•  

  To już dziś! Ścigamy się dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

  Polska społeczność simracingowa organizuje wyścig online jakiego w Polsce jeszcze nie było - po prekwalifikacjach możemy śmiało powiedzieć, że to pierwsze wydarzenie na którym spotka się niemal cała czołówka polskiej sceny simracingowej, pula nagród to 10 000 PLN!

  Walka o cały dzień spędzony za kierownicą prawdziwego samochodu Porsche wywabiła z jaskiń nawet największych alienów - czyżby w końcu @MrKubool znalazł kompanów do walki na torze ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

  Halko Racing czyli ekipa śmieszków wywodząca się z wykopowej ligi #acleague wraz z sponsorami eventu, Porsche Polska oraz Ragnar Simulator zaprasza Was wszystkich do zabawy razem z nami już dziś od 15:00.

  Zachęcamy Was wszystkich również do wsparcia WOŚP, jeżeli zdecydujecie się wpłacić środki na konto fundacji online to podrzućcie potwierdzenie wpłaty (oczywiście bez danych wrażliwych) na maila simracingdlawosp@ragnarsimulator.com, pokażmy razem ile potrafi wykopowa społeczność!

  Transmisja wydarzenia, która poprowadzi @Sefni odbędzie się na:
  https://www.youtube.com/ragnarsimulator

  Dodatkowo jazdę jednego z naszych dwóch kierowców VIP, którzy na codzień ścigają się po torach w Polsce i na całym świecie będziecie mogli oglądać na FB inicjatora całej akcji:
  https://www.facebook.com/RagnarSimulator/

  HARMONOGRAM FINAŁU SIMRACING dla WOŚP 2018
  14:00 - Trening (60 min)
  15:05 - Kwalifikacje (15 minut)
  15:25 - Race 1 (30 minut)
  Przerwa (20 minut)
  16:20 - Warm up (5 minut)
  16:25 - Race 2 (30 minut)
  17:00 - Dogrywka 1:1 (jeśli sytuacja punktowa będzie tego wymagać)
  Przebieg dogrywki:
  - kwalifikacje (wyjazdowe/pomiarowe/zjazdowe). Kto wykręci lepszy czas startuje z P1.
  - wyścig 5 okrążeń i walka 1:1.
  - wygrywa ten, który pierwszy przetnie linię mety.

  Więcej szczegółów dotyczących samego eventu oraz nagród znajdziecie na: http://halkoracing.pl/Simracing_dla_WOSP.pdf

  #simracing #assettocorsa #acleague #halkoracing #wosp

  źródło: halkoracing.pl

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  (。◕‿‿◕。) żona jeszcze nie wie co młody dostał na mikołaja

  #lego #zonabijealewolnobiega #prezent

  odpowiedzi (42)

 • avatar

  Właśnie otrzymałem przesyłkę z drukarni, a w środku 20 egzemplarzy mojej nowej książki: "Archidoxis Magica i inne traktaty", którą wydałem pod szyldem własnego bloga - Manuału Zielarskiego. Ponieważ chwila jest wielka, robię #rozdajo!
  Zwycięzca dostanie egzemplarz z autografem! Pluśnij (nawet zielonki) i uśnij! Chciałbym rozdać więcej, ale to wydawnictwo self-publishingu (Ridero), więc za każdy egzemplarz musiałem zapłacić z własnej kieszeni, a zysków nie widać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  - - - - -
  Garść informacji o książce (kopia mojego wpisu sprzed 2 tygodni)

  Po wielu tygodniach ciężkiej pracy, dzięki wydawnictwu self-publishingu, ukazała się moja druga książka wydana pod szyldem Manuału Zielarskiego: "Archidoxis Magica i inne traktaty". Wszyscy słyszeli frazę "dawka czyni truciznę" (dosis facit venenum), które powszechnie wiąże się z wybitnym szwajcarskim XVI-wiecznym lekarzem Paracelsusem. I to tyle, co możemy powiedzieć o tej postaci, albowiem w Polsce jest naprawdę słabo poznana, nawet przez historyków medycyny.

  Przetłumaczyłem trzy traktaty Paracelsusa: pierwszy dotyczy alchemii i metody wyprodukowania cudownej rtęci filozofów mającej moc transmutacji metali. Druga praca omawia zagadnienia związane z magią - błogosławieństwa, zaklęcia, uroki, podziemne skarby i różne formy działalności sił diabelskich. Ostatni traktat (tytułowy) jest dziełem medycznym i zarazem astrologicznym, gdyż objaśnia sposoby wykonywania pieczęci, które dzięki sile planet i Boga miały leczyć z najpoważniejszych chorób. Ponadto dzięki Aleksandrowi K. Smakoszowi wzbogaciłem książkę o artykuł odkrywający mało znaną pasję znanego Nostradamusa do galaretek i konfitur: jego wyrobami delektował się nawet król Francji Franciszek! Książkę wzbogaciłem o kilkadziesiąt rycin oraz słowniczek.

  Więcej o książce: https://www.manualzielarski.pl/archidoxis
  Kupić można ją w Sklepie Ridero: https://ridero.eu/pl/books/archidoxis_magica_i_inne_traktaty/ - wersja elektroniczna kosztuje 13,65 zł, natomiast papierowa 34,34 zł (bez kosztów przesyłki). Jest tam dostępny spis treści i darmowy fragment.

  #ksiazki #historia #chwalesie #nauka #manualzielarski
  pokaż całość

  odpowiedzi (28)

 • odpowiedzi (23)