Wpis z mikrobloga

- pociąg osobowy do Poznania Głównego, dojeżdża i zatrzymuje się na peronie.
- godziny wczesnowieczorne, tak że lekki tłok.
- wysiadam, obok mnie z 30-40 luda wysiada drzwiami, normalnie.
- ledwo wysiadła pierwsza kobietka, jakaś laska LVL 25-30 wsiada, pcha się pod prąd, z lekka tratując stroną wysiadających.
- głośno mówię [nie dało się IMHO nie usłyszeć, prosto w ryj] "halo, proszę pani, najpierw ludzie wysiadają, potem wsiadają, w szkole nie uczyli?"
- laska coś tam odburknęła i napiera dalej, odpychając moją skromną osobę.
- głośno rzucam w przestrzeń "głupia #!$%@?!"
- wysiadam na peron.
- jakiś kolo w mundurze, konduktor czy coś, rzuca tekst "zachowujesz się pan jak kmiot"...
- odszczekuję, że to najpierw ktoś zachowuje się niekulturalnie, dopiero moja reakcja jest niekulturalna [moim zdaniem słusznie...]
- koniec dyskusji, bo i mi się nie chce, i konduktor musi jechać...

- kto jest #!$%@?, ten konduktor czy ja?

#pkp #savoirvivre #kultura
  • 40
@El_Pieso: Za #!$%@? idiotki. Ogólnie jestem typem, który pamięta, jak w podstawówce go uczyli, że chodnikiem, czy przejściem w budynku idzie się prawą stroną, podobnie jak w ruchu drogowym, że puszcza się wychodzących, że jak wiemy, że za przejściem dla pieszych skręcamy w lewo, to ustawiamy się z lewej, a nie włazimy ludziom pod nogi po przekątnej itd. Jak ktoś mi tak na przejściu przed nosem przechodzi, to mu #!$%@? koszę
@Hans_Olo:
Widzisz, ja wewnętrznie myślę że nie jestem #!$%@?, aczkolwiek trochę chamski - może...( ͡° ͜ʖ ͡°)
Natomiast jest dla mnie pewne, że tłumaczeniem tego jak się zachować zyskamy może z 10% pozytywów.
Widać to po reakcjach, gdy komuś pozytywnie, a nawet humorystycznie zwrócisz uwagę...zdarzało mi się.
Reakcja - albo pozorne [to widać od razu albo jak ma się możliwość poobserwowania dalej z ukrycia] kajanie się i
Dobrze zrobiłeś, ze zwróciłeś uwagę, ale w zły sposób. To ze wyzywasz ludzi na peronie świadczy tylko o Tobie. Następnym razem pokaz klasę.