Wpis z mikrobloga

Gościu zajmuje się "testami" (0 wartości naukowej, idiotyczne wnioski, brak warunków testowych itd) ale tutaj przebił wszystko

Jego zdaniem:
Ładowarka ze świecącą diodą nie pobiera prądu gdy jest w kontakcie bo miernik pokazuje 0
Nie wspomniał kompletnie nic o dokładności pomiaru tego miernika, o tym że jest to błąd pomiaru.

A potem się czyta takie komentarze:
https://www.youtube.com/watch?v=9gGCxWvAkv0&lc=UgwiITvltCSknsm2-V94AaABAg
Super,że dałeś ładowarki bez podłączania telefonu bo ciekawiło mnie czy zjadają prąd. :) Rozwiałeś moją ciekawość :D Teraz pozwole chłopakowi trzymać w kontakcie :D Bo normalnie ciągle wyłączałam gdyż lubię oszczędzać prąd i pieniądze. :D

Oglądają to głownie dzieci i będziemy mieć dzięki takim jak on pokolenie debili.
#youtube #rakcontent
  • 23
@stooley32: albo znajdź to co widziałeś, albo powiedz, czy jesteś pewien tego co napisałeś, bo była mowa niecały rok temu na wykopie, że regularne ładowanie smartfona kosztuje <10zł na cały rok.
Niby jedno nie wyklucza drugiego, ale w zestawieniu ze sobą coś wygląda podejrzanie.
@Deba: Nie odpalałem filmu ale już w tytule jest bład, bo my nie płacimy za prąd. Płacimy za energie. Wystarczy wziąć ostatni rachunek do ręki i spojrzeć, że cena jest za kWh czyli kilo Wato godzine a zatem energia. Próżno tam szukac amperów. To dosc czesty bład ale warto uswiadamiac ludzi.

Edit: nie w tytule jest bład ale w miniaturce filmu czyli prawie jak w tytule

@wooojtassss: mierniki mają niepewność
@Deba: Prawdopodobnie parametr, o ktory Ci chodzilo to nawet nie jest błąd czy niepewnosc tylko czułość przyrządu pomiarowego. Inaczej mówiac ten miernik był zbyt mało czuły żeby zareagować i wskazać tak małą wartość. Wiem, czepiam się ale jak już mamy być dokładni to na całego :-)