Wpis z mikrobloga

#gitara #gitarabasowa

Są tu Mirki grające koncerty, albo np. na weselach? Jak sobie radzicie z odsłuchami? Zastanawiam się nad jakimś odsłuchem do ucha i widziałem niedrogie urządzenia typu wzmacniacz słuchawkowy, albo jakieś niby 'specjalne' behringery np. behringer P2. Miał ktoś? Gram na basie, wpinam się bezpośrednio w linię, stoję za przodami, więc ciężko z usłyszeniem czegokolwiek, a zwłaszcza tych niższych częstotliwości...
  • 8
@Lord_Gold: granie na uchu jest inne niż normalnie to dość oczywiste, ale zagrałem tak parę koncertów i podobało mi się, ale trzeba zaznaczyć że od początku grania na gitarze ćwiczyłem/ grałem ze słuchawkami na uszach więc łatwiej mi było przywyknąć do tej sterylności, grałem na jakiś pro synhajzerach więc ciężko coś powiedzieć o tanim sprzęcie, słyszałem że z takimi odsłuchami lepiej zainwestować trochę kasy bo mogą być problemy chociażby z gubieniem
@hefpiot: Właśnie żeby spróbować, czy w ogóle mi się to będzie podobać na razie chcę zacząć od trochę tańszej opcji - zamiast od razu kupować bezprzewodowy system, chcę przetestować coś w rodzaju wzmacniacza słuchawkowego - kabel z wyjścia z mikserem podłączyć pod wzmacniacz słuchawkowy i do tego słuchawki. Rozwiązanie mocno hmm stacjonarne, ale podczas grania raczej stoję w jednym miejscu i nie potrzebna mi jakaś nie wiadomo jaka swoboda ruchu. Też
Hej.

Powiem na sam początek o tym, czy warto przejść na ucho. Powiem od razu - bezwzględnie tak. Ale trzeba zastanowić się nad kilkoma rzeczami. Jaki macie mikser? Macie odpowiednią ilość kanałów i możliwość dowolnego miksowania odsłuchów? Niestety, ale żeby czasami dobrze się słyszeć, trzeba zmiksować nie tylko wartości danego instrumentu na odsłuchu - ile czego w uchu - a EQ odsłuchu. W moim przypadku, żeby bardzo dobrze siebie słyszeć, musiałem wyciąć
@MrFruu: Ale fajnie:) Nie spodziewałem się aż takiej wypowiedzi :)

Ogólnie to jest tak, że wcześniej zespół grał w składzie dwa klawisze plus dwa wokale, a teraz rozbudowano skład tak, żeby grać wszystko na żywo. Wokaliści mają swój odsłuch w postaci małej aktywnej kolumny i do tej pory im to wystarczało i pewnie będzie wystarczać, więc na razie z ich strony nie przewiduję ruchów w stylu 'przerzucamy się na uszy'.

Mikser
@Lord_Gold Dzisiaj mam też cały dzień zawalony... Postaram się w najbliższym czasie coś napisać więcej...

Hmm... A na ile taka bateria wystarcza? Jeśli jedno wesele przegra, to spoko. :) Kup sobie akumulatorki i ładowarkę i heja! Najgorzej będzie, jak Ci padnie podczas seta, no ale jakoś dasz radę. :)

Co do sprzężeń - najczęściej to robią wokale. Ja ich w uchu nie mam zbyt wiele, prócz swojego. Generalnie i tak zawsze bardziej
@Lord_Gold Kawałków pod każdy kawałek nie ustawiam, ale niektóre kawałki maja charakterystyczny bass. Bez przesteru i tego synth waha byłbym smutny po prostu. XD Bo sam lubię sobie na nich pograć. W tym roku jeszcze kupię octaver od MXR bo też jest świetny?