek.

•  

@Lawrence_z_Arabii najbardziej wkurza mnie brak dbania o wspólne dobro. I to nie wina państwa tylko samych Polaków.

Obsrane ulice, wyrzucanie śmieci gdzie popadnie, chamstwo na drodze itd

Myślałem że to wina mentalności PRL ale przeprowadziłem się na osiedle gdzie sami młodzi mieszkają. Jest jeszcze gorzej niż na osiedlach PRL owskich.

Nawet patrząc po historii tego kraju to każdy dbał o własną dupę a wspólne dobro miał gdzies.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Politycy i w pewnej mierze społeczeństwo

•  

Obsrane ulice, wyrzucanie śmieci gdzie popadnie, chamstwo na drodze itd

@Piratez: U nas i tak jest już z tym lepiej. Transport miejski jest czysty i z reguły nie brzydzisz się usiąść.

No ale jak kontrolerzy wypierdzielają żuli z miejsca, a raz widziałem karków, którzy kazali jednemu takiemu wypierdalać bo dosłownie śmierdział gównem i to w środku lata.

W Warszawie trochę mieszkałem i ciężko uświadczyć śmieci na trawnikach, czy chodnikach, a jeśli już, to szybko znikają, bo służby sprawnie działają.

•  

Also, niektórzy mówią że jesteśmy na poziomie gospodarczym Hiszpanii, Grecji czy Portugalii. Porównajcie sobie pensje, jakość życia. W takiej Portugalii pensja minimalna to 650 euro, a średnia 1.2k. Czyste powietrze, ciepło, plaża, woda, zajebiste miasta, nie ma takiego stresu, ludzie żyją więcej na ulicy. Mieszkania to tylko 70m2. I porównajcie Polskę.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Niskie zarobki, jaoksc powietrza gorsza niz w Chinach, kazdy choruje, mentalnosc z komuny.
      tyle wystarczy by stwierdzic, ze w PL jest po prostu zjebanie.

•  

tyle wystarczy by stwierdzic, ze w PL jest po prostu zjebanie.

@loxapine: Wystarczy, pod warunkiem, że mówiąc to, wyglądasz jak na tym zdjęciu.

A niskie zarobki, to są chyba u ciebie, bo ja nie narzekam ani na to, ani na zdrowie.

źródło: dinoanimals.pl

•  

Rozwiń temat, bo do tej pory uprawiasz standardowe narzekanie starych bab.
      @Lawrence_z_Arabii: Państwo narzuca religię wprowadzając sporą jej ilość do szkół, słuchając Episkopatu przy wprowadzaniu ustaw, organizując modlitwy w Sejmie, tworząc sejmowe komisje "ds. przeciwdziałania ateizacji Polski", stawianie pomników JP2 na każdym kroku, oddawanie państw w opiekę Jezusa czy Matki Boskiej przez przedstawicieli rządu, ciągłe opowiadanie jak to Polska zawsze była chrześcijańska i wszystko co inne, to złe, promując w mediach wyzywanie ludzi niepodzielających kościelnych poglądów od "lewaków" i "zepsutych moralnie". Ja nie chcę być szczuty przez rząd z powodu tego, że jestem niewierzący. Nie chcę się czuć obywatelem niższej kategorii, bo nie wierzę bezmyślnie w jakieś bzdurne religie.

No to idź i to zmień. PiS ostatnio prowadził jakieś prace w tym kierunku, aby przy tym samym finansowaniu uczono mniej studentów, na których uczelnie by się bardziej skupiały.
      @Lawrence_z_Arabii: Nie mam takiej mocy sprawczej, by to zmienić. Na niewielką skalę próbowałem zwracać uwagę na różne problemy podczas studiów, ale ciężko cokolwiek osiągnąć, gdy większość studentów popiera patologiczny system. Nie da się ich przekonać do zmian, bo one by im zaszkodziły. Musiałbym się zaangażować w politykę, by dokonać większych zmian, ale do takiej aktywności nie mam predyspozycji.

To w końcu boli cię donoszenie na nieprawidłowości, czy je pochwalasz? Czy to ważne z jakich pobudek zgłoszono przemoc domową, czy palenie oponami? Jak dla mnie najważniejsze jest, zeby to wykryto i ukrócono.
      @Lawrence_z_Arabii: Pochwalam zgłaszanie nieprawidłowości, ale z pobudek wspólnego dobra, a nie indywidualnej korzyści. Nie chodzi o stworzenie państwa policyjnego, gdzie każdy będzie chodził jak w zegarku, bo będzie się bał donosu. Chodzi o to, by ludzie widzieli, że ich aktywność ma skutki także dla innych i chcieli postępować dobrze myśląc też o innych, a nie tylko z powodu strachu przed karami. Żeby na przykład kupowali bilety w autobusie, bo tak trzeba i bez tego nie ma z czego tego transportu finansować, a nie dlatego, że mogą dostać mandat, gdy nie kupią. By nie palili śmieciami dlatego, że to szkodliwe dla zdrowia i śmierdzi wszystkim dookoła, a nie dlatego, że mogą dostać mandat za palenie śmieci. Wtedy ewentualnie zgłoszenia byłyby motywowane tym, że działanie innej osoby im przeszkadza, a nie dlatego, że dostaną za to zgłoszenie wynagrodzenie.

To sobie mów, a ja będę mówił, że jesteś żałosny, skoro oceniasz cały kraj po kilku świętach w których wcale nie musisz uczestniczyć. Widać, ze szukasz problemów z dupy.
      @Lawrence_z_Arabii: Na tym skończymy dyskusję, bo nie pozwolę się obrażać. Naucz się rozmawiać z szacunkiem do rozmówcy.

•  

@Lawrence_z_Arabii: No tak super argument, atakowanie oponenta i przyrównywanie do hehe "małpy polaka"
      Jak jesteś programistą albo jakimś inżynierkiem to się nie dziwie, że masz pieniądze.Ale takich ludzi tutaj jest promil.Początkujący inżynier zarabia tyle, co na zachodzie sprzątaczka xD

•  

No tak super argument, atakowanie oponenta i przyrównywanie do hehe "małpy polaka"

@loxapine: Zniżyłem się do twojego poziomu, gdzie łgałeś, że każdy choruje i nazwałeś Polskę zjebaną, choć wyżej wykazałem, że to kraj raczej 8/10.

Jak jesteś programistą albo jakimś inżynierkiem to się nie dziwie, że masz pieniądze.

Wystarczy być po technikum i mieć fach w ręku, żeby zarabiać o 30% więcej niż średnia krajowa w wieku 23 lat.

Wiem, bo mój kumpel jest mechanikiem w serwisie Jaguara i tyle zarabia po skończeniu chujowego technikum mechanicznego.

Początkujący inżynier zarabia tyle, co na zachodzie sprzątaczka xD

Ale żyje na lepszym poziomie przez niższe ceny.

Dziś najbardziej opłaca się wyjechać sebkom bez perspektyw i najlepszym specjalistom, bo jak zarabia się tą średnią krajową, albo więcej to dużo bardziej się swojego losu na zachodzie nie poprawi.

No ale jak zarabiasz w Polsce minimalną, to te 1500 euro w Niemczech robi ogromną różnicę.

•  

Ale wiesz, że w to wlicza się podatki, które państwo płaci same sobie, czyli dochodowy z emerytur i budżetówki, oraz wszelkie podatki, które płacą państwowe firmy, takie jak KGHM czy kopalnie?

Sprawdziłem stan populacji powyżej 65 lat (czyli ludności potencjalnie pobierających emerytury) w Belgii i Polsce. Belgia: 18,3% (szacunek na 2016), Polska: 15,52 (szacunek na 2015).

Sprawdziłem też stan zatrudnienia w administracji publicznej jako procent wszystkich zatrudnionych: 8,6 w Belgii i około 6% w Polsce.

Analiz wielkości film ich wpływów do budżetu, procentowych wartości nie jestem w stanie przeprowadzić, ale nie tylko Polska ma państwowe firmy jak KGHM czy kopalnie.

Belgia posiada państwowe media, sieci telekomunikacyjnych, koleje, operatorów systemu przesyłowego, pocztę banki a nawet spore lotniska.

+: Oczko
    •  

Ja nie chcę być szczuty przez rząd z powodu tego, że jestem niewierzący.

@ms93: To może nie przypierdalaj się do krzyża w szkole w kraju, gdzie większość osób jest katolikami?

Chcesz narzucić innym swoją bezwyznaniowość i zabraniać katolikom utrzymywać swoją tradycję w ich własnym kraju, skoro boli cię fakt, że w sejmie katolickiego kraju, gdzie większość posłów jest katolikami, odprawia się modlitwę.

Polska to nie twój prywatny folwark, żeby było w niej tak jak tylko ty chcesz.

Nie chcę się czuć obywatelem niższej kategorii, bo nie wierzę bezmyślnie w jakieś bzdurne religie.

Obrażasz wierzących, czyli większość w Polsce, jednocześnie skomląc, że jesteś źle traktowany.

Spójrz na siebie i na to jak się zachowujesz.

Pochwalam zgłaszanie nieprawidłowości, ale z pobudek wspólnego dobra, a nie indywidualnej korzyści.

Widzisz, a ja pochwalam działanie na rzecz wspólnego dobra, niezależnie od pobudek.

Nie chodzi o stworzenie państwa policyjnego, gdzie każdy będzie chodził jak w zegarku, bo będzie się bał donosu.

A co grozi w Polsce za chodzenie nie jak w zegarku?

Przestrzegaj prawa, to nie będziesz się niczego bał, a donosiciel tylko się ośmieszy.

Chodzi o to, by ludzie widzieli, że ich aktywność ma skutki także dla innych i chcieli postępować dobrze myśląc też o innych, a nie tylko z powodu strachu przed karami.

No to ich zmuś do zmiany mentalności, najlepiej siłą.

Zabawne, że narzekasz tu na Polskę, nie dając żadnego porównania.

Jedyne porównanie jakie dałeś, to w kwestii nauki.

Rozumiem, że obecność religii w Polsce cię boli, ale już z poprawnością polityczną na zachodzie problemów nie masz, co nie?

Jak pisałem, to zwyczajne przypierdalanie się dla samego przypierdalania i zwalanie na Polskę winy za prywatne problemy.

•  

Sprawdziłem stan populacji powyżej 65 lat (czyli ludności potencjalnie pobierających emerytury) w Belgii i Polsce. Belgia: 18,3% (szacunek na 2016), Polska: 15,52 (szacunek na 2015).

Sprawdziłem też stan zatrudnienia w administracji publicznej jako procent wszystkich zatrudnionych: 8,6 w Belgii i około 6% w Polsce.

Analiz wielkości film ich wpływów do budżetu, procentowych wartości nie jestem w stanie przeprowadzić, ale nie tylko Polska ma państwowe firmy jak KGHM czy kopalnie.

Belgia posiada państwowe media, sieci telekomunikacyjnych, koleje, operatorów systemu przesyłowego, pocztę banki a nawet spore lotniska.

@Wydmuszka: Wystarczy, że Belgia nie będzie miała idiotycznych podatków w budżetówce, tylko będzie płaciła netto i już będą mieli mniejsze obciążenie podatkowe. Teraz rozumiesz?

•  

@Lawrence_z_Arabii: I znowu to robisz, w każdym wpisie to samo. Znowu rzucasz swoje opinie a jeśli ktoś ma odmienne, szczególnie w kwestii światopoglądowej i religijnej to obrzucasz go błotem i bronisz sie jakimiś żałosnymi tekstami:

No to idź i to zmień

Poważnie? Serio?
      To jest dyskusja czy rozmowa na zasadzie "ja mam rację, moja racja jest mojsza niż twojsza"? Już Twoich odpowiedzi na wpisy @ms93 nawet nie przywołam. Jesteś typem który zawsze jest przeciwko. Co za daremna osobowośc.

•  

@Lawrence_z_Arabii
      Przypuszczam, ze panstwowe spolki, emeryci, pracownicy adm. publicznej w Belgii takze placa wszystkie typowe podatki: dochodowe, vat itd. Ale nie bede szukal. Jak masz jakies info to sie podziel.

•  

Znowu rzucasz swoje opinie a jeśli ktoś ma odmienne, szczególnie w kwestii światopoglądowej i religijnej to obrzucasz go błotem i bronisz sie jakimiś żałosnymi tekstami:

@przemeklif: A co mam robić, gdy ktoś na moje wykresy i dane ma wywalone, bo go boli modlitwa w sejmie?

Serio ta modlitwa obniża poziom życia w Polsce?

Co byś sobie kupił za to, że posłowie w sejmie się nie pomodlili?

To już jest żałosne, bo ja mam tu dane i wykresy, a w odpowiedzi dostaję gównożale gimboateistów dramatycznie prześladowanych przez krzyż nad drzwiami w szkole.

To jest dyskusja czy rozmowa na zasadzie "ja mam rację, moja racja jest mojsza niż twojsza"?

Ja już dałem swoje dane. Czekam teraz na poważną odpowiedź, a nie żałosne żalenie się egocentryków, myślących, że ich problemy są problemami całego świata.

Wpis jest o poziomie życia w Polsce, a dostaję w odpowiedzi komentarz, że "posły siem modlo więc w Polsce jest zjebianie".

Jak ktoś chce poważnych odpowiedzi, to niech zada poważne pytanie, bądź rzuci poważny argument.

Jesteś typem który zawsze jest przeciwko

To nie ja twierdzę, że "Polska jest zjebana" bo krzyż wisi w szkole.

No ale ty pewnie tego nie zrozumiesz, bo widzę, że popierasz tamte idiotyzmy.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Boli mnie że musze Ci odpisywać i tracić czas.

A co mam robić, gdy ktoś na moje wykresy i dane ma wywalone, bo go boli modlitwa w sejmie?

To mnie boli że Polska jest państwem świeckim. W sejmie istnieje kaplica i w każdym momencie posłowie mogą sie tam pomodlić. Ja w pracy czy na uczelni, podczas zajęć, nie zaczynam Bogurodzicy.

To już jest żałosne, bo ja mam tu dane i wykresy, a w odpowiedzi dostaję gównożale gimboateistów dramatycznie prześladowanych przez krzyż nad drzwiami w szkole.

Dane i wykresy które niczego najcześćiej nie dowodzą. A na dane innych ludzi albo reagujesz jakimiś totalnymi głupotami, albo ignorujesz.

Ja już dałem swoje dane. Czekam teraz na poważną odpowiedź, a nie żałosne żalenie się egocentryków, myślących, że ich problemy są problemami całego świata.
      Wpis jest o poziomie życia w Polsce, a dostaję w odpowiedzi komentarz, że "posły siem modlo więc w Polsce jest zjebianie".
      Jak ktoś chce poważnych odpowiedzi, to niech zada poważne pytanie, bądź rzuci poważny argument.

Chcesz moich argumemtów? Zaczne od mentalności, także Twojej. Nie ma miejsca na opinie, dyskusje czy po prostu rozmowę, bo jeśli ktoś ma odmienne zdanie to "załosne żalenie się egocentryków". Kurde człowieku, jeżeli ktoś tu jest egocentrykiem to właśnie Ty! Ja nie mam problemu z ludźmi i ich swiatopoglądem, rozumiem że ilu ludzi tyle opinii i to jest podstawa rozwoju na każdej płaszczyźnie społeczeństwa.

Piszesz że cieszysz sie z nagród za zgłaszanie sąsiadów, za śmiecenie, za palenie śmiećmi. Super, ale Ty znowu popełniasz błąd. Stawiasz kolokwialne "trzymanie ludzi za mordy" wyżej niż rozwój samoświadomości społeczeństwa. Jedyne co takie nagrody przyniosą to kolejne podziały ludzi i jeszcze wieksze januszostwo.

Opisujesz mi Polske jako raj i zarzucasz że narzekam. Narzekam i będe narzekał. Na powietrze które jest w Krakowie okropne. Na zarobki które gdybym został w zawodzie związanym ze studiami, może około 30ki i po zdobyciu uprawnień dobiłbym do poziomu Niemca. Niemca za kasą w Tesco. Dlaczego mam nie narzekać i udawać że jest super skoro nie jest? Jak boli Cię noga to udajesz że jest super zamiast coś z tym zrobić? Jesteś głupi?

Mam jedno życie i nie mam zamiaru jeść gruzu w zamian za radość z czystej rasowo katolickiej Polski. W zamian wole być zwykłym szcześliwym człowiekiem który nikomu sie w życie nie wpierdala.

•  

Kłamstwo. Już sama nauka obcego języka jest wysiłkiem dla prawie wszystkich ludzi.

@Lawrence_z_Arabii: *idiotów

Fixed

•  

@Lawrence_z_Arabii: bo przecietna pensja to $800 miesiecznie. Ale jesli chcesz porownywac sie do Afryki...

•  

To mnie boli że Polska jest państwem świeckim. W sejmie istnieje kaplica i w każdym momencie posłowie mogą sie tam pomodlić. Ja w pracy czy na uczelni, podczas zajęć, nie zaczynam Bogurodzicy.

@przemeklif: Ja nie jem hawajskiej. Zakazać sprzedawania hawajskiej, bo tak.

Dane i wykresy które niczego najcześćiej nie dowodzą. A na dane innych ludzi albo reagujesz jakimiś totalnymi głupotami, albo ignorujesz.

Moje dane niczego nie dowodzą, a inne dane są już nieomylne i ostateczne.

Co tam wcześniej pisałeś? " Jesteś typem który zawsze jest przeciwko."

To idealnie pasuje do twojego komentarza.

Zaczne od mentalności, także Twojej. Nie ma miejsca na opinie, dyskusje czy po prostu rozmowę, bo jeśli ktoś ma odmienne zdanie to "załosne żalenie się egocentryków".

"Żalenie się egocentryków" jest żaleniem się egocentryków, bo w dyskusji na poziomie, gdzie podaje się dowody, subiektywne zdanie bez dowodów nie ma żadnego znaczenia.

Faktem jest, że modlitwa w sejmie nie wpływa na niczyj poziom życia, a jeśli ktoś ma o to ból, to po prostu ma łeb wyprany ideologią, bo to w żaden sposób nie wpływa na jego życie.

Ja nie mam problemu z ludźmi i ich swiatopoglądem,

A ja mam problem z ludźmi, którzy uważają, ze ich prywatne i subiektywne zdanie jest tak ważne jak badania naukowe i statystyki.

rozumiem że ilu ludzi tyle opinii i to jest podstawa rozwoju na każdej płaszczyźnie społeczeństwa.

A teraz zrozum, że poważnych ludzi nic nie obchodzą subiektywne opinie bez dowodów, bo tak to można nawet udowodnić istnienie smoków.

Wierzysz we wróżki? W końcu ich istnienie to opinia jak każda inna i powinieneś ją szanować.

Piszesz że cieszysz sie z nagród za zgłaszanie sąsiadów, za śmiecenie, za palenie śmiećmi. Super, ale Ty znowu popełniasz błąd. Stawiasz kolokwialne "trzymanie ludzi za mordy" wyżej niż rozwój samoświadomości społeczeństwa.

Jaki rozwój społeczeństwa można wypracować, gdy nie karze się za rzeczy złe i nie nagradza za dobre?
      Akceptując samowolkę nie ma żadnego rozwoju, bo patologie zawsze będą, gdy będzie się je powszechnie akceptować.

Opisujesz mi Polske jako raj i zarzucasz że narzekam.

Opisuję Polskę taką jaka ona jest z perspektywy globalnej, ale najwyraźniej pokazanie Polski w jej prawdziwym świetle boli cię, jeśli się na nią nie narzeka.

Dość powiedzieć, że ten obiektywny opis poparty badaniami i statystykami nazwałeś opisywaniem jako raj.

Narzekam i będe narzekał.

No to narzekaj. A potem narzekaj, że Polacy narzekają, zamiast poprawiać swój los. A potem narzekaj, że Polacy narzekają na narzekanie Polaków.

Na zarobki które gdybym został w zawodzie związanym ze studiami, może około 30ki i po zdobyciu uprawnień dobiłbym do poziomu Niemca. Niemca za kasą w Tesco.

Narzekaj na to. Przecież wiadomo, że Niemcy mają silną gospodarkę przez narzekanie.

Dlaczego mam nie narzekać i udawać że jest super skoro nie jest?

Żeby się nie ośmieszyć ciągłymi narzekaniami na wszystko?

Mam jedno życie i nie mam zamiaru jeść gruzu w zamian za radość z czystej rasowo katolickiej Polski.

Masz jedno zycie i postanowiłeś je zmarnować na narzekanie na Polskę. Super zajęcie, podziwiam.

W zamian wole być zwykłym szcześliwym człowiekiem który nikomu sie w życie nie wpierdala.

XDDDDDDDD

Zwykły szczęśliwy człowiek nie narzeka na wszystko, a ty pisałeś, że to robisz i będziesz robił. Wszystko z główką w porządku?

No i z tym wpierdalaniem się do cudzego życia to też tak nie do końca, skoro chcesz katolikom zabraniać modlenia się.

•  

bo przecietna pensja to $800 miesiecznie. Ale jesli chcesz porownywac sie do Afryki...

@UberWygryw: Porównuję Polskę do świata. Aż tak was to boli?

•  

*idiotów

@Hatespinner: Rozumiem, że dla ciebie nauka języka obcego nie jest żadnym wysiłkiem?

W takim razie musisz znać je już wszystkie.

•  

@Lawrence_z_Arabii: nic nie produkujecie... Nie macie firm technologicznych jak Korea lub Tajwan, nie macie wlasnej marki samochodow; wszystko importujecie. Nawet Czesi maja Skode.

•  

Nawet Czesi maja Skode.

@UberWygryw: Nie mają, bo Skoda jest niemiecka już od lat, kompleksiarzu.

nic nie produkujecie... Nie macie firm technologicznych jak Korea lub Tajwan, nie macie wlasnej marki samochodow; wszystko importujecie.

Mówienie o własnym narodzie w drugiej osobie świadczy o strasznych kompleksach.

•  

@Lawrence_z_Arabii: jezdzicie 15 letnimi samochodami po Niemcach i Turkach; w wypierdzianych fotelach po Hansach i Abdullachach; gdzie ta godnosc wielkiego narodu?

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

: jezdzicie 15 letnimi samochodami po Niemcach i Turkach; w wypierdzianych fotelach po Hansach i Abdullachach; gdzie ta godnosc wielkiego narodu?

@UberWygryw: Co tam skamlesz, kompleksiarzu?

•  

@Lawrence_z_Arabii: to Cię będą nadal nazywać konfidentem i jeszcze, że na tym się dorabiasz (czyimś kosztem!)

•  

Mamy procentowo jedne z niższych podatków, więc jesteś nie tylko chamem, ale i ignorantem.

@Lawrence_z_Arabii: A więc jednak jesteś manipulatorem ¯\_(ツ)_/¯

https://www.salon24.pl/u/andromeda/216246,bezwzglednosc-cyferek-i-liczb

Już pomijam fakt, że obciążenie podatkowe z wykresu jest nieprawdziwe., bo widocznie nie uwzględnia wszystkich podatków.
      https://www.youtube.com/watch?v=tPm8qUD-C3w
      https://www.youtube.com/watch?v=4axsnD-hMOE

Oba filmy są już nieaktualne oczywiście, bo PiS podniósł podatki.
      Ale to nadal nic, bo jak już pisałem NIE ISTOTNY JEST procent opodatkowania, lecz to ile możemy kupić sobie za pozostałe pieniądze. Naprawdę uważasz, że Polacy są zamożni, a Państwo wcale nie przepierdala naszych pieniędzy? Idź do Kurskiego, może załatwi ci staż w TV PiS. Oni lubią tam takie głupotki.

•  

gdy ktoś chce dać priorytet komunikacji miejskiej i ograniczać ruch samochodowy w centrach miast.

@ms93: kiedy przestaniecie byc tak kurwa naiwni XD

•  

to Cię będą nadal nazywać konfidentem i jeszcze, że na tym się dorabiasz (czyimś kosztem!)

@Lipathor: och jak mi przykro, że patusom bijącym dzieci po pijaku i januszom palącym śmieciami, będzie źle, gdy ich zgłoszę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Lawrence_z_Arabii: no mi też nie, ale nieprzyjemnie jest nosić w okolicy miano 'konfidenta'

•  

@Lawrence_z_Arabii: Ale jak to? W dwa lata staliśmy się krajem mlekiem i miodem płynącym, możnaby rzec: powstaliśmy w dwa lata z ruin??

•  

no mi też nie, ale nieprzyjemnie jest nosić w okolicy miano 'konfidenta'

@Lipathor: Tylko w patologicznej okolicy miano "konfidenta" przysługuje za zgłoszenie bicia dzieci, czy trucia wszystkich śmieciami w piecu.

•  

Ale jak to? W dwa lata staliśmy się krajem mlekiem i miodem płynącym, możnaby rzec: powstaliśmy w dwa lata z ruin??

@pabloooga: Jakich ruin?

•  

@Lawrence_z_Arabii: ee patusów wszędzie można spotkać, ale w sumie EOT - bo co do sedna sprawy zgadzam się, że należy zgłaszać patologię.

Jakich ruin?

@Lawrence_z_Arabii: "Polska w ruinie" zapomniałeś? :)

•  

"Polska w ruinie" zapomniałeś? :)

@Lipathor: To taka propaganda partyjna. Coś jak z tymi ludźmi, którzy mówią, że teraz jest dyktatura i faszyzm ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Lawrence_z_Arabii: czyli jednak Polska odniosła sukces przez te ćwierć wieku?
      Niemożliwe, przecież ciągle tu czytam jak została rozkradziona i rządzi wsi, a Balcerowicz to największy szkodnik.
      A teraz mamy władzę która twierdziła że Polska jest w ruinie.

•  

A co mam robić, gdy ktoś na moje wykresy i dane ma wywalone, bo go boli modlitwa w sejmie?...
      @Lawrence_z_Arabii: A gdzie w "twoich" wykresach jest to o czym mówił @ms93?
      Jakoś mu się nie dziwie tez bym miał te wykresy w dupie, jeżeli nie pokrywają się z moim argumentem.
      Uważasz, że jest to fajne uczucie mieszkać, pracować, rozwijać się w jakimś miejscu i być traktowanym przez część społeczeństwa (niestety dość głośna) jak gówno? Jeżeli @ms93 czuje się podobnie to chyba normalne, że jego postrzeganie Państwa jest na niższym poziomie prawda?
      To, że ty nie uważasz czegoś za znaczące nie oznacza, że problem nie istnieje.
      Wiesz co jest najśmieszniejsze z tego wszystkiego? Że zgadzam się z tobą, argument o religii to GRUBA przesada i Polska NIE jest zjebana, bo kilku idiotów doszło do głosu i musi na siłę wciskać swoje racje innym.
      Ostatnie zdanie jest nawiązaniem do:

promując w mediach wyzywanie ludzi niepodzielających kościelnych poglądów od "lewaków" i "zepsutych moralnie". Ja nie chcę być szczuty przez rząd z powodu tego, że jestem niewierzący. Nie chcę się czuć obywatelem niższej kategorii, bo nie wierzę bezmyślnie w jakieś bzdurne religie....

•  

@ms93: Kolega @Lawrence_z_Arabii popełnił wpis poparty siedmioma źródłami, odpisuje dokładnie na komentarze w taki sposób, że dawno nie czytałem lepszego artykułu w gazetach czy w internecie, a tu patrze w komentarze i co widzę?

pokaż spoiler huj kurwa, wina kościoła i somsiad cię wyzwie od konfidentów. Tak będzie.

•  

czyli jednak Polska odniosła sukces przez te ćwierć wieku?

@przeciwko78: Czy ja wiem czy sukces?

Na pewno poszła do przodu, ale nie jestem w stanie powiedzieć, czy to było wszystko, na co nas stać.

A teraz mamy władzę która twierdziła że Polska jest w ruinie.

I opozycję, która twierdzi, że teraz Polska jest w ruinie, a do tego pod dyktaturą.

•  

@Lawrence_z_Arabii

Najzabawniejsze jest to, że wielu z tych plujących na Polskę mieni się antyrasistami i antyksenofobami, święcie obrażonymi, gdy powie się coś złego na Murzynów, czy choćby Ukraińców,

Tak, bo to właśnie Ci ludzie wymyślili hasło "Polska w ruinie"

•  

@Lawrence_z_Arabii: Statystyki statystykami, ale na zachodzie sie zyje duzo lepiej niz w Polsce.
      Polska to spoko kraj, gdzie gdzie moze spedze starosc, ale na pewno nie moja mlodosc.

Wiekszosc duzych firm traktuje Polske po macoszemu, glupi przyklad Google i och Pixeli, nie ma ich w Polsce, nie ma ich we Francji, zeby je nabyc trzeba sprowadzac.

Lubie to ze mimo pracy fizycznej w UK stac mnie na moje zachcianki.

Wychodzac do restauracji za obiad z alkoholem zaplace w UK £100 (za 2 osoby) i nie uderzy to w moj buzdzet na tyle zebym musial wegetowac do konca miesiaca.

Ogolnie calosc rozbija sie o to ze w Polace nie jest zle, ale kilka godzin jazdy i poziom zycia wzrasta i to sporo.

Nasze uczelnie wyzsze sa zabetonowane i bedac na studiach trzeba sie pierdolic z milionek dodatkowych przedmiotow ktore w zaden spoaob nie sa mi potrzebne.
      W UK mam biblioteke uczelniania otwarta 24/7, inne podejscie wykladowcow i mimo tego ze studia platne w teorii to sie oplaca.

•  

@Lawrence_z_Arabii: "U nas po odjęciu podatków zostaje 2/3 wszystkich pieniędzy, a w Danii połowa. "

Wole żeby zostawała mi połowa z 12 tysięcy złotych niż 2/3 z 3 tysięcy...( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Lawrence_z_Arabii: Okej to mój ostatni wpis tutaj. Nawet nie odniose do całości Twojej odpowiedzi, bo nie zrozumiałeś sporej części tego co napisałem. Może jesteś za głupi, może masz problemy z czytaniem :)

Jedynie co to pozwolę sobie na skomentowanie tego:

Napisałeś:

No i z tym wpierdalaniem się do cudzego życia to też tak nie do końca, skoro chcesz katolikom zabraniać modlenia się.

Przy czym ja napisałem wcześniej:

To mnie boli że Polska jest państwem świeckim.W sejmie istnieje kaplica i w każdym momencie posłowie mogą sie tam pomodlić. Ja w pracy czy na uczelni, podczas zajęć, nie zaczynam Bogurodzicy.

Powiedz mi, czy to co zrobiłeś to już jest manipulacja czy nie? Jakbyś to nazwał?

Wiesz co miałem na myśli pisząc to? Pomogę Ci! Że są miejsa odpowiednie do modlitwy, ale są też nieodpowiednie. Miejsce pracy, szczególnie pracy w której reprezentuje się społeczeństwo, której część jest świecka lub innego wyznania, nie jest takim miejscem.

Nie będe dalej toczył tej dyskusji, bo nie jesteś osobą z którą warto, i tak odwrócisz kota ogonem albo zmienisz moje własne słowa.

•  

Uważasz, że jest to fajne uczucie mieszkać, pracować, rozwijać się w jakimś miejscu i być traktowanym przez część społeczeństwa (niestety dość głośna) jak gówno?

@stompbox: Zaręczam cię, że jakieś 99% Polaków, a w praktyce znacznie więcej, ma na ciebie i na każdego innego wyjebane, bo nigdy o tobie nie słyszeli, jeśli nie jesteś żadnym celebrytą.

Serio, ludzie muszą się pogodzić z tym, że dla większości świata nic nie znaczą.

Jeżeli @ms93 czuje się podobnie to chyba normalne, że jego postrzeganie Państwa jest na niższym poziomie prawda?

Mnie bardziej obchodzą fakty, niż czyjeś uczucia

To, że ty nie uważasz czegoś za znaczące nie oznacza, że problem nie istnieje.

I vice versa, to że ty uważasz coś za znaczące, nie oznacza, że jest to poważny problem.

Wiesz co jest najśmieszniejsze z tego wszystkiego? Że zgadzam się z tobą, argument o religii to GRUBA przesada i Polska NIE jest zjebana, bo kilku idiotów doszło do głosu i musi na siłę wciskać swoje racje innym.

Rozumiem, ale chciałbym, żebyś ty zrozumiał, że pisząc o Polsce, czyli prawie czterdziestomilionowym kraju, do tego oceniając ją według Europy i świata, prowadzę rozważania na temat miliardów ludzi na świecie i setek milionów w Europie.

W tej sytuacji przytaczanie pojedynczych żali osób z jakimiś marginalnymi poglądami jest śmieszne, bo nawet gdyby państwo polskie co roku wybierało 100 osób które będą torturowane i zabite, to jakoś specjalnie nie zmieni to poziomu życia pozostałych 36 milionów Polaków.

W takich rozważaniach pojedyncze żale nie mają żadnego znaczenia, bo mówimy o setkach milionów ludzi.

•  

Wiekszosc duzych firm traktuje Polske po macoszemu, glupi przyklad Google i och Pixeli, nie ma ich w Polsce, nie ma ich we Francji, zeby je nabyc trzeba sprowadzac.

@Stonis: Czy ty chcesz powiedzieć, że dostępność paru pojedynczych modeli smartfonów drastycznie wpływa na jakość życia w Polsce?

Zrozumiałbym jeszcze, gdyby cały świat nałożył na Polskę embargo na smartfony, ale kilka modeli? Serio?

Wychodzac do restauracji za obiad z alkoholem zaplace w UK £100 (za 2 osoby) i nie uderzy to w moj buzdzet na tyle zebym musial wegetowac do konca miesiaca.

Płacąc dwie stówy w Polsce wypłukasz się tak, żeby wegetować do końca miesiąca?

•  

Tak, bo to właśnie Ci ludzie wymyślili hasło "Polska w ruinie"

@nom_om: "Polska w ruinie" to wciąż lepsze hasło niż "Polska śmierdząca gównem".

•  

"U nas po odjęciu podatków zostaje 2/3 wszystkich pieniędzy, a w Danii połowa. "

Wole żeby zostawała mi połowa z 12 tysięcy złotych niż 2/3 z 3 tysięcy...( ͡º ͜ʖ͡º)

@eARLq3: W takim razie nie podatki są problemem, tylko poziom rozwinięcia gospodarki.

To bardzo istotna różnica.

•  

@Lawrence_z_Arabii: jeśli jednak zauważysz że "Polska w ruinie" to było oficjalne hasło PiSu, a "Polska śmierdząca gównem" nie słyszałem żeby padło od żadnego polityka/aktywisty, a jest hasełkiem używanym w internecie, to daje do myślenia

•  

Powiedz mi, czy to co zrobiłeś to już jest manipulacja czy nie? Jakbyś to nazwał?

Wiesz co miałem na myśli pisząc to? Pomogę Ci! Że są miejsa odpowiednie do modlitwy, ale są też nieodpowiednie

@przemeklif: Nieodpowiednie miejsca to mogą być do załatwiania potrzeb fizjologicznych. Zmówienie "ojcze nasz" w niczym nie przeszkadza. Nie trzeba po tym sprzątać, ani nic z tych rzeczy.

Zresztą, zazwyczaj się nie modlą, czyli postępują zgodnie z ateistyczną wykładnią. Aż tak ci przeszkadza, że czasem się pomodlą, gdy przez większość czasu zachowują się jak wzorowi ateiści?

szczególnie pracy w której reprezentuje się społeczeństwo, której część jest świecka lub innego wyznania, nie jest takim miejscem.

Jednak główną częścią społeczeństwa są katolicy.

•  

@Lawrence_z_Arabii: niszczenie ustrojowych podstaw państwa jest faktem uznanym w świecie, mowa o dyktaturze jest jeszcze na wyrost ale taki jest kierunekka wiem że sukces, zrobiliśmy największy sukces w regionie wg oecd.

•  

@Lawrence_z_Arabii: na ten moment dla mnie najważniejszy czynnik to powietrze. Polska jest obecnie zanurzona w truciznie. Reszta to sprawy drugorzędne.

•  

: jeśli jednak zauważysz że "Polska w ruinie" to było oficjalne hasło PiSu, a "Polska śmierdząca gównem" nie słyszałem żeby padło od żadnego polityka/aktywisty,

@nom_om: to słabo słuchałeś. Jest jeszcze Sztuhr, Kuźniar, Janda i paru innych którym przeszkadzają Polska i Polacy.

źródło: rfghsdthjj.png

•  

@Lawrence_z_Arabii Michnika i wybiórczą boli - brandzlują się nad pedagogiką wstydu

•  

@Lawrence_z_Arabii: to ciekawe, co piszesz, natomiast mnie zastanawia jedna rzecz:

skoro jest tak dobrze, skoro Polska nie ma się czego wstydzić (jestem skłonny zgodzić się z tą tezą), to dlaczego ludzi, którzy byli u sterów Polski przez te niemal 3 dekady od 89 roku nazywamy sprzedawczykami, zdrajcami, komuchami, ubekami, w najlepszym wypadku durniami i gamoniami?

Nie mamy się czego wstydzić, ale okazuje się, że nienawidzimy ludzi, którzy doprowadzili do tej sytuacji. Czy nie powinniśmy chociaż powiedzieć: nie byliście tacy beznadziejni?

+: Fidel1
    •  

Polsce i skupianie się na martyrologii zamiast radosnych świętach

@ms93: Powiedz żydom, by się nie skupiali na martyrologii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do tego dochodzi przesadna obecność religii w życiu codziennym w Polsce

@ms93: Kompletna bzdura.

to poziom i finansowanie polskich uczelni i jednostek badawczych są bardzo kiepskie.

@ms93: Jest wystarczający. Problemem jest polityka nastawiona na ilość studentów a nie na jakość.

•  

na ten moment dla mnie najważniejszy czynnik to powietrze.

@peetee: Dla ciebie. Zrozum jednak, że nie jesteś pępkiem świata.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Pracujac z minimalna? Tak, lubie utrzymywac swoj pewien poziom zycia do ktorego sie przyzwiczailem.
      Plus watpie zebym zmiescil sie w 200 zl za obiad dla dwoch osob.
      Na uczelni zawsze kawka, jakas przekaske itd itp.
      Co miesiac polowa mojej wuplaty idzie na rzeczy ktorych nie potrzebuje, ale mam taki kaprys zeby sobie kupic.

To byl tylko przyklad, Polska jest w Europie traktowana po macoszemu.

Poziom zycia w Polsce jest nizszy niz w takim UK, i zadnym zaklinaniem rzeczywistości tego nie zmienisz.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Zresztą w dani płacę 37% podatku, a nie połowę i mam do tego kwotę wolną od podatku, zwroty za dojazdy do pracy, pomocnych urzędników, łatwy system komunikacji z "powiatem", większość spraw urzędowych załatwianych przez internet itd...

Kocham moją Ojczyznę (za rodzinę,przyjaciół, naturę, historię, dziękuję losowi że urodziłem się w Polsce a nie w Erytrei np.) i nienawidzę, przez system w jakim przyszło Polakom żyć, który w 1989 powinien zostać zbudowany od nowa a został lekko odświeżony! Rządzący od 89 są dla mnie złem wcielonym, wszyscy są za bardzo "skażeni" poprzednim systemem i dlatego w Polsce nigdy nie będzie dobrze pod względem systemowym!

Ale z tymi podatkami to przesadziłeś xD

Polska na urlop jest zajebistym krajem, do życia, już nie tak bardzo...

Pozdrawiam i życzę dobrego życia w kraju :)

•  

@Lawrence_z_Arabii ten punkt o braku wojen jest bardzo wazny i sadze, ze warto podkreslac to na kazdym kroku - potrzebujemy pokoju, aby sie dalej rozwijac. Chwala Ci za napisanie tego.

+: eARLq3
    •  

@Lawrence_z_Arabii: Pytałem czy to co zrobieś to manipulcja czy nie. Nie obchodzi mnie Twój wykład, tylko odpowiedź na moje pytanie, a było proste.

Napisałeś:

Przy czym ja napisałem wcześniej:

To mnie boli że Polska jest państwem świeckim.W sejmie istnieje kaplica i w każdym momencie posłowie mogą sie tam pomodlić. Ja w pracy czy na uczelni, podczas zajęć, nie zaczynam Bogurodzicy.

•  

to dlaczego ludzi, którzy byli u sterów Polski przez te niemal 3 dekady od 89 roku nazywamy sprzedawczykami, zdrajcami, komuchami, ubekami, w najlepszym wypadku durniami i gamoniami?

@utopjec: Nie wiem czemu tak ich nazywacie.

Może nie trzeba być najlepszym na świecie, żeby być po prostu dobrym?

Nie mamy się czego wstydzić, ale okazuje się, że nienawidzimy ludzi, którzy doprowadzili do tej sytuacji.

Kto się wstydzi Polaków?

Przecież to Polacy, a nie żaden polityk, budowali naszą gospodarkę i odpowiadają za większość tych wskaźników.

Czy nie powinniśmy chociaż powiedzieć: nie byliście tacy beznadziejni?

Wiadomo, zawsze mogło być gorzej, więc nie byli aż tak beznadziejni.

•  

@Lawrence_z_Arabii: No dobra, ruiny wyjaśnione, to teraz przyszedł czas żeby sobie i całemu światu powiedzieć, że stać nas na pomoc Włochom i Grecji i przyjęcie wyselekcjonowanych 7. tysięcy imigrantów ekonomicznych, żeby pokazać naszą solidarność z innymi sojusznikami z UE.

•  

Poziom zycia w Polsce jest nizszy niz w takim UK, i zadnym zaklinaniem rzeczywistości tego nie zmienisz.

@Stonis: Gdzie zaklinam rzeczywistość? Kiedy mówiłem, że Polska jest taka sama, albo i lepsza niż UK?

Was po prostu triggeruje stwierdzenie, że Polska nie jest ostatnim gównem.

Stwierdzenie faktu jak np. "Polska jest szóstą gospodarką Unii Europejskiej" budzi w niektórych potężną chęć napisania: "hurr durr ale ty wywyższasz tą Polskę, przecież w UK na minimalnej żyje się jak Tracz, więc Polska to gówniany kraj".

•  

Na zarobki narzekają tylko nieudacznicy. Nie trzeba mieć nawet wykształcenia, żeby zarobić dobre pieniądze, trzeba tylko być w czymś dobrym. Jak ktoś nie potrafi zdobyć wykształcenia, ani odkryć w sobie talentu do robienia czegokolwiek (kurwa nawet spawania) to wnioski nasuwają się same.

•  

@Lawrence_z_Arabii: dla Ciebie też tylko kompletnie nie zdajesz sobie z tego sprawy

•  

No dobra, ruiny wyjaśnione, to teraz przyszedł czas żeby sobie i całemu światu powiedzieć, że stać nas na pomoc Włochom i Grecji i przyjęcie wyselekcjonowanych 7. tysięcy imigrantów ekonomicznych, żeby pokazać naszą solidarność z innymi sojusznikami z UE.

@pabloooga: Polskę stać żeby spalić całe miliardy złotych w piecu. Możemy też zmarnować te pieniądze na Włochy, Grecję, czy imigrantów.

Tylko po co to robić?

•  

dla Ciebie też tylko kompletnie nie zdajesz sobie z tego sprawy

@peetee: Ja podaję twarde statystyki na temat poziomu życia i zarobków, a ty swoje widzimisię.

Trochę się różnimy.

•  

Na zarobki narzekają tylko nieudacznicy. Nie trzeba mieć nawet wykształcenia, żeby zarobić dobre pieniądze, trzeba tylko być w czymś dobrym. Jak ktoś nie potrafi zdobyć wykształcenia, ani odkryć w sobie talentu do robienia czegokolwiek (kurwa nawet spawania) to wnioski nasuwają się same.

@Larkin21: Nie wytłumaczysz im tego. Im się wydaje, że problemem jest to iż na minimalnej ciężko żyć. Dla mnie problemem byłoby zarabianie minimalnej.

•  

Zresztą w dani płacę 37% podatku,

@eARLq3: Razem z VATem i Akcyzą?

•  

@Lawrence_z_Arabii: Mam kawalek ziemi z domem z lat 70 i starymi komórkami mediami i internem. Jednak zarabiam 2000 na rękę i w okolicy nie ma lepszej pracy. Wypadałoby zrobić remont a nie ma za co :<
      Nie jestem zadowolony z tego kraju, chuja zarabiam, wladza jest fatalna, przepisy są fatalne a jak jedziesz gdzieś na wakacje to czujesz się jak biedak płacąć w euro/funtach. Jak poprawią się zarobki Polacy odżyją i zaczną się uśmiechać jednak to nigdy kurwa nie nastąpi bo zawszę będziemy głosować źle. Ten naród jest stracony i ja zatonę razem z nim.

•  

CRTL+F, "ojkofobia", zero wyników. Jestem zawiedzony.

Na zarobki narzekają tylko nieudacznicy. Nie trzeba mieć nawet wykształcenia, żeby zarobić dobre pieniądze,
      @Larkin21: Powierdz to ludziom których zatrudniam, mam dwóch tłumaczy na umowę o pracę, którzy zarabiają 4800 netto, ponad 520 złotych idzie na składkę zdrowotną, która pozwala siedziec im w kolejce z emerytami i Sebami, prywatne ubezpiecznie w LuxMedzie z najwyższym pakietem kosztuje mniej. Podatki, akcyzyi obciążenia w Polsce to rak, dlatego od wiosny przenoszę firmę zagranicę.

•  

@Larkin21: Więc większość społeczeństwa jest nieudolna. I to nie jest odkrycie na miare Kolumba, po prostu, nie każdy będzie miał czy to ambicje czy umiejętności. Ktoś musi Ci te bułki w tesco sprzedać i taka jest rzeczywistość. Mi nie grozi życie za minimalną, ale nie każdy jest jak ja czy Ty. I to nie znaczy że można ich dyskredytować i skazać na życie za minimalną, przy czym wtedy to życie trzeba dać w cudzysłów :)

•  

@eARLq3:

i nienawidzę, przez system w jakim przyszło Polakom żyć, który w 1989 powinien zostać zbudowany od nowa a został lekko odświeżony!

To Polacy budują system. Ty i ja również.

Zawsze staram się polepszać sytuację w moim otoczeniu i gdyby każdy tak robił, Polska byłaby dużo lepszym krajem.

•  

@Lawrence_z_Arabii: to może będzie coś koło połowy, rzeczywiście :D

•  

a nędza po wprowadzeniu 500+ została już prawie tylko u bezdomnych i nizin społecznych stawiających

@Lawrence_z_Arabii: Jeszcze są ci, którzy nigdy nie mieli 500+, a zawsze byli biedni i nadal są, mając uczące sie dzieci w wieku około 18lat

+: Kadej, R4vPL
    •  

No ogólnie nie jest źle, w wielu aspektach jest nawet dobrze, a mimo to wielu wciąż stęka i kwęka jak to Polska jest zła i gówniana, choć tak naprawdę nasz kraj jest taki 8+/10 z tendencją wzrostową.

@Lawrence_z_Arabii: Glupoty gadasz. Weź sobie żyj za najniższą krajową i miej jeszcze dzieci na utrzymaniu. Nie bez powodu ludzie wyjeżdzają za granice do gownianej roboty

•  

@Lawrence_z_Arabii: serio mam Ci podać statystyki na temat powietrza w Polsce? XD Poza tym w żaden sposób nie da się z Tobą zadyskutować, bo poniekąd przyznałem rację że da się spokojnie żyć w Polsce po za czynnikiem który wymieniłem. Ty jednak wykazujesz syndrom oblężonej twierdzy i nawet przez moment nie uderza Cię żadna refleksja. Nie jestem pepkiem swiata? Ty też nie jesteś, to że Tobie być może sie tu wygodnie żyje nie znaczy że inni muszą tak mieć.
      Odnośnie syfu w jakim jesteśmy zanurzeni odsyłam do tego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/27961119/mozna-powiedziec-ze-sam-bardzo-sceptycznie-podchod/

•  

@Lawrence_z_Arabii: "To Polacy budują system. Ty i ja również.

Zawsze staram się polepszać sytuację w moim otoczeniu i gdyby każdy tak robił, Polska byłaby dużo lepszym krajem. "

To prawda ale Czuję się tak zgnojony przez system że wybieram inny kraj, niż marnowanie zdrowia, nerwów, pieniędzy na kopanie się z koniem...

•  

nędza po wprowadzeniu 500+ została już prawie tylko u bezdomnych

@Lawrence_z_Arabii: IKS KURWA DE xDDDDDDDDDD

Pomijając powyższe, zgadzam się z Tobą jak najbardziej. Tylko śmieszy mnie przeokrutnie ta prawacka obłuda. Dopiero co najmocniej na Polskę narzekali prawacy (ba, nadal to robią, ale już inaczej), mówili o Polsce w ruinie, w której jest wszystko dramatyczne i złe. Wystarczyła zmiana władzy na Waszą i już mamy obiektywne spojrzenie, że w sumie nie jest przecież tak źle. Tyle, że Wy te zasługi przypisujecie PiSowi, nie zauważając jak wiele do tego dołożyło 8 lat rządów znienawidzonego PO.

Ale nadal w zależności od kontekstu, Polska Waszym zdaniem jest albo super (bo ustawą znieśliście ubóstwo xD), albo wręcz przeciwnie, jest beznadziejna, ciemiężona przez brukselskiego zaborcę, jest niemiecką montownią itd.

Taka tam prawacka schizofrenia.

Ale dobrze, że przynajmniej czasem zgadzamy się co do tego, że obiektywnie patrząc Polska jest bardzo spoko. Wiele brakuje, wiele jest do zrobienia, ale też zrobiliśmy ogromne postępy i powinniśmy być z tego dumni.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Polska jest okej, nie jest znakomita. Jedyne co mnie denerwuje to stosunek cen do zarobków. Bo na zachodzie nie jest wcale drożej, ba duża część rzeczy jest tańsza, a zarobki są dużo wyższe. No chyba, że programista 15k. A tak to jest Gicik (✌ ゚ ∀ ゚)☞ No i ludzie mogliby być bardziej pogodni, bo tacy smutni chodzą. No i przydałoby się nauczyć kultury niektórych pracowników w sklepach. No ale chamstwa można na całym świecie doświadczyć, także nie ma co narzekać.

•  

Rozumiem, że dla ciebie nauka języka obcego nie jest żadnym wysiłkiem?

No nie jest. Trzeba być tak jak mówię, idiotą żeby to był jakiś wysiłek.

W takim razie musisz znać je już wszystkie.

W takim razie ty wykonałeś już wszystkie czynności na świecie, przy których nawet nie trzeba angażować 1% procesów myślowych.
      A nie czekaj, mam syf przed klatką, chodź posprzątasz, gwarantuję 0 myślenia.

@Lawrence_z_Arabii:

•  

•  

@Lawrence_z_Arabii:

Gdy umie się dobrze zakręcić i pokombinować(nie piszę o łamaniu prawa), to w Polsce żyje się całkiem dobrze

Zakręcenie się to kombinowanie z dotacjami, umowami prywatno-publicznymi, znajomościami aby wygrywać przetargi. Polska to patologia urzędnicza. Oczywiście są kraje z większą, ale dlaczego ludzie mają pracować aby urzędnicy i hochsztaplerzy, którzy się z nimi układają mieli lepiej? Dlaczego pracują na rachunek innych a nie swój własny?

, a gdy ktoś tak jak ja ma własny kawałek ziemi po rodzicach na odludziu, z możliwością zabudowy i już obecnymi budynkami, a także wszystkimi mediami, łącznie z szerokopasmowym internetem, to nawet bardzo dobrze.

A niektórzy po prostu nie mają własnego kawałka ziemi.

•  

@przemeklif: powiem więcej, tacy ludzie są bardzo potrzebni, żeby właśnie wykonywać takie prace jak obsługa w sklepie itd. ale z drugiej strony wiem z własnego doświadczenia, że jako gówno magazynier z odrobiną chęci można zarobić i 3k+ na rękę bez żadnych nadgodzin, w co z kolei nieudacznikom ciężko uwierzyć, lepiej powiedzieć że się nie da i dalej robić za 1850 zł

•  

@Lawrence_z_Arabii: Od kiedy konserwom zaczęły się podobać lewackie działania? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Lawrence_z_Arabii: zawsze powinno się porównywać do tych najlepszych.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Dalej cieciujesz w markecie za 10zł/h godzine czy już przestałeś? Bo pamiętam że o tym kiedyś pisałeś

•  

@Lawrence_z_Arabii kto zarabia dwie średnie krajowe? XD to, że średnia jest wysoka, nie znaczy, że statystyczny Polak zarabia dużo.

•  

@ms93 dałem plusa, ale zabrałem jak przeczytałem o tych samochodach xD

•  

@JaTegoNiePowiedzialem: to idz i zarob wiecej a nie pierdolisz

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@JaTegoNiePowiedzialem: zglosilem, bedziesz mial wiecej czasu na prace. Srednia skoczy, szybciej dogonimy lepiej rozwiniete gospodarki!

•  

Tylko się wykształcić i wyjechać z tego kurwidołka. Tutaj wszystko jest drogie, ubrania, samochody są droższe niż na zachodzie, a zarobki tylko trochę lepsze od tych na wschodzie. Powietrze, mentalność i ogólnie całokształt mnie zabija w tym państwie. Ten kraj nie oferuje nic oprócz Warszawy/Krakowa/Trójmiasta, a to o wiele za mało żeby tu zostać.

•  

@Lawrence_z_Arabii kolego a co kogo obchodzi, ze zajmujemy miejsce przed Sierra Leone, Nikaragua i Thaiti... patrz gdzie jestesmy w Europie, ktorej zachod wyznacza standardy zycia w naszym regionie - niestety ciagle im nie dorownujemy.

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@Lawrence_z_Arabii: Dla prawdziwej polityki. Gdyby te złamasy - astrahując od złamania podstawowej zasady w polityce międzynarodowej pacta sunt servanda - przyjęły, po zrobieniu nam jakichś koncesji, tyle ile obiecała Kopacz, zupełnie inaczej moglibyśmy pewne rzeczy rozgrywać i na tym zyskiwać.

To by była inwestycja. Te 7 tysięcy łatwo by się dało zasymilizować. Polska tak pięknie się rozwinęła również pod względem instytucjonalnie prowadzonych polityk, że ma swój własny autorski program asymilizowania uchodźców. Stosuje go wobec Czeczenów. Czeczeni to też, a nawet jeszcze bardziej ciemni, muzułmanie.

•  

Dopiero co najmocniej na Polskę narzekali prawacy (ba, nadal to robią, ale już inaczej), mówili o Polsce w ruinie, w której jest wszystko dramatyczne i złe.

@jamtojest: Kiedy tak narzekałem? Bo chyba nie generalizujesz niepotrzebnie i nie wrzucasz wszystkich do jednego worka, co nie?

Tyle, że Wy te zasługi przypisujecie PiSowi, nie zauważając jak wiele do tego dołożyło 8 lat rządów znienawidzonego PO.

Kto taki przypisuje te zasługi PiSowi? Ja je przypisuję Polakom.

albo wręcz przeciwnie, jest beznadziejna, ciemiężona przez brukselskiego zaborcę, jest niemiecką montownią itd.

To, że ktoś nazywa Polskę niemiecką montownią, nie znaczy od razu, że będzie nazywał ją gównem i nią otwarcie gardził.

Ale dobrze, że przynajmniej czasem zgadzamy się co do tego, że obiektywnie patrząc Polska jest bardzo spoko.

Nie wszyscy się zgadzają. Powyżej 350 osób twierdzi, że Polska "jest gówniana" bo "mamy brzydkie święta", "wielu Polaków wierzy w Boga" i "ludzie nie chcą zakazu wjazdu samochodom do miasta".

Ba, wielu moje stwierdzenie, że Polska nie jest gówniana i w sumie na tle całego świata jest u nas dobrze, co poparłem statystykami, traktuje jako wywyższanie Polski i nazywanie jej rajem.

•  

kto zarabia dwie średnie krajowe? XD to, że średnia jest wysoka, nie znaczy, że statystyczny Polak zarabia dużo.

@Shatter: Nie wiem kto, ja swego czasu zarabiałem.

•  

ale dlaczego ludzie mają pracować aby urzędnicy i hochsztaplerzy, którzy się z nimi układają mieli lepiej? Dlaczego pracują na rachunek innych a nie swój własny?

@ropucha_paskowka: Zapytaj ich. Zapytaj ludzi, czemu nie zwołają się żeby zrobić partię, która zlikwiduje patologie i nie zaczną na nią głosować, żeby wygrała.

•  

@Lawrence_z_Arabii: > tak naprawde nasz kraj jest 8+/10
      Tos chlopie pojechal po bandzie XD

•  

@Lawrence_z_Arabii: ceny wcale nie są dużo niższe, ceny w niemiec to około 120% ceny polskiej ,ale taki niemiec zarabia 4x wiecej niz polak

•  

@Lawrence_z_Arabii rodzice im wpajają PRLowską myśl że wszystko co Polskie jest chujowe

•  

Tos chlopie pojechal po bandzie XD

@f4lcon: A nie jest tak z perspektywy globalnej?

•  

@Lawrence_z_Arabii: jak dla mnie Polska jest top 10 krajów do życia na świecie i top1 w europie. W czym jest lepsza np od Niemiec? W Niemczech jest kiepskie zróżnicowanie zarobków (tam często będąc super specjalista zarabiasz 2-3 razy więcej niż pani sprzątająca lub kasjerka), zbyt duże zróżnicowanie kulturowe, jakieś dziwne podatki od wyznań dochodowy 45%!!, strasznie stare społeczeństwo.

•  

ale taki niemiec zarabia 4x wiecej niz polak

@DaRealScrooge: XDDDDDDDDDD

Co czwarty Niemiec zarabia mniej niż 1600 euro, a średnia wynosi tam ok 3600 brutto, więc nie mogą zarabiać 4x więcej niż Polacy.

•  

@Lawrence_z_Arabii: no super argument 'ja i moi znajomi zarabiamy dużo, więc zarobki są spoko'
      Chodzi o to, żeby ludzie bez względu na stanowsiko mogli mieć 'spoko' zarobki. Wiadomo, że w zaleznosći od specjalizacji i wiedzy jedni będa mieli mniejsze lub większe... ale każdy rodzaj pracy powinien zapewnić przyzwoity poziom życia. Nie każdemu jest dane zdobycie wykształcenia albo posiadanie zdolności. Tacy ludze też tu żyją, a kraj powinien być dobrym miejscem dla całego przekroju społeczeństwa,

•  

@Lawrence_z_Arabii: bo Polacy nie są nauczeni być ze swojego kraju zadowoleni. Komuna rozdupcyła mentalnie 2 pokolenia i nauczyła ich, że jak wspólne, to niczyje i można kraść. A najlepiej to żeby jeszcze dopierdolić sąsiadowi, szefowi, komukolwiek, bo on ma a ja nie.
      Do tego patologiczne (coraz rzadsze, ale jednak) przykłady wyzysku, złodziejstwa, upośledzone prawo, niewydolny system emerytalny (o ile w ogóle to jest SYSTEM). Wciąż pokutujące przeświadczenie "no, kurła, za 1200 bydziesz robić 12 godzin, za moich czasuf to nawet połowy nie było za 72 godziny na dobę w pracy i azbest jako zapłata", próby podniesienia poziomu życia przez wciskanie kredytów i pożyczek.

Generalnie się zgadzam, że Polska to bardzo ładny i przyjemny kraj. Ale mentalność przynajmniej 5-10% obywateli tego kraju (wg mnie, luźny szacunek) jest tak zjebana, że ci ludzie prędzej zdechną, niż cokolwiek popuszczą. Choćby ws. zbiorkomu, nie palenia śmieciami, nie wylewania gnoju na pole, jakimkolwiek myśleniu, żeby komuś innemu, a nie tylko mnie było lepiej. I obawiam się, że to się po prostu nie zmieni i że takie jednostki będą musiały się zwyczajnie w swoim spierdoleniu pogrążyć do cna i umrzeć.

•  

@Lawrence_z_Arabii: dlatego że polska jest gównokrajem, domkiem z kart.

•  

•  

@Lawrence_z_Arabii: gównoburza o oczywistości XD dwa słowa: hajsy i pogoda. O mentalności ludzi już można dyskutować, to zależy od regionu ale generalnie jak się jest kobietą/obcokrajowcem/homo/innym odmieńcem ( ͡~ ͜ʖ ͡°) to łatwo nie jest. Natomiast tak w praktyce to czy się gdzieś dobrze mieszka to zależy od warunków ekonomicznych ale też naturalnych. Jak w krajach skandynawskich jest zimny klimat to można to łatwiej przełknąć jak się żyje na wysokim poziomie. Ja mam rodzinę nad Morzem Egejskim, gdzie jest trochę biednie ale za to klimat i uroda tego miejsca to wynagradza. Polska się w takim ujęciu słabo prezentuje bo jest dramatycznie brzydko a bogato też nie.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Nie, homoseksualisci dalej maja tutaj lipe, zarobki sa slabe, sluzba zdrowia to zart, a wladza to banda jebanych pajacow.

•  

Polska się w takim ujęciu słabo prezentuje bo jest dramatycznie brzydko a bogato też nie.

@kinnamonon: Zależy gdzie. Mieszkając pod Mazurami na widoki nie narzekałem nigdy, a fakt, że rodzice mieli gospodarstwo sprawił, że dzieciństwo upłynęło mi pod znakiem nieograniczonej wolności i nawet braku bogactwa nie zauważałem.

•  

@Lawrence_z_Arabii: 1. ulice dresów, kiboli itp. Porównuje ich z ciapakami. Spojrzysz na nich i się uśmiechniesz to spytają czy masz problem. Niszczą przystanki/ odnowione bloki podpisując nazwami swoich klubów. 2. Brak podziału państwa od kościoła 3. Pogoda (pół roku pochmurno) 4. System sądownictwa - każda partia chce go ustawić pod siebie. 5. Brak planu gospodarczego- nie mamy sprecyzowanych planów gospodarczych, tylko ogólniki typu elektryczne samochody, nowoczesne technologie itd. Dla mnie to kontynuacja poprzedniej bezpłciowej polityki 6. Brak wolności wyboru (m.in. sam chce wybierać czy będę palił marihuane czy nie) 7. Urzędy powolne i papierkowe, tu lekki postęp, ale powinno być więcej możliwości załatwiania swoich spraw przez internet.
      PS. Napisałbym co mi się podoba, ale pytanie było co mnie boli.
      Ogólna ocena Polski: 6,5/10

•  

@Lawrence_z_Arabii: Mazury czy inne Bieszczady spoko, natomiast miasta mamy dość paskudne niestety a to tam są największe szanse na sensowne źródło utrzymania. Cóż, taka historia. Z tymi zarobkami to też jest trochę tak, że w krajach zachodnich bogactwo jest dziedziczone, rodziny dysponują jakimś majątkiem, który jest dziedziczony z pokolenia na pokolenie. U nas przez wojnę i komunizm to rzadkość, większość ludzi nie ma takiej poduszki bezpieczeństwa. Chociaż, skoro piszesz, że masz ziemię po rodzinie to może tak tego nie odczuwasz.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Polska to podpaństwo. Zaakceptuj to wreszcie.

•  

@Lawrence_z_Arabii lewactwu sie w dupach przewraca. W dupie bylo gowno widzieli, ale beda mowic jaki to zachod piekny. Bylem w wielu krajach I w zyciu bym sie nie przeprowadzil. Lewak musi narzekac na Polske I Polakow, bo inaczej nie bylby lewakiem.

•  

@Lawrence_z_Arabii: gdyż śmianie się z polski a z polaków szczególnie jest dość śmieszne dla przeciętnego polaka. Wystarczy popatrzeć na te kretyńskie memy z nosaczami xd to robią młodzi, brak szacunku do siebie?

•  

W Polsce jest naprawdę zajebiście jeśli zarabiasz na luzaka na rękę >6k i mieszkasz np. w trójmieście, masz już swoje spore mieszkanie. Połowa postów tutaj to wpisy ludzi z IT, gdzie na no fluff jobs widzę oferty w przedziale pieniężnym 7k - 30k PLN, tacy ludzie mają różowe okulary. Każdy inny inżynier po studiach cieszy się, że ma 3,5k na msc na start, bo większość ludzi po polibudach zarabia 2-2,8k i jest zadowolona. Podsumowując, wszystko jest zajebiście, jeśli masz mieszkanie po dziadkach i te 3,5k możesz przepuścić na rozrywki (które kosztują krocie). Jeśli musisz odłożyć, to musisz zapierdalać, żeby dojść do jako takich zarobków. Jakość powietrza w miastach jest fatalna (po świętach wróciłem z Derby, UK do Krakowa samolotem, nie zapomnę zderzenia mojego nosa ze słynnym krakowskim powietrzem) i tej szarej mgły...

•  

@Lawrence_z_Arabii: mieszkamy w zajebistym kraju - jest jeszcze wiele do zrobienia, ale wszystko idzie ku dobremu.

•  

@Lawrence_z_Arabii: może przez to że każdy jest tu jebany codziennie ? To że tobie sie udało z zarobkami nie znaczy że może każdemu

•  

@Lawrence_z_Arabii: jak 1 euro będzie równe 1 złoty to będzie dobrze.

•  

@Lawrence_z_Arabii mnie boli to, że mam tylko jedno dziecko i z racji tego, że oboje z Żoną wypłatę dostajemy oficjalną drogą, to 500+ nam się nie należy. Z kolei znajomi zarabiający 10x więcej, ale mający dwójkę dzieci owe świadczenie dostają. Tak samo jak inny przykład z rodziny, gdzie jedno dziecko jest, ale z racji wypłaty pod stołem nie mniejszej niż u mnie w gospodarstwie domowym, to dla państwa są biedni i dostają od groma świadczeń. Dlaczego moje dziecko ma być gorzej traktowane od innych?

Poza tym prędzej czy później, to jebnie. Kiedyś życie państwa na kredyt będzie musiało się skończyć i po dupie dostaną Ci, co uczciwie pracują albo mają kredyty

•  

jak 1 euro będzie równe 1 złoty to będzie dobrze.

@tebezoo: Widzę, że już niemieckie i francuskie zarobki są dla was za małe.

•  

•  

mnie boli to, że mam tylko jedno dziecko i z racji tego, że oboje z Żoną wypłatę dostajemy oficjalną drogą, to 500+ nam się nie należy.

@RevulsioN: To rób następne.

•  

@ms93: Pozdrawiam Cie mireczku, jesteś mądry i kulturalny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Lawrence_z_Arabii: A tu widać pisiora, wiadomo że pis to partia dla miernot. xD Nie umiesz dyskutować, tylko obrażać. Nie rozumiesz podstawowych rzeczy, widać brak logiki i niskie IQ.

•  
      elklepo

+3

@Lawrence_z_Arabii:
      Napisałeś świetny tekst, jeszcze lepszą robotę robisz udowadniając tym ludziom jak bardzo ich światopogląd napchany jest stereotypami i mitami.
      Oby w Polsce było więcej takich patriotów jak Ty. :)

•  

Dlatego, że jadąc kilkaset kilometrów na zachód można mieć dwa razy wyższy poziom życia przy takim samym wysiłku.

@ms93: Jak wielką kurwą z logiki jest oczekiwanie, że kraj, który nie był suwerenny przez ponad 150 lat, z czego 100 lat w ogóle nie istniał, będzie miał taki sam poziom życia jak kraj, który od 200 lat był mocarstwem? To, że mają poziom życia tylko dwa razy większy to jest gigantyczny sukces naszego narodu.

•  

Polska, kraj tak wspaniały, że ludzie wciąż wyjeżdżają za lepszym życiem, w dodatku najczęściej do lewackich, islamistycznych krajów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Lawrence_z_Arabii: a to wszystko przez rynek pracy w PL
      wpis jak najbardziej podnosi na duchu

•  

@Lawrence_z_Arabii: Takie wpisy orają mózgi nosaczy z wypoku.

•  

serio mam Ci podać statystyki na temat powietrza w Polsce? XD Poza tym w żaden sposób nie da się z Tobą zadyskutować, bo poniekąd przyznałem rację że da się spokojnie żyć w Polsce po za czynnikiem który wymieniłem. Ty jednak wykazujesz syndrom oblężonej twierdzy i nawet przez moment nie uderza Cię żadna refleksja. Nie jestem pepkiem swiata? Ty też nie jesteś, to że Tobie być może sie tu wygodnie żyje nie znaczy że inni muszą tak mieć.
      Odnośnie syfu w jakim jesteśmy zanurzeni odsyłam do tego wpisu:

@peetee: Problem z powietrzem jest głównie w sezonie grzewczym i to nie w całej Polsce. Mieszkam nad morzem i nie odczuwam tego problemu. Można powiedzieć że problem istnieje ale nie jest na poziomie wrzucania go do dyskusji czy da czy nie da się żyć w danym kraju.

•  

Można powiedzieć że problem istnieje ale nie jest na poziomie wrzucania go do dyskusji czy da czy nie da się żyć w danym kraju

@ediz4: dla mnie osobiście jest to niemal sprawa życia i śmierci

•  

@peetee: No spoko - dla niektórych sprawą życia i śmierci jest posiadanie nowego iphona

•  

@Lawrence_z_Arabii: duzo w tym prawdy jest. Zgadzam sie w pełni.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w chuja. Skoro jest tak zajebiście to czemu jest tak chujowo?

•  

@Lawrence_z_Arabii: ogólnie w Polsce nie jest źle imo, ale fakt faktem, że 80% Polaków pracuje za ok 2k zł to tak średnio. Co na życie w dużym mieście pozwala na opłatę za wynajem i 2x zakupy w biedronce. Trzeba pamiętać, że te 3,5k w górę wg danych GUS na uop zarabia mniej niż 20% pracowników. Więc ogolnie jest w miarę stabilnie, ale mogloby być lepiej z finansami.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Obrotni ludzie są w mniejszości w Polsce. Jednak dzięki swojej obrotności poradzą sobie w każdym kraju. Skoro poradzą sobie w każdym kraju, to nie są wyznacznikiem, dobrym przykładem na powodzenie w Polsce. Ktoś wcześniej pisał o tym, że prości ludzie też są bardzo potrzebni do prostych robót. Zarabiają oni minimalną i wegetują. Życie w Polsce zaczyna się sporo wyżej. Dla mnie to jest lepszy wyznacznik. Wykonując prostą robotę mając jednocześnie środki na wynajem i coś lepszego niż śmieciowe żarcie.
      Dlaczego Polak u siebie na zmywaku wegetuje, a robiąc to samo w UK z automatu dostrzega poprawę życia?

•  

@Lawrence_z_Arabii a no i dodac trzeba wszechobecne trucie ludzi i jakosc powietrza ktora jest najgorsza w europie...

•  

@Lawrence_z_Arabii a i 500 plus nie znioslo ubostwa bo go nigdy nie bylo... dalo tylko leniom i nierobom kolejna gotowke zeby nie musieli nic robic... hodujemy kolejne roszczeniowe pokolenie któremu sie "nalezy" a robimy to za wysprzedawanie 30 letnich obligacji czyli na kreche ktora my i w szczegolnosci nasze dzieci beda musialy splacac kiedys...

•  

@Lawrence_z_Arabii polska jest piekna, faktem jest że są w niej regiony gdzie się źle żyje. Mam sporą rodzinę w Francji gdzie sam często bywam po auta i naprawdę nie mamy się czego wstydzić ani narzekac.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Ja mogę napisać tak, że nie jest ani dobrze, ani źle. Dobrze, że zmierza w dobrym kierunku, ale też można po drodze wprowadzić modyfikacje i poprawić jakość życia. Na to trzeba czasu i dobrego pomyślunku. A jak mamy taki stan rzeczy i zmienne rządy, to trzeba życzyć, aby społeczeństwo się zjednoczyło, znalazło złoty środek, znalazło sposób na poprawę bytu i żeby zakończył się konflikt pokoleń (chociaż wiem, że niemalże zakrwawia o utopię).

•  

Najzabawniejsze jest to, że wielu z tych plujących na Polskę mieni się antyrasistami i antyksenofobami, święcie obrażonymi, gdy powie się coś złego na Murzynów, czy choćby Ukraińców, choć tacy Ukraińcy zbudowali sobie państwo bez porównania gorsze niż Polska, a poziom życia na Ukrainie jest dużo odleglejszy od polskiego, niż polski od niemieckiego, nie mówiąc już o Afryce.

@Lawrence_z_Arabii: I ten wpis był tylko po to aby napisac takie kuriozum? Dodane na siłe nie wiadomo po co. To, że jakis kraj jest biedniejszy od Polski to znaczy, że można wyszydzac jego mieszkanców?

ale prawie zawsze ci którzy mówią, że w Polsce jest źle, przesadzają.

@Lawrence_z_Arabii: No ci którzy pare lat temu mówili, że jest ruina teraz mówią, że jest super, bo sa przy władzy. A ci z drugiej strony przeszli na odwrotne pozycje. Nawet na wykopie były osoby dodajace tasmowo za poprzedniego rzadu znaleziska o biedzie i braku perspektyw w Polsce. Po zmianie rzadu zaczeli to zakopywac.

•  

To, że jakis kraj jest biedniejszy od Polski to znaczy, że można wyszydzac jego mieszkanców?

@szurszur: Jeśli wyszydza się Polskę z powodu niskich zarobków, to Ukrainę można tym bardziej.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Nie piszesz o co chodzi z pisaniem czegos złego o Ukrainie. I czy wysmiewanie niskich zarobków spowoduje zarzuty o ksenofobie? Na Wykopie pełno raczej memów o ukrainskich bakeriach itp. Za pierwszym czy drugim razie śmieszy, ale nie gdy sie tym spamuje.

•  

Przeczytałem komentarze i utwierdziłem się w przekonaniu że zawsze najbardziej niezadowoleni sa idioci, po prostu, szkoda nawet dyskutować.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Wspominasz o niskich podatkach, a potem Tobie wypisują, że na minimalnej na Zachodzie więcej mają na życie niż w Polsce. Nie zauważają, że system podatkowy dotyczy całego systemu, a nie tylko ich osobiście. Na Zachodzie jest progresja podatkowa, dzięki czemu jak wyjedziesz na Zachód i zarabiasz choćby te minimum to państwo nie zabiera Ci z podatków procentowo tyle ile np. w Polsce. To chyba jest źródło, czemu Ciebie się czepiają o frazę "niskie podatki w Polsce". Bo są niskie w stosunku do Zachodu, ale jednocześnie dla wielu w Polsce bardziej odczuwalne.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Wiesz dlaczego w Polsce tak źle się żyje? Bo tacy jak Ty plują na ludzi którzy właśnie zarabiają minimalną. Każdy kto zarabia minimalną to idiota i leń, innych czynników w życiu nie ma. Gardzę takim myśleniem rodem z Warszawki.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Pewnie dlatego, ze nie mając nic po rodzicach nigdy w zyciu nie dorobie się własnego domu na obrzeżach i bede cale zycie w stresie

•  

@Lawrence_z_Arabii:
      Nie wiem skąd ten hurra optymizm. W mojej ocenie jest on naiwny i zaprawiony w różowe ramki obraz Polski. Najlepszym wyznacznikiem jakości życia jest index HDI, anie w ogóle niemiarodajny ranking PKB. Chiny mają największe dochód narodowy, i co związku z tym?! I tak w indeksie HDI Polska jest na miejscu 36. Niemcy na... 4. Szwajcaria 2. Norwegia 1. Podawanie procenta podatków też jest z pupy. W Niemczech zarabiasz 10€ netto. Na śniadanie wydasz 5€ więc odpowiadnio 50%. W PL zarabiasz te 11 i pracujesz na to ~2h a nie 0,5 jak Niemiec. A zdarza się, że paki w Niemczech są większe. To, że tobie żyje się ok nie jest dowodem w sprawie o ile dowód anegdotyczny nie może być dowodem o tyle statystycznie byłoby to zakłamanie. Weźmy próbę 1000 studentów, o ile rodzice im nie pomagają - i spytajmy jak im się żyje. Zapytaj emerytów, czy im rencina / emerytura starcza na zaspokojenie wszystkich potrzeb. Tylko nie przytaczaj historii dziadka z SB/ UB czy innego wuja, który ma 2 firmy w USA.
      Spytajmy biegaczy czy im nie przeszkadza smog, od którego można się (z autopsji) porzygać. Spytaj matki z wózkiem czy ubranka nie śmierdzą "Polską". Masz psa? Wyjdź z nim na dwór i go powąchaj. Tak właśnie "pachnie" Polska. Udogodnienia dla studentów w Niemczech - idziesz na 1/2 etatu - masz 880€ do ręki... Opłacisz za to spokojnie akademik, żarcie itp. A najważniejsze, zostaje mnóstwo czasu na naukę.

•  

Dodatkowo brak wojen, dużych gangów, czy zamachów,

@Lawrence_z_Arabii: z tymi dużymi gangami, to bym się nie zapędzał.

•  

Nie wiem skąd ten hurra optymizm. W mojej ocenie jest on naiwny i zaprawiony w różowe ramki obraz Polski.

@boltzmann: Jaki optymizm? Podałem rzeczywiste i realne dane. Jak piszę, że jesteśmy 24 gospodarką świata, to jesteśmy. Jak piszę, ze wystarczą trochę ponad dwie średnie krajowe, żeby zarabiać jak 1% najbogatszych na świecie, to tak jest.

Jak nie wierzysz, to sprawdź.

Spytajmy biegaczy czy im nie przeszkadza smog, od którego można się (z autopsji) porzygać. Spytaj matki z wózkiem czy ubranka nie śmierdzą "Polską". Masz psa? Wyjdź z nim na dwór i go powąchaj. Tak właśnie "pachnie" Polska.

Wystarczy nie mieszkać w Krakowie. Żyjąc w najczystszym regionie Polski smog mnie nie boli.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Pierwszym problemem jest dziedzictwo PRL-u i pokoleń w nim wychowanych. Za tym się ciągną te mniejsze problemy i grzeszki.

Drugim problemem jest zła polityka historyczna. Za tym ciągną się uprzedzenia i stereotypy, co skrzętnie wykorzystują politycy, zwłaszcza z prawej strony.

+: dertom
    •  

@Lawrence_z_Arabii:

Jak piszę, że jesteśmy 24 gospodarką świata, to jesteśmy.
      xD Nie rozumiesz relacji dochód całego narodu do dochodu jednej komórki. Co z tego, że ogół wypracowuje tyle, skoro jak podzielimy to, to niewiele zostaje? Miejsce w rankingu nic nie znaczy, bo akurat po 20 miejscu konkurencja jest miałka. Dysproporcje coraz mniejsze w stosunku do krajów z rankingu 1-5 czy nawet 6-10. To tak, jakbyś oceniał długość nitki po tym, że akuratnie ta zajmuje w rankingu 24 miejsce i ma akuratnie 24 cm. Więc jak jest 24 to nie oznacza, że na 23 miejscu jest nitka z długością 23 cm. Może mieć np. 30.

Wystarczy nie mieszkać w Krakowie. Żyjąc w najczystszym regionie Polski smog mnie nie boli.
      Cóż za obligatoryjne stwierdzenie! Wystarczy nie, i po problemie! Nie mieszkam w Krakowie, a problem jest ogromny. Więc zanim wydasz jakieś oświadczenie to zorientuj się w sprawie. Bo w trybie orzekającym uprawiasz mało sprytną propagandę.

•  

@ms93: Ty się w latach 90 zatrzymałeś?

•  

@United ja tam wolę żeby mi gość codziennie mówił prosto w twarz, że ma na mnie wyjebane i mnie nienawidzi niż takiego co będzie się uśmiechał i klepal po ramieniu a jakby co to pierwszą kose w plecy dostaniesz od niego po czym znowu się usmiechnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Lawrence_z_Arabii: Podzielam opinie. Wielu pisze tutaj, że zarobki nie te itp. A tak naprawdę dobre studia czy jakaś specjalizacja w danej dziedzinie i można naprawdę dobrze żyć.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Co z tego, że Polska ma względnie duże PKB, skoro poziom życia jest w ogonku Europy? Czechy, Słowacja, Słowenia - wszystkie te kraje mają mniejsze PKB i poziom życia zwykłego ich obywatela jest wyższy niż u nas.

•  

@SzalonyFanMalysza: Wiesz dlaczego jest tu zjebanie? To skurwiała mentalność która dopierdala każdego dnia. Mentalność niewolnika-służbisty a przy odrobinie siły pana pańszczyźnianego, z jakimś wrogim nastawieniem do każdej obcej i nie tylko obcej osoby z wyłączeniem najbliższej rodziny i najbliższych przyjaciół (choć i wobec nich niektórzy zachowują się wrogo, jebany się dorobił-złodziej). Wieczny ból dupy, zacietrzewienie, małostkowość, buta, tylko aby dosrać, aby dokurwić, jak silniejszemu, to dołek podkopać, jak słabszemu to opluć i się wyżyć. Z tego się bierze nasz rasizm, pogarda dla innych orientacji, przekonań. Wzajemne wyzwiska i oszczerstwa bez większego powodu, wystarczy wejść w komentarze w internecie, Idziesz ulicą i jakiś kurwa sebix chce cię bić albo coś za tobą krzyczy. Za granicą jak nie nadziejesz się na te pare miejsc gdzie nie warto chodzić i nie ma po co, tego nie ma. Tutaj można dostać w pizde albo zostać zwyzywanym bez powodu w zasadzie wszędzie. Każda kasjerka i każdy cieć na parkingu z choć odrobiną władzy bardzo często dojebie ci albo uprzykrzy, utrudni proste czynności w ramach zemsty za sam nie wiesz co. Takie kurwa wierzganie łapami na ślepo aby tylko kogoś trafić. Te wiecznie wilcze spojrzenia, nie daj bóg jak się wyróżniasz czymkolwiek, przejebane. Do tego spierdolona pogoda przez 7 miesięcy wygląda jakbym miał pierścień wrzucać zaraz do wulkanu. A jak jest lato to każdy pierdoli że mu gorąco i nikt, kurwa, nikt się do siebie nie uśmiecha. Dlatego tu jest zjebanie. Nie dlatego, że jesteśmy tacy biedni. Dlatego, że nas lata komuny, zaborów i wojen w pewnym sensie zdegenerowały. Ale będzie lepiej. Mam nadzieje. Bo kocham ten kraj.

•  

@Lawrence_z_Arabii:

Jesteśmy 24 gospodarką świata
      I dlatego są 23 powody, dla których warto się stąd wyprowadzić.

należymy do grupy państw bardzo wysoko rozwiniętych, nie ma u nas głodu
      mamy również szerokie perspektywy w edukacji i sytuacji zawodowej zapewnianej przez internet.

W krajach do których najchętniej emigrujemy jest tak samo, plus na litr benzyny pracuje się za najniższą pensję parę minut a nie godzinę.

Prawda jest taka, że niestety ale świat nie jest czarno-biały i liniowy. Ci co mówią

"uuu Bolska guwno, jo w Holandii to dostoje 3 tyś ejrło"
      mają tyle samo racji co Ci od

"Hehe, tylko nieudacznicy wyjeżdżają, ja się umiem zakręcić, głodny nie chodzę. No, i tatko zostawił mi dom na wsi w spadku, i dorzucił się do mieszkania w jednym z TOP5 miast. (na pewnie nie ma to wpływu na ocenę mojej sytuacji - daję 8+/10 bo w USA są lepsze rzeczy na netflixie)"

Bardzo spodobał mi się w szczeglności jeden cyctat z Twojej wypowiedzi, trafnie opisujący sytuację w Polsce.

i bez przeszkód egzystować w większości miejsc

Można egzystować. Bez przeszkód.*

*(W niektórych miejscach)

•  

@Lawrence_z_Arabii: cieszmy się bo nie ma u nas głodu i mamy wyższy standard życia niż Ukraińcy XD

•  

@Lawrence_z_Arabii: ta modlitwa była o deszcz, prawda? Płacimy posłom za merytoryczną pracę oraz potwierdzone rozwiązania - gdyby zdecydowali się na różdżkarstwo i astrologię to zostaliby rozjechani przez media (słusznie zresztą). Równie dobrze mogli poświęcić czas i zaangażowanie ich intelektu w takie rzeczy jak:
      - ubezpieczenia rolników od suszy
      - interwencyjny skup zboża
      - dofinansowanie do sieci irygacyjnych
      Susze i straty rolne w ich wyniku są corocznym newsem. Tymczasem kraj "piaskowych brudasów", Arabia Saudyjska, zwyczajnie się nie pierdoli w tańcu:
      https://www.google.pl/maps/@20.1245957,44.9777378,74519m/data=!3m1!1e3

•  

@Lawrence_z_Arabii: pozostaje tylko kwestia zarobków, ale i to nie jest tak źle jeśli ma się fach w rękach lub jakąś specjalizację nabytą samemu (programowanie, grafika, etc).
      Jak dla mnie Polska wybija się na tle innych państw aspektem kulturalno-społecznym. W dużych miastach dzieje się na prawdę sporo ciekawych rzeczy (w porównaniu do takiego Sydney, gdzie znalezienie dobrego konceru jazzowego graniczy z cudem ;)). Sama stolica zmienia się na plus, mamy masę kreatywnych miejsc gdzie można pójść napić się wymyślnego drinka i posiedzieć przy dobrej muzyce czy fajnym towarzystwie. Do tego produkty regionalne: wędliny, kiełbasy i piwa.
      Dopiero jak się wyjedzie z kraju, widać jak Polska jest fajnym miejscem. Nie dziwię się też obcokrajowcom, że są mile zaskoczeni Polską i chcą do niej wracać :)

•  

Ja bym bardziej narzekał na urzędników z kompleksem władzy i kijowym podejściem do obywatela.

@Lawrence_z_Arabii: Trochę racja. Podatek boli, jak wszędzie, ale dochodzi do takich sytuacji, że czasem bezpieczniej jest wziąć kasę do ręki, niż zgłosić przychód i liczyć się z pesymistyczną wersją interpretacji. W normalnym kraju pomogliby mi zrobić wszystko tak, by nie było komplikacji, w Polsce po 5 latach dowiem się, że jednak jestem bardzo głęboko w D, bo przy kontroli inaczej sobie zinterpretowali ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

Strasznie mnie śmieszy klasyfikowanie Polski jako kraju złego do życia na podstawie religijności i poziomu materialnego czy jakości powietrza

Jakość powietrza się poprawia, poziom materialny jest niezły i rośnie.

Polska kuleje w kategoriach które można zmienić szybko albo w ciągu jednego pokolenia.

Raz zniszczonej tkanki społecznej, homogenicznej kultury, religijności, odbudowanie poczucia że jest się w domu i wśród swoich graniczy z cudem.

Dlatego zagranicą zazdroszczą Polakom, a nie tylko Polacy zazdroszczą zagranicy.

Pod rozwagę.

•  

@loxapine Ale wam zryli mózg tym smogiem :D

•  

@Lawrence_z_Arabii: Gospodarka i porządek publiczny to nie wszystko.

pokaż spoiler Liczy się również mentalność i duch Narodu.

pokaż spoiler A obie te rzeczy są - delikatnie mówiąc - połamane.

pokaż spoiler W większej schizofrenii pamięci tkwią chyba tylko Niemcy i Rosjanie.

•  

+: Kadej
    •  

czy ogromne oburzenie, gdy ktoś chce dać priorytet komunikacji miejskiej i ograniczać ruch samochodowy w centrach miast

@ms93:
      To akurat średni argument.
      Najpierw sensowna infra, później zakazy.
      U nas jest odwrotnie.

•  

Gdy umie się dobrze zakręcić i pokombinować(nie piszę o łamaniu prawa), to w Polsce żyje się całkiem dobrze, a gdy ktoś tak jak ja ma własny kawałek ziemi po rodzicach na odludziu, z możliwością zabudowy i już obecnymi budynkami, a także wszystkimi mediami, łącznie z szerokopasmowym internetem, to nawet bardzo dobrze.

@Lawrence_z_Arabii: i tu mozna zakonczyc dyskusje. sprobuj wejsc w buty przecietnego czlowieka, ktory nie ma znajomosci oraz nie idzie po trupach do celu i juz nie mowiac, ze nie ma nawet mieszkania w bloku po babci, reasumujac nie ma nic i zarabia 1500-3000 (w zaleznosci od miasta). wiesz co to jest? to jest wegetacja. w dodatku elektronika, wakacje wszystko drozsze x4, a nawet zarcie w porownaniu do niemieckich czy angielskich sklepow (juz po przeliczeniu). nie mowiac o stopach procentowych kredytow. przecietny mieszkaniec europy zachodniej moze se jebnac kredyt na nowy samochod i go splacac bez stresow. w polsce przecietny polak (dominanta zarobkow 1800 zl) bez wsparcia rodzicow/partnera jest w dupie. i to gleboko.

zgodze sie, zyc w polsce nie jest najgorzej, jak jestes programista 5 k czy masz spadek po starych.

•  

@Lawrence_z_Arabii: moim zdaniem to nastepujace czynniki:

Najnizszy w Europie stopien zaufania do siebie nawzajem i instytucji- nie ufamy, myslimy ze ktos nas zawsze okradnie
      Brak spoleczenstwa obywatelskiego
      Bardzo malo dni slonecznych w roku
      Najwieksze w Europie zanieczyszczenie smogiem
      Wszechobecny syf i prowizorka (chociaz to akurat zmienia sie mocno in plus)
      Slabosc instytucji publicznych (chociaz tutaj tez widac duza zmiane, moze oprocz sluzby zdrowia)

•  

Ludzie. Dużo jestem poza krajem i naprawdę widać różnicę jak patrzysz na ludzi na ulicy

•  

szczera, nietrollerska odpowiedz: najwiekszym problemem w polsce sa ludzie twojego pokroju. agresywni, o zamknietych glowach, wiedzacy wszystko lepiej, zwyczajnie nieprzyjemni w codziennym obcowaniu, nieszukajacy rozwiazan, tylko czerpiacy przyjemnosc z, chociazby werbalnego, znecania sie nad innymi, czesto pod plaszczykiem "dyskusji".

@twoj_stary_rok: Gdzie ty tu agresję widzisz, zielonko?

Zwyczajnie nie chcę, żeby ktoś na twarde dane dotyczące poziomu życia odpowiadał, że w Polsce żyje się bardzo chujowo, bo ktoś Ojcze Nasz w sejmie zmówił.

oczywiscie, moge nie czytac. oczywiscie, moge nie widziec pasywno-agresywnej tablicy korkowej na nowym osiedlu. oczywiscie, moge nie rozmawiac z urzednikiem, tylko korzystac z uslug ksiegowej czy adwokata. oczywiscie, moge zamawiac zakupy przez Internet, aby nie stykac sie z cierpietniczymi twarzami w zabce. oczywiscie, moge prywatnie chodzic do lekarza, zeby nie walczyc w kolejce. oczywiscie, moge nie widziec krzyza. oczywiscie, moge ogladac tvp. oczywiscie, oczywiscie, oczywiscie.

Oczywiście swoje indywidualne i skrajnie subiektywne spojrzenie na świat chcesz traktować globalnie i tak, żeby obowiązywało innych ludzi, skoro chcesz sam ustalać co świadczy o poziomie życia, pomijając uznane naukowo wskaźniki na ten temat.

To co myślisz nie ma znaczenia dla poziomu życia w Polsce. Ważne są edukacja, zarobki, przestrzeganie praw człowieka, bezpieczeństwo, możliwość zaspokojenia wszystkich podstawowych potrzeb, a nie to, że ci ekspedientka w Żabce przeszkadza.

Oczywiście wytknięcie tych oczywistości nazwiesz agresją i atakiem na siebie, co jest nawet typowe, bo każdy egocentrysta traktuje jako atak na siebie, sytuację gdy ktoś do jego egocentryzmu nie chce się dostosować.

tylko w pewnym momencie to wszystko przestaje miec sens, bo czlowiek marnuje mnostwo swojego zycia, w formie czasu i pieniedzy, wylacznie na unikanie. a zycie nie sluzy do tego, by umykac, unikac.

Dlatego ja i większość ludzi nie umykamy i nie unikamy, tylko bierzemy życie na klatę.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Ciekawy temat. Po części się zgadzam , tylko jest kilka ale:

-Świat generalnie jest biedny, prawie cała Afryka, spora część Ameryki Południowej czy niektóre rejony Azji są skrajnie ubogie, więc konkurencja nie jest silna, a poza tym jest spora przepaść w stosunku do najbogatszych krajów. Osoba zarabiająca 5000 zł to dużo dla przeciętnego Polaka, ale i tak jest to duże mniej niż 15k zł (taka metafora tłumacząca przepaść między niektórymi zachodnimi krajami).
      -Niski poziom życia wśród osób niewykwalifikowanych
      -Jak już wielu przedmówców pisało, poziom zanieczyszczeń jeden z wyższych w Europie
      -Mentalność ludzi. Znam wiele osób w różnym wieku, które przyjechały z różnych krajów i twierdzą, że Polacy generalnie są nieżyczliwi i mało otwarci, myślałem, że to jest kwesta klimatu, ale sporo osób wróciło z UK w którym klimat w ciągu roku nie jest bardziej przyjazny, a w wielu biedniejszych krajach ludzie też są sympatyczni, więc nie wiem od czego to jest zależne
      -Przez ponad pół roku jest ponuro

Też uważam, że ziemia jest cenna, ale wybudowanie domu nie jest tanie, no i musisz odziedziczyć działkę budowlaną, żeby w ogóle to było możliwe.

@SzalonyFanMalysza: Coś za coś. Na Słowacji za to w ogóle nie masz morza i takich jezior polodowcowych. Mazury są u nas trochę niedocenianym rejonem, ale większość woli na wakacje jechać nad morze. Jednak Słowenia, Chorwacja czy Czarnogóra z Polską pod tym względem wygrywają. Blisko zarówno nad morze jak i w góry, klimat bardziej przyjazny, mniejsze zanieczyszczenia, mnóstwo pięknych kobiet ( ͡° ͜ʖ ͡°) A poziom życia a Słowenii w sumie jest wyższy niż u nas.

@Dawidino: Na głowę te kraje mają wyższe PKB, co w przypadku Słowacji trochę mnie zaskoczyło.

•  

@doskasowania: wszechobecny syf?? Gościu byłe kiedyś na zachodzie? U nas jest stosunkowo czysto w porównaniu do takiej anglii czy francji

•  

Jesteśmy 24 gospodarką świata, zarówno licząc nominalnie, jak i parytetem siły nabywczej,

@Lawrence_z_Arabii: Albo 44 gospodarką świata jeżeli wziąć pod uwagę wskaźnik parytetu siły nabywczej per capita.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_PKB_(parytet_si%C5%82y_nabywczej)_per_capita

•  

@Lawrence_z_Arabii: nie ma sensu przedstawiac racjonalnych pogladow i statystyk na wykopie, zawsze w zamian dostaje sie populizmy w stylu hurr religia w polsce ksiondz rządzi krzyże wszędzie durr.

•  

Albo 44 gospodarką świata jeżeli wziąć pod uwagę wskaźnik parytetu siły nabywczej per capita.

@Iperyt: ten czynnik jest bardzo niemiarodajny, ponieważ uwzględnienia raje podatkowe, państwa-miasta będące centrami bankowymi i inne Kuwejty śpiące na ropie.

Do tego jakby policzyć, to by się okazało, że pewnie połowa tych państw co jest przed nami, ma razem mniej ludności niż województwo mazowieckie.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Analogicznie, czynnik w którym nie bierze się pod uwagę populacji uwzględnia mega przeludnione kraje lub chociażby Arabię Saudyjską śpiącą na ropie. Dlatego uważam, że argument bycia 24 gospodarką świata jest mocno nietrafiony i nie koreluje dobrze z jakością życia.

•  

@Mihau88: nie mowie o stfie wolol dworcow czy w centrach miast. Mowie o powszechnej w Polsce bannerliozie polaczonej z brakiem poszanowania przestrzreni publicznej. Bylem i w Anglii i we Francji. Porownaj sobie gorskie miejscowosci turystyczne we Fr albo wies w Uk z polskimi odpowiednikami

•  

@Lawrence_z_Arabii Zgadzam się z tym co napisałeś ale oczywiście musiałeś wtrącić że to lewica tak szkaluje Polskę. Jeśli chodzi o aspekty ekonomiczne to ja raczej narzekania słyszę ze strony prawej. "Polska w ruinie", ostatnie 30 lat jesteśmy kolonią Niemiec, wszystko trzyma za ryj układ okrągłostołowy itd.
      Otóż lewica i owszem marudzi ale na polskie społeczeństwo i wartości, a nie sytuację ekonomiczną kraju do której się odnosisz. Co więcej, to obecna ekipa zarządziła odwrót od tego rozwoju który tak chwalisz. Inwestycje wstrzymane, modernizacja armii rozpieprzona, a kasa idzie na socjal.
      Nie widzisz tego, czy specjalnie manipulujesz?

•  

Zgadzam się z tym co napisałeś ale oczywiście musiałeś wtrącić że to lewica tak szkaluje Polskę.

@Corranh: Nie napisałem, że szkaluje. Napisałem, że przeszkadza jej pisanie dobrze o Polsce, nawet gdy są ku temu podstawy.

ostatnie 30 lat jesteśmy kolonią Niemiec, wszystko trzyma za ryj układ okrągłostołowy itd.

To raczej narzekania na brak suwerenności i samodecyzyjności Polski i Polaków, a nie ekonomii.

Otóż lewica i owszem marudzi ale na polskie społeczeństwo i wartości, a nie sytuację ekonomiczną kraju do której się odnosisz.

Społeczeństwo nierozerwalnie łączy się z ekonomią.

Co więcej, to obecna ekipa zarządziła odwrót od tego rozwoju który tak chwalisz.

Wskaźniki makroekonomiczne nie wyglądają tragicznie, a co do inwestycji, to musisz napisać, co uznajesz za inwestycję, bo ja za takie coś uznaję wyłącznie coś co ma się kiedyś zwrócić, przez to taki Stadion Narodowy inwestycją według mnie nie jest.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Jak nie załapałeś tej mojej dziwnej metafory to 5000 zł to jest odzwierciedlenie poziomu życia w Polsce na tle świata biorąc pod uwagę polską walutę i polskie realia (czyli jest całkiem nieźle), a 15000 to analogicznie poziom życia w krajach zachodnich na tle całego świata (czyli jest znacznie lepiej niż w Polsce).
      Dodałbym jeszcze, że w Polsce jest spore rozwarstwienie społeczne i stosunkowo mało klasy średniej. Do tego w związku m.in. z 500+ inflacja poszła do góry, co jest odczuwalne zwłaszcza w przypadku cen żywności, a nie każdemu to świadczenie przysługuje. Znam wiele osób, które zarabiają średnio a podwyżki od lat nie dostali, a niektóre firmy obniżają premie mimo rosnącej inflacji. Co z tego, że minimalna poszła do góry, jak osoby zarabiające troche więcej bądź nawet średnią krajową nie dostają podwyżki.

•  

@Lawrence_z_Arabii: Właśnie dlatego a wystarczyłoby, że Państwo i urzędy byłyby przyjazne, przynajmniej tak jak jest to w Estonii.

•  

•  

I tak, doświadczam tego na co dzień. Żyjemy kulturą zachodu, na którą nas nie stać. Niewielu boli sam kraj, bo jakie one mają znaczenie, tylko to, że w tym rejonie mimo zachodnich aspiracji i przynależności do kultury zachodu ma żenujący niski poziom życia i przez nikogo na świecie nie jest traktowany poważnie. U nas firmy, które na zachodzie uważane są za przeciętne lub najtańsze bywają luksusem. Większość marek, usług, już nie mówiąc o nowościach, jest u nas niedostępna. Asystenty głosowe, ładowarki Tesli, oferty netflixowe, jedzenie porządnej jakości, jakiekolwiek normalne marki ubrań. A nawet jeżeli przez integrację z innymi państwami możemy coś zza granicy kupować to w stosunku do naszych żenujących zarobków byle t-shirt dobrej jakości potrafi być największym wydatkiem miesiąca. Możemy z bliska patrzeć jak wygląda normalne życie i wkurzać się, że jak raz na jakiś czas uda nam się odwiedzić w Last Minute na weekend jakiś Rzym to pomarzyć możemy o tak beztroskim życiu. I tu nawet nie chodzi o dostępność do jakichś nowoczesnych usług w stylu nowych technologii, literatury, urządzeń, serwisów, ale i o tak prozaiczne jak taksówki, które dla wielu u nas są luksusem, czy normalna służba zdrowia.

•  

@Lawrence_z_Arabii: A więc jednak jesteś manipulatorem ¯_(ツ)_/¯

https://www.salon24.pl/u/andromeda/216246,bezwzglednosc-cyferek-i-liczb

@orkako: Przepraszam że odkopuje ale idąc twoją logiką gdyby w Polsce podatki wynosiły 0% i tak byłby wyższe niż w belgi bo i tak średnie zarobki w tym kraju byłby niższe niż w belgii xD Rozumiem że to portal że śmiesznymi obrazkami ale robienie kurwy z logiki i pisanie tanich w połączenie z oskarżaniem innych o manipulacje to już czyste przegięcie.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tax_Freedom_Day

Gości, naprawdę jesteś tak głupi, czy chcesz manipulować?

Pierwszemu na życie zostanie 3500zł na życie, zaś drugiemu 1700 zł, a więc 2 razy mniej, mimo, że oficjalnie płaci niższe podatki. Ale to nic, bo ty przedstawiłeś diagram procentowy, a tu juz w ogóle można robić czary mary.

@orkako: Abstrahując już że twój przykład jest bez sensu biorąc pod uwagę że wynika z niego że holender płaci niższy procentowo podatek co jest nieprawdą. To wynika z niego że uważasz że gdyby Polak zapłacić 0 zł podatku to i tak płacił by wyższy podatek mimo że nie płacił by żadnego bo zostało mu mnie niż holendrowi i jeszcze ty śmiesz zarzucać komukolwiek manipulacje.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Wolno%C5%9Bci_Podatkowej#Inne_kraje

Przykład: Belgia która na wykresie którym zaproponowałeś ma jeden z najwyższych % podatków jako części PKB, a dzień wolności podatkowej wypada tam dużo wcześniej niż w Polsce

@Wydmuszka: A wystarczy zmienić język wikipedii na angielski i nagle mamy aktualne dane i się okazuje że jednak dzień wolności podatkowej w belgii jest w dwa miesiące później niż w Polsce. Ale po co lepiej używać Wikipedii w języku Polskim która jest znacznie mniej rzetelna i ma strasznie z dezaktualizowane dane. Już nie mówiąc o tym że sama wikipedia jest średnim źródłem danych.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tax_Freedom_Day

•  

@Zuben:

Moja odpowiedź to dotyczyła tego stwierdzenia @Lawrence_z_Arabii , jakobyśmy mieli jedne z najniższych podatków w Europie.

Przez jedne z najniższych podatków w Europie?

Nawet stosując dane, które zaproponowałeś (słuszna uwaga z tą aktualnością danych na angielskiej wikipedii) nadal wychodzi, że na 19 krajów zestawionych w liście Polska zajmuje 6 miejsce od końca. Ergo - twierdzenie, jakoby w Polsce były jedne z najniższych podatków w Europie nadal uważam za fałszywe.

•  

Moja odpowiedź to dotyczyła tego stwierdzenia @Lawrence_z_Arabii , jakobyśmy mieli jedne z najniższych podatków w Europie.

@Wydmuszka: Zweryfikowałem jedynie belgie bo uznałem że to niemożliwe że kraj z największym opodatkowaniem w Europie miałby wcześniej dzień wolności podatkowej niż w Polsce nawet przy jakieś dziwniej metodyce liczenia. Twierdzenia @Lawrence_z_Arabii nie weryfikowałem.

, że na 19 krajów zestawionych w liście Polska zajmuje 6 miejsce od końca. Ergo - twierdzenie, jakoby w Polsce były jedne z najniższych podatków w Europie nadal uważam za fałszywe.

@Wydmuszka: 8 miejsce według tabelki z ang która i tak jest w wielu miejsca nie aktualnym choćby parząc na Węgry, to nie możliwe by państwo z drugim w Europie realny opodatkowaniem Pracy(klin podatkowy) i najwyższym Vatem na świecie było pod nami ale dane są z 2008 roku więc żadnej wartości nie mają a aktualnych wyliczeń brak.

Ogólnie rzecz biorąc sam wskaźnik Dnia Wolności podatkowej nie jest w 100% miarodajny a jako że do jego wyliczenia stosuje się różne metodyki nawet na wiki jest ostrzeżenie że jest on nie porównywalny:

Due to the different ways that nations collect and categorize public finance data, however, Tax Freedom Days are not comparable from one country to another.

By zweryfikować twierdzenie @Lawrence_z_Arabii trzeba by było znacznie więcej danych porównać ale sama tabelka o opodatkowaniu jako % PKB którą wstawił wystarczy do udowodnienia że nie jesteśmy w czołówce ale czy jest to połowa stawki czy jej ogon to już trudniej udowodnić i nie będę tego teraz robił.

Gorące dyskusje ostatnie 12h