•  

  Jaki człowiek jest głupi...
  Człowiek generalnie to zwierzę wyjątkowo głupie, odrażające. Aż wstyd się przyznać, że należy się do tej wstrętnej, obrzydliwej grupy. Szczególnie od jakiś 200 lat człowiek jest wyjątkowym imbecylem.
  Oprócz wyjątkowo destrukcyjnej działalności na rzecz zwierząt, siebie samego i całej planety człowiek w swojej głupocie nie umie zrozumieć, że tzw. rozwój technologiczny i cywilizacyjny i wszelkie pozorne ułatwienia życia jakie dzięki temu otrzymuje mają cenę, którą on sam musi spłacać. Często ta cena przekracza korzyści o bardzo wiele. Pazerność i głupota, bezsensowne "potrzeby", zawsze prowadzą do totalnej klęski. Póki debile będą wybierać debili, którzy debilnie będą nimi rządzić ludzkość i cały świat jest w wielkim niebezpieczeństwie.
  A wystarczy tylko kierować się sprawiedliwością, prawdą, uczciwością, brakiem hipokryzji przy zastosowaniu do wszystkich i wszystkiego i będzie coraz lepiej.
  Jakże moje poglądy podobne są w wielu aspektach do fińskiego filozofa Penttiego Linkoli- znanego w Finlandii jak Małysz w Polsce, żyjącego bez dostępu cywilizacji i jakiejkolwiek tzw. wyższej technologii w leśnej chatce i biorącego tylko tyle od przyrody by przeżyć. Pokazuje on światu, nie tylko przez swoje prace, jak trzeba szczęśliwie żyć.
  Także znany, kontrowersyjny, norweski piosenkarz Varg Vikernes ma rację sprzeciwiając się "odejściu od naturalności" w dzisiejszym świecie.
  Dla człowieka z Europy środkowej i północnej naturalnym środowiskiem życia jest las i wszystko co z tym związane- wyobraźmy sobie siebie nagiego w lesie, nie mającego nic prócz przyrody w okół, a każde odejście od tego stanu wiąże się ceną jaką człowiek musi zapłacić. W swoim zakutym łbie człowiek nie rozumie, że za każde odejście od tego stanu, które często jest bezsensowne, płaci bardzo słono i często przepłaca wielokrotnie nawet...

  #filozofia #ekologia #zdrowie #ciekawostki #nauka #swiat #technologia #zwierzta #ludzie #las

  •  

   @udovolt: Czy kojarzysz Thoreau i jego Walden, czyli życie w lesie? Jeśli nie, to być może przy okazji warto się zainteresować. Książka jest swoistą relacją z pobytu autora na odosobnieniu. Choć pozycja jest nienowa, to wciąż jest zbiorem praktycznych porad dla każdego, kto chciałby podjąć życie zgodne z rytmem natury, przy znikomym nakładzie finansowym.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @biliard: Kojarzę, znam nawet cycaty.

  •  

   wyobraźmy sobie siebie nagiego w lesie, nie mającego nic prócz przyrody w okół

   @udovolt: Po pierwsze: wokół #grammarnazi
   Po drugie: wyobraziłem sobie, jestem martwy, bo: 1. zeżarł mnie niedźwiedź/wilki, 2. umarłem z głodu, 3. umarłem z zimna (kurwa, to jest PÓŁNOCNA Europa, słyszałeś o takim zjawisku jak zima?).
   Po trzecie: jak 700 mln ludzi miałoby się wyżywić żrąc korę z drzew i szyszki?
   Podsumowując: srogie pierdolenie.

  •  

   @instalacja: Ok, jesteś nagi, ubierasz się i zaspokajasz podstawowe potrzeby. Zobacz jak żyje wspomniany Pentti Linkola w Finlandii- z tego co znajdzie w lesie i ze złowionych ryb w jeziorach.

  •  

   @udovolt: To po co ta część z nagością, nie mogłem od razu zacząć od ubranej wersji siebie? Swoją drogą będąc w ubraniu i tak muszę mieć schronienie, bo futro średnio chroni przez zębami i pazurami głodnego zwierzaka. Gorzej jak zacznie padać, temperatura spadnie poniżej zera, a ja będę bez schronienia.
   Nadal też nie wiem jak 700 mln mieszkańców Europy miałoby wyżywić się po porzuceniu intensywnego rolnictwa. Mech jest aż taki pożywny? Skąd wziąć tyle wędek?

  •  

   Użytkownik zbanowany permanentnie

   Alleluja, tagi są wystarczająco zasyfione bez takich myślicieli.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  MIRKI POMÓŻCIE - Obóz pracy w Norwegii

  Cześć! W skrócie przedstawiam wam tragiczną sytuację w której się znalazłem. Przyjechałem do pracy przy zbieraniu malin w Norwegii. Pracujemy na akord od 6 rano do 22 po 13-15 godzin za jakieś nieludzkie jak na tutejsze warunki pieniądze. Dostajemy za skrzynkę (którą zbiera się 1-1,5h) - 50 koron co stanowi około 40% STAWKI MINIMALNEJ w rolnictwie tutaj. Na umowie miałem napisane że zarabiam na godzinę plus na akrod. Wszystko jest przeprowadzane niby "LEGALNIE", żeby być gotowym na kontrolę, tymczasem w rzeczywistości jest nam płacone 1/3 kwoty w umowie. Byłem zmuszony do podpisywania kartek z godzinami pracy, w których zamiast czas pracy jest 4-5krotnie mniejszy. Byliśmy również zmuszeni do podpisywania pisma, przez które za to że będziemy chcieli zadać pieniędzy za godziny będziemy policzeni nawet 1000 koron za dzień (500zł, ceny jak w centrum Oslo). Przy próbie jakiejkolwiek dyskusji z polskim kierownikiem o stawkach, mówi że tak już tu się zarabia w Norwegii i wszyscy plantatorzy w okolicy są tak umówieni. Według moich wyliczeń właściciel plantacji zarabia na Polakach ponad pół miliona złotych na miesiąc z niewypłaconych pieniędzy. Czuję bezsilność.
  Dlatego zwracam się do was, co zrobić w tej sytuacji, jak to udokumentować aby zakończyć to niewolnictwo (chyba tak można nazwać zarabianie paczki parówek na godzinę), aby właściciel nie mógł się wyprzeć podczas kontroli, na którą jest przygotowany. Pomóżcie proszę, pokażcie siłę Wykopu.
  PODBIJCIE PROSZĘ, JUŻ NAWET NIE CHODZI O TE PIENIĄDZE, TYLKO TRAKTOWANIE NAS, POLAKÓW JAK JAKIŚ PODLUDZI. Z góry dzięki!
  #norwegia #polacyzagranica #pomoc #praca #prawo #pytanie #pracazagranica
  pokaż całość

  odpowiedzi (151)

 • avatar

  Obliczyłem, że jak jadę 90.02km/h i wyprzedzam innego tira, który jedzie 90.01km/h na autostradzie to mam w miesiącu 5 minut więcej dla rodziny, więc mi nie mówcie, że to nie ma sensu cwaniaczki.
  #pdk #heheszki #bekaztransa #bekazpodludzi

  odpowiedzi (25)

 • avatar

  Mirki w sumie cały dzień zastanawiałem się czy to pisać czy nie, no bo w sumie to chyba łamanie regulaminu, może trochę spam, a może zaraz zobaczę czarną stronę wykopu.

  Pochodze ze zwykłej rodziny mieszkającej w dużym mieście - mama zajmowała się domem i dziećmi, tata charował i pracował aby nas utrzymać. Odkąd pamiętam prowadził księgarnie, całe mieszkanie, 3 piwnice (teraz to już chyba 4), oraz szafy zajebane książkami - serio, to nie pasta.

  Może nigdy jakoś specjalnie się nie przelewało, ale przez ostatnie lata mojego mieszkania z rodzicami dzięki sprzedaży używanych podręczników i pracy po 14-16h dziennie rodzice byli w stanie zarobić tyle żeby odłożyć na cały rok życia - zawsze ich szanowałem mamę za to że za 50zł umiała zrobić 7 obiadów dla 4 osób często zabierająca sobie a dajac nam, abyśmy nie byli z bratem głodni. Ale gdy były używane podręczniki - było coraz lepiej.

  Wszystko skończyło się gdy nasz rząd zaczął wprowadzać darmowe podręczniki - najpierw dla przedszkoli, potem dla podstawówek, potem jeszcze dla gimnazjum, teraz to chyba będa już dla wszystkich. A darmowe podręczniki = ludzie nie płacą księgarnią za nie = moi rodzice pozbawiają się 90% rocznego dochodu.

  I teraz dochodzimy do peunty - bardzo chciałbym pomóc moim rodzicom ponieważ bardzo wiele im zawdzięczam i są dla mnie wzorem do naśladowania jeśli chodzi o życie i wychowanie dzieci. Prowadzą sprzedaż na allegro książek - ojciec 16h dziennie fotografuje książki, pisze opisy (60 latek z reumatyzmem) i wystawia oferty na allegro, a potem pakuje idealnie, zawsze idealnie i starannie paczki. Nie ma tych paczek dużo, bo nie stać ich na promowanie aukcji na allegro, ale jednak to co ja bym zrobił w 10 minut, jemu zajmuje często 30min.

  Wstyd mi o to prosić, ale jeśli może ktoś z was ludzi czytać, pożera książki, a może po prostu ma dobre serce i chciałby pomóc - proszę, kupcie chociaż jedną książkę. Aukcji jest wystawionych ponad 1700 - od literatury pięknej, przez literaturę dla młodzieży, literaturę piękną, zwykłe codziennie książki fabularne, po komiksy, poradniki i albumy. Nawet jakieś książki star wars się znajdą! Brzmi jak żebranie, ale naprawdę bardzo bym to docenił.

  A każda osoba która coś kupi i jest z Krakowa i będzie oczywiście chętna - to poza dostawą ode mnie pod wskazany adres książki, dostanie także puszeczkę zimnego piwa, lub czekoladę - już z mojej kieszeni :) Tylko trzeba to zgłosić do mnie wcześniej.

  Link do konta na allegro to https://allegro.pl/uzytkownik/akrom581?order=m - mam nadzieję że nikt mnie nie zgłosi, ani nie zbanuje. Chociaż wiem że jest to nie zgodne z regulaminem, ale mam nadzieję że pojawi się odrobina empatii i wyrozumiałości.

  Muszę też to jakoś zatagować więc #sprzedam #ksiazki. Dziękuje ślicznie wszystkim z dobrym serduszkiem! Jakbyście coś kupili - proszę dajcie mi znać na pw :)
  pokaż całość

  odpowiedzi (196)